İletişim Hattı +90 (286) 217 1014
Haberler

KOMRAT BELEDİYE BAŞKANI SERGHEİ ANASTASOV ÇTSO’YU ZİYARET ETTİ

  • 10.08.2022
  • canakkaletso
Moldova Cumhuriyeti Gagauz Özerk Yeri’nin Başkenti Komrat Belediye Başkanı Serghei Anastasov ve Başkan Yardımcısı Gerogii Sari, ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu’nu ziyaret ederek görüş alışverişi yaptı.
ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde gerçekleşen ziyarette, Çanakkale Turizm Tanıtım Derneği Başkanı İsmet Balkan ve Ahmet Uslu hazır bulundu.

Ziyaretle ilgili bilgi veren Başkan Selçuk Semizoğlu; “Gagauz Özerk Bölgesi, Moldova Cumhuriyeti’ne bağlı bir özerk yönetimdir. Ülkeye ismini veren ve Anadolu Türkçesine çok yakın bir Türkçe konuşan Gagauzlar, Oğuz Türkü kökenlidir. Komrat Belediye Başkanı Serghei Anastasov ve Başkan Yardımcısı Gerogii Sari ile iki taraf arasındaki yakın kültür bağını kullanarak yapılabilecek ekonomik işbirlikleri konusunda görüş alışverişinde bulunduk. Kendilerine nazik ziyaretleri için teşekkür ediyorum.” dedi.
KOMRAT BELEDİYE BAŞKANI SERGHEİ ANASTASOV ÇTSO’YU ZİYARET ETTİ

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç
İletişim Tercihi