20 Mart 2018 Salı
 

 

 

Ana Sayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Tavsiye Et

 
SİGORTA PRİM BORCU TAKİBİ
1479 VE 2926 SAYILI KANUNLARA GÖRE TESCİLİ YAPILAN SİGORTALILARDAN 30.04.2008 TARİHİ İTİBARİYLE 5 YILI AŞAN SÜREYE İLİŞKİN PRİM BORCU OLANLARDAN HİÇ PRİM ÖDEMESİ BULNMAYANLARIN

SİGORTALILIKLARI 5510 SAYILI KANUNUN GEÇİCİ 17 NCİ MADDESİ HÜKMÜ GEREĞİNCE HERHANGİ BİR BAŞVURUYA GEREK KALMAKSIZIN SOSYAL GÜVENLİK İL KURUMU TARAFINDAN DURDURULMUŞTUR.YİNE AYNI MADDE HÜKMÜ GEREĞİNCE BEŞ YILI AŞAN SÜREYE İLİŞKİN PRİM BORCU OLANLARDAN DAHA ÖNCE PRİM ÖDEMESİ YAPMIŞ OLANLARIN SİGORTALIKLARI İSE SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜKLERİ İLE SOSYAL GÜVENLİK MERKEZLERİNDE MANUEL OLARAK İŞLEM YAPILMAK SURETİYLE DURDURULMAKTADIR. DURDURULAN SÜRELER SİGORTALILIK SÜRELERİNDEN SAYILMAMAKTA VE BU DÖNEMLERE İLİŞKİN PRİM BORÇLARI TAKİP EDİLMEMEKTEDİR.

BU İŞLER SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ GÖREV ALANI İÇERİSİNDE RE?SEN YAPILMAKTA OLUP, GENEL MÜDÜRLÜĞE İNTİKAL EDEN BİLGİLERDEN ART NİYETLİ BAZI İŞ TAKİPÇİLERİNİN "BAĞ-KUR BORÇLARINI SİLDİRMEK" BAHANESİYLE GEÇİCİ 17 NCİ MADDE KAPSAMINDA BULUNAN SİGORTALILARDAN HAKSIZ MENFAAT TEMİN ETTİKLERİ ANLAŞILMAKTADIR.

BU NEDENLE, BELİRTİLEN ŞEKİLDE DOLANDIRILDIĞINI İDDİA EDEN SİGORTALI VE HAKSAHİPLERİ İSE YARGI YOLUNA BAŞVURABİLECEKLERDİR.

BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI KÜMELENME DESTEK PROGRAMI

TÜM HABERLER

     
 

ÇANAKKALE TiCARET VE SANAYİ ODASI
ÇANAKKALE / TÜRKİYE
Telefon: +90 (286) 217 10 14
Fax: +90 (286) 213 05 95