20 Mart 2018 Salı
 

 

 

Ana Sayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Tavsiye Et

 

ÇTSO SÖYLEŞİLERİ-II DR. MAHFİ EĞİLMEZ İLE DEVAM ETTİ
Ekonomik, sosyal ve kültürel alanlarda tecrübesi ve uzmanlığı ile marka olmuş kişilerin katılımı ile belli aralıklarla düzenlenecek olan "ÇTSO Söyleşileri-II" Ekonomist Dr. Mahfi Eğilmez tarafından verilen konferans ile devam etti.
05.02.2018
 

ÇTSO ENTERPRISE EUROPE NETWORK (EEN)- AVRUPA İŞLETMELER AĞI (AİA) KONSORSİYUMU ULUSAL TOPLANTISINA KATILDI
Avrupa İşletmeler Ağı (AİA) Ulusal Toplantısı, Türkiye’nin bütün bölgelerinden gelen Konsorsiyum temsilcilerinin katılımları ile Gaziantep Sanayi Odası’nda gerçekleştirildi.
01.02.2018
 

ÇTSO 2018’İN İLK OLAĞAN MECLİS TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkan Yardımcısı Fahrettin Ersoy; “AFRİN HAREKÂTINDA ŞEHİT DÜŞEN MEHMETÇİKLERİMİZE ALLAH’TAN RAHMET, TÜRK MİLLETİNE BAŞSAĞLIĞI DİLİYORUM. ALLAH ORDUMUZU MUZAFFER EYLESİN. KALBİMİZ VE DUALARIMIZ ONLARLA. ÜLKEMİZİN GÜVENLİĞİ İÇİN YAPILAN BU OPERASYONU İŞ DÜNYASI OLARAK DESTEKLİYOR VE BAŞARI İLE SONUÇLANACAĞINA OLAN İNANCIMIZI VURGULAMAK İSTİYORUM.
01.02.2018
 

CHP MERKEZ İLÇE YÖNETİM KURULU, YÖNETİM KURULUMUZU ZİYARET ETTİ
CHP Merkez İlçe Yönetim Kurulu Başkanı Ali Uyanık ve Yönetim Kurulu üyeleri Odamızı ziyaret etti.
01.02.2018
 

AK PARTİ MERKEZ İLÇE YÖNETİM KURULU, YÖNETİM KURULUMUZU ZİYARET ETTİ
AK Parti Merkez İlçe Yönetim Kurulu Başkanı Gültekin Yıldız ve Yönetim Kurulu üyeleri Odamızı ziyaret etti.
01.02.2018
 

İL İSTİHDAM VE MESLEKİ EĞİTİM KURULU 2018 YILININ İLK TOPLANTISINI ÇTSO’DA GERÇEKLEŞTİRDİ.
İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu, bu yılın ilk toplantısını ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde gerçekleştirdi.
01.02.2018
 

ÇTSO EMITT FUARINA ÇIKARTMA YAPTI
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, 25-28 Ocak 2018 tarihlerinde İstanbul TÜYAP Kongre ve Fuar Merkezi’nde düzenlenen Emitt 22. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na yerel basın mensuplarıyla birlikte katılım sağladı.
25.01.2018
 

AFRİN HAREKATI BASIN AÇIKLAMASI
Sınır güvenliğini sağlamak ve büyük tehdit oluşturan terör koridorunu ortadan kaldırmak amacı ile Afrin'de başlatılan sınır ötesi harekatta Devletimizin kararının arkasında olduğumuzu ve desteklediğimizi bildiririz.
24.01.2018
 

KANADA EYALET MECLİS BAŞKANI PERRY TRIMPER VE BERABERİNDEKİ HEYET ÇTSO’YA ZİYARETTE BULUNDU
Türkiye-Kanada diplomatik ilişkilerinin 75.yıl dönümü nedeniyle TBMM’nin konuğu olarak Türkiye’ye gelen Kanada Newfoundland ve Labrador Eyaleti Meclis Başkanı Perry Trımper, Kanada Newfoundland ve Labrador Eyalet Turizm, Kültür, Sanayi ve İnovasyon Müdürü Larry Weatherbıe, ÇTSO Yönetim Kurulu üyeleriyle bir araya geldi
24.01.2018
 

ÇTSO 2018 YILININ İLK MESLEKİ YETERLİLİK SINAVLARINI GERÇEKLEŞTİRDİ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, 2018 yılının ilk Mesleki Yeterlilik sınavlarını Ahşap Kalıp, Seramik Karo Kaplamacı, Çelik Kaynakçı ve Metal Saç İşlemeci sektörlerinde toplam 32 adayın katılımı ile gerçekleştirdi.
24.01.2018
 

ÇTSO 15, 16 VE 17 NO’LU MESLEK GRUBU ÜYELERİ İLE BİR ARAYA GELDİ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, ağırlıklı olarak seyahat acenteleri, konaklama ve restoran işletmeciliği yapan firmaların yer aldığı 15,16 ve 17 no’lu Meslek Grubu Üyeleri ile sektörde yaşanan gelişmeler ve sorunları görüşmek üzere 17 Ocak 2018 Çarşamba günü ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde bir araya geldi.
18.01.2018
 

ÇTSO PERSONELİ ISO KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ TEMEL EĞİTİMİ ALDI
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Türk Standartları Enstitüsü Eğitim Dairesi Başkanlığı K-Q TSE-ISO-EN 9001:2015 Kalite Yönetim Sisteminin 2015 revizyonu hakkında tüm personelin katılımı ile eğitim faaliyeti gerçekleştirdi.
15.01.2018
 

ÇTSO REKABETÇİ ÜRÜN VE PAZAR STRATEJİLERİ EĞİTİMİ VERDİ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Güney Marmara Bölgesinde “Hazır Paketlenmiş Gıda Sektörüne Yönelik” yürütmekte olduğu Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi (UR-GE) Projesi kapsamında; projede yer alan 26 firmadan toplam 41 katılımcının bulunduğu faaliyette “Rekabetçi Ürün ve Pazar Stratejileri” eğitimi gerçekleştirdi
15.01.2018
 

ÇTSO 10 VE 11 NO’LU MESLEK GRUBU ÜYELERİ İLE BİR ARAYA GELDİ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, ağırlıklı olarak toptan ve perakende satış yapan firmalar, marketler, zeytinyağı üreticileri ile Tarımsal Kalkınma Kooperatiflerinin yer aldığı 10 ve 11 no’lu Meslek Grubu Üyeleri ile sektörde yaşanan gelişmeler ve sorunları görüşmek üzere ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde bir araya geldi.
11.01.2018
 

ÇTSO K BELGESİNİ ÇOK ÖNEMSİYOR
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası tarafından verilen K Belgesi sayısı her geçen gün artıyor. Çanakkale'nin önemli bir nakliye hinterlandında bulunması sebebiyle taşımacılık sektörünün her geçen gün geliştiği, 1915 Çanakkale Köprüsünün kurulmasıyla birçok sektörde Çanakkale'nin lojistik üssü haline geleceği belirtildi.
09.01.2018
 

ÇTSO'DAN MANİA MÜJDESİ!!
Yatırımcının önünde büyük bir engel olan ve Çanakkale'nin gelişiminde adeta bir kangren durumu yaratan mania sorunu ortadan kaldırıldı.
09.01.2018
 

ÇTSO YÖNETİM KURULU 9 NO’LU MESLEK GRUBU ÜYELERİYLE BİR ARAYA GELDİ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, ağırlıklı olarak otomotiv, akaryakıt, tüp gaz ve yakacak sektörlerinde faaliyet gösteren 9 no’lu Meslek Grubu Üyeleri ile sektörde yaşanan gelişmeler ve sorunları görüşmek üzere ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde bir araya geldi.
04.01.2018
 

ÇTSO ARALIK AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Osman Okyay; “KIYMETLİ ÜYELER, ZORLUK DOZU ÇOK YÜKSEK BİR YILI GERİDE BIRAKIYORUZ. GEÇEN YILIN TEMMUZ AYINDA YAŞADIĞIMIZ HAİN DARBE TEŞEBBÜSÜ, ÜLKEMİZİN İMAJINA DÖNÜK DIŞ SALDIRILAR, ALEVLENEN ORTADOĞU ATEŞİ VE TERÖR ÖRGÜTLERİNİN SİLAHLANDIRILMASI İLE BİRLİKTE ZİRVE YAPAN JEOPOLİTİK RİSKLER, BAZI ÖNEMLİ ÜLKELERDE YAŞANAN KRİTİK LİDER SEÇİMLERİ, TIRMANAN MEDENİYETLER GERİLİMİ, KUZEY KORE’NİN CAN SIKICI POZİSYONU, PETROL FİYATLARINDA BEKLENTİNİN ÜZERİNDE ARTIŞ, AMERİKA’YLA VİZE KRİZİ VE KUDÜS MESELESİ, VE NİHAYET YENİDEN BELİRMEYE BAŞLAYAN SOĞUK SAVAŞ VE İKİ KUTUPLU DÜNYA, İŞLERİN DAHA DA ZORLAŞMASINA NEDEN OLDU.”
28.12.2017
 

ÇTS0’DAN BÖLGENİN ÜNİVERSİTE-SANAYİ İŞBİRLİĞİNİ GELİŞTİRMEK İÇİN BİR ADIM DAHA
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, bölgemizde Sanayi-Üniversite işbirliklerinin geliştirilmesi ve uyumlu olarak yeni projeler üretilmesi amacıyla, ÇTSO ÇOMÜ Biga İİBF-İşletme Bölüm Başkanlığı ve ÇOMÜ-Dr. İbrahim Bodur Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi ile 27 Aralık 2017 tarihinde işbirliği protokolü imzaladı.
28.12.2017
 

TÜRKİYE’NİN İLK AGRO-BİYOTEKNOLOJİ UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ KURULMASI İÇİN HAZIRLANAN PROJE’NİN İZLEME VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI ÇTSO’DA GERÇEKLEŞTİ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası koordinatörlüğünde, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi ortaklığı, Çanakkale Teknopark, Ezine Gıda İhtisas OSB işbirliği ile hazırlanarak, Bilim, Sanayi Teknoloji Bakanlığı Sanayi Bölgeleri Genel Müdürlüğü Kümelenme Destek Programı 3. Destek Çağrısı kapsamında; “Çanakkale Agro-Biyoteknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi” kurulmasına yönelik sunulan projeyi görüşmek üzere konuyla ilgili yetkililer ÇTSO Kongre Fuar Merkezi’nde bir araya geldi.
25.12.2017
 

ÇTSO SÖYLEŞİLERİ PROF. DR. EMRE ALKİN İLE BAŞLADI
Ekonomik, sosyal ve kültürel alanlarda tecrübesi ve uzmanlığı ile marka olmuş kişilerin katılımı ile belli aralıklarla düzenlenecek olan "ÇTSO Söyleşileri" Prof. Dr. Emre Alkin tarafından verilen konferans ile start aldı.
23.12.2017
 

ÇANAKKALE İLİ ODA VE BORSALARI YÖNETİM KURULLARI MÜŞTEREK TOPLANTISI BİGA TİCARET VE SANAYİ ODASINDA YAPILDI.
20 Aralık 2017 tarihinde Biga TSO ev sahipliğinde yapılan toplantıda Çanakkale İli Oda ve Borsa Başkanları hazır bulundular.
22.12.2017
 

ÇTSO "GELECEKTE SÜRDÜRÜLEBİLİR REKABET İÇİN TEKNOLOJİ, TASARIM VE İNSAN" KONULU KONFERANSA KATILDI
Kale Grubu Başkanı Zeynep Bodur Okyay tarafından Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Troia Kültür Merkezinde verilen "Gelecekte Sürdürülebilir Rekabet İçin; Teknoloji, Tasarım ve İnsan" konulu konferansa Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, Sayman Üye Mustafa Kansu, Meclis Üyeleri , Genel Sekreter Sema Sandal, İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Bahar Yurt ve Kurul Üyeleri katılım sağladı.
21.12.2017
 

2017 İZMİR TRAVEL TURKEY FUARI’NIN YILDIZI “TROIA” OLDU
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın girişimleriyle sürdürülen “2018 Troia Yılı” çalışmaları her platformda meyvelerini vermeye devam ediyor.
08.12.2017
 

ÇTSO, ÜYELERİNE UCUZ KREDİ İMKANI SAĞLAYACAK
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, Kuveyt Türk Bankası yetkilileriyle bir araya gelerek, üyelerine düşük faizli kredi imkanı sağlanması amacıyla ile Kuveyt Türk Bankası Çanakkale Şubesi ile protokol imzaladı.
08.12.2017
 

ÇTSO TARIM VE KIRSAL KALKINMA DESTEKLERİNİ GÖRÜŞTÜ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, Çanakkale Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) İl Koordinatör Vekili Cem Akşit ile bir araya geldi.
08.12.2017
 

ÇTSO YÖNETİM KURULU 7-8 VE 19 NO’LU MESLEK GRUBU ÜYELERİYLE BİR ARAYA GELDİ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, ağırlıklı olarak inşaat, inşaat malzemeleri, ısı sistemleri, mimarlar, mühendisler, iş sağlığı ve özel güvenlik sektörlerinde faaliyet gösteren 7-8 ve 19 no’lu Meslek Grubu Üyeleri ile sektörde yaşanan gelişmeler ve sorunları görüşmek üzere ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde ortak toplantı düzenle
08.12.2017
 

ÇTSO VE KOSGEB İŞBİRLİĞİNDE GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası ile KOSGEB Çanakkale Müdürlüğü işbirliğinde yapılan “Girişimcilik Destek Programı” eğitimleri hız kesmeden devam ediyor.
05.12.2017
 

ÇTSO TOBB DİJİTAL DÖNÜŞÜM PROGRAMI EĞİTİMİNE KATILDI
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası üye sicil ve muhasebe personelleri, Selen Kılıç ve Engin Erdoğan, 2-3 Aralık 2017 tarihlerinde Ankara’da düzenlenen TOBB Bilgi Sistemleri Uygulaması eğitimine katıldı.
04.12.2017
 

ÇTSO KASIM AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkan Yardımcısı Turgay Kılıç; “ÜLKE OLARAK YAKIN COĞRAFYAMIZDA YANİ ORTADOĞU DA CİDDİ GELİŞMELER OLDUĞUNU VE BU GELİŞMELERİN ÜLKEMİZE TEHDİT OLARAK DÖNDÜĞÜNÜ GÖRMEKTEYİZ. ORTADOĞU’DA SINIRLARINDA, REJİMLERDE AKTÖRLER DE VE GELENEKSEL İTTİFAKLAR DA KÖKLÜ BİR DEĞİŞİM YAŞANMAKTADIR.”
30.11.2017
 

ÇTSO MECLİS ÜYELERİ TRUVA (TROİA) ÖREN YERİNİ ZİYARET ETTİ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeleri, “2018 Troia Yılı” kapsamında gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili bilgi almak üzere Truva (Troia) Ören Yeri’ni ziyaret etti
30.11.2017
 

ÇTSO EĞİTİME DESTEK VERMEYE DEVAM EDİYOR
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası'nın eğitime verdiği destekler sürüyor. Çanakkale il genelinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğünce tespit edilen ihtiyaç sahibi 706 öğrenciye, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası tarafından kışlık mont ve bot yardımı yapıldı.
30.11.2017
 

ÇTSO UR-GE PROJESİ KAPSAMINDA STRATEJİK YÖNETİM EĞİTİMİ VERDİ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Çanakkale ve Balıkesir’de faaliyet gösteren firmalarla yürütmekte olduğu ve Ekonomi Bakanlığı tarafından desteklenmekte olan “Hazır Paketlenmiş Gıda Sektöründe Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi” UR-GE projesi kapsamında ilk eğitim faaliyeti olan “Stratejik Yönetim" çalışmasını gerçekleştirdi.
29.11.2017
 

ÇTSO YÖNETİM KURULU 21 NO’LU MESLEK GRUBU ÜYELERİYLE BİR ARAYA GELDİ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, ağırlıklı olarak ağaç ve orman ürünlerinin işlenmesi ve mobilya sektörlerinde faaliyet gösteren 21 no’lu Meslek Grubu Üyeleri ile sektörde yaşanan gelişmeler ve sorunları görüşmek üzere ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde toplandı.
23.11.2017
 

ÇTSO UR-GE PROJE EKİBİ UR-GE 4. KÜMELENME KONFERANSINA KATILDI
Ekonomi Bakanlığı tarafından şirketlerin uluslararası rekabet güçlerinin geliştirilmesine yönelik olarak 2010 yılından bu yana yürütülen Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilesi (UR-GE) projeleriyle ilgili 4. Kümelenme Konferansı 17 Kasım 2017 Cuma günü Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Dış Ticaret Kompleksinde, Ekonomi Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Tarık Sönmez ve TİM Başkan Vekili Mustafa Çıkrıkçıoğlu ile proje yürüten İşbirliği Kuruluşlarının katılımlarıyla gerçekleştirildi.
22.11.2017
 

ÇTSO YÖNETİM KURULU 6 NO’LU MESLEK GRUBU ÜYELERİYLE BİR ARAYA GELDİ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, ağırlıklı olarak ısı sistemleri, tekstil ve laboratuvar malzemeleri, sektörlerinde faaliyet gösteren 6 no’lu Meslek Grubu Üyeleri ile sektörde yaşanan gelişmeler ve sorunları görüşmek üzere ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde toplandı.
16.11.2017
 

ÇANAKKALE İL KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU BAŞKANI BAHAR YURT TÜRKİYE -TUNUS KADIN GİRİŞİMCİLER TOPLANTISINA KATILDI
TOBB İl Kadın Girişimciler Konseyi üyeleriyle Tunus Sfaks Uluslararası Kadın Girişimciler Konseyi (CIFE) üyeleri ile İstanbul’da bir araya geldi.
16.11.2017
 

ÇTSO GÜNEY MARMARA’DA AVRUPA İŞLETMELER AĞI KURUYOR
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Edirne KOSGEB İl Müdürlüğü ve Namık Kemal Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi (NKÜTEK) işbirliğinde yürütmekte olduğu COSME-Avrupa İşletmeler Ağı -Enterprise Europe Network projesinin 2018 yılı faaliyetlerini görüşmek üzere konsorsiyum üyeleriyle bir araya geldi.
14.11.2017
 

ÇTSO KOSGEB GİRİŞİMCİLİK KURSLARINA DESTEK VERMEYE DEVAM EDİYOR
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası ve KOSGEB işbirliği ile düzenlenen Girişimcilik Eğitimleri tüm hızıyla devam ediyor. KOSGEB tarafından Girişimciliğin desteklenmesi, yaygınlaştırılması ve başarılı işletmelerin kurulması amacıyla yürütülen programda bugüne kadar birçok girişimci aldıkları desteklerle kendi işlerini kurma şansını elde etti.
10.11.2017
 

ÇANAKKALE GENÇ GİRİŞİMCİLER KURULU ÇTSO YÖNETİM KURULUNU ZİYARET ETTİ
“ODAMIZ ÇANAKKALE’NİN GELİŞMESİ İÇİN GERÇEKLEŞTİRİLECEK HER TÜRLÜ PROJEYE DESTEK VERMEYE HAZIR”
09.11.2017
 

ÇTSO YÖNETİM KURULU 5 NO’LU MESLEK GRUBU ÜYELERİYLE BİR ARAYA GELDİ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, ağırlıklı olarak demir, çelik ve makine sektörlerinde faaliyet gösteren 5 no’lu Meslek Grubu Üyeleri ile sektörde yaşanan gelişmeler ve sorunları görüşmek üzere ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde toplandı.
09.11.2017
 

ESNAF ODALARI BİRLİĞİ ÇTSO’DA BİRARAYA GELDİ

09.11.2017
 

ÇANAKKALE TSO AKREDİTASYON ÇALIŞMALARI BİLGİLENDİRME SEMİNERİNE KATILDI
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası (Çorlu TSO) işbirliğiyle düzenlenen "Oda ve Borsalar Akreditasyon Çalışmaları Bilgilendirme Semineri" 3 - 4 Kasım 2017 tarihlerinde Çorlu TSO'da gerçekleşti.
06.11.2017
 

ÇTSO YÖNETİM KURULU 3 NO’LU MESLEK GRUBU ÜYELERİYLE BİR ARAYA GELDİ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, ağırlıklı olarak süt ürünleri, et ve balık gibi hayvansal ürünlerin işlenmesi ile iştigal eden üyelerden oluşan 3 no’lu Meslek Grubu temsilcileriyle bir araya geldi.
02.11.2017
 

BURS DUYURUSU
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası 2018 Yılı Öğrenim Burs Başvuruları Alınmaya Başlamıştır.
30.10.2017
 

ÇTSO EKİM AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Osman Okyay; “TÜRKİYE, ASYA’DAN AVRUPA’YA UZANAN EŞSİZ COĞRAFİ KONUMUYLA HEM ÇOK ŞANSLI HEM DE ÇOK ŞANSSIZ BİR ÜLKE. BU TOPRAKLAR ÜZERİNDE GEÇMİŞTEN BUGÜNE DEK BİRBİRİNDEN GÜÇLÜ İMPARATORLUKLAR FİLİZLENİRKEN, BİR O KADARI DA TARİH SAHNESİNDEN SİLİNİP GİTTİ.”
26.10.2017
 

MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ ZORUNLULUĞU HAKKINDA ÇANAKKALE’DE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) ve MEYBEM A.Ş. işbirliğinde, 25 Ekim 2017 Çarşamba günü ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde tehlikeli ve çok tehlikeli meslekler kapsamında zorunlu hale getirilen “MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi” ile ilgili bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
26.10.2017
 

ÇANAKKALE MHP İL YÖNETİMİ ÇTSO YÖNETİM KURULUNU ZİYARET ETTİ
MHP Çanakkale İl Başkanı Hakan Pınar ve İl Yönetimi ÇTSO Yönetim Kurulunu ziyaret etti. 18 Ekim Çarşamba günü ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde gerçekleştirilen ziyarette, ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, Başkan Yardımcıları Ahmet Selçuk Erdoğan, İbrahim Gün, Yönetim Kurulu Üyeleri Ayhan Çetin, Emin Aydoğan, Fatih İş, Fikri Kutlu ile Genel Sekreter Sema Sandal hazır bulundu.
19.10.2017
 

UKRAYNA ANKARA BÜYÜKELÇİSİ ANDRİİ SYBİHA VE BERABERİNDEKİ HEYET ÇTSO YÖNETİM KURULUNU ZİYARET ETTİ
Çanakkale’de bir takım ziyaretlerde bulunmak amacıyla gelen Ukrayna Ankara Büyükelçisi Andrii Sybiha ve beraberindeki heyet ÇTSO Yönetim Kurulu üyeleriyle bir araya geldi.
18.10.2017
 

ÇTSO ÜYELERİNİ AĞAÇ İŞLEME MAKİNELERİ VE MOBİLYA YAN SANAYİ FUARINA GÖTÜRDÜ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası ağaç ve orman ürünlerinin işlenmesi sektöründe faaliyet gösteren 15 üyesini, 15 Ekim Pazar günü TÜYAP İstanbul Kongre ve Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen “30. Uluslararası Ağaç İşleme Makineleri ile 20. Uluslararası Mobilya Yan Sanayi Aksesuarları, Orman Ürünleri ve Ahşap Teknolojisi 2017” fuarına götürdü.
16.10.2017
 

ÇTSO’DA MESLEKİ YETERLİLİK EĞİTİM VE SINAVLARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Ekim ayı içerisinde Çanakkale merkez ve Çan ilçesinde yapılması planlanan Mesleki Yeterlilik Sınav ve Eğitim faaliyetlerini tamamlandı.
16.10.2017
 

ÇTSO YÖNETİMİ KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ KOOPERATİFİ YÖNETİMİ İLE BİR ARAYA GELDİ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, 11 Ekim Çarşamba günü Sınırlı Sorumlu Çanakkale Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Yönetimi ile bir araya geldi.
11.10.2017
 

ÇTSO YÖNETİM KURULU İL EMNİYET MÜDÜRÜ CELAL SEL’İ ZİYARET ETTİ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Selçuk Semizoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Ayhan Çetin, Fikri Kutlu, Emin Aydoğan ve Genel Sekreter Sema Sandal, 9 Ekim Pazartesi günü Çanakkale İl Emniyet Müdürü Celal Sel’i makamında ziyaret etti.
09.10.2017
 

ÇTSO YÖNETİMİ ESNAF VE SANATKARLAR ODASI BİRLİĞİNİ ZİYARET ETTİ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı T. Selçuk Semizoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Ayhan Çetin, Emin Aydoğan, Fikri Kutlu ve Genel Sekreter Sema Sandal Çanakkale Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Başkanı Mustafa Vurucu ve ekibini ziyaret etti.
09.10.2017
 

ÇTSO YÖNETİMİ BELEDİYE BAŞKANI ÜLGÜR GÖKHAN’I ZİYARET ETTİ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Yönetim Kurulu Başkanı T. Selçuk Semizoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Ayhan Çetin, Fikri Kutlu, Murat Aydoğdu ve Genel Sekreter Sema Sandal Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı ziyaret etti.
09.10.2017
 

ÇTSO YÖNETİM KURULU VALİ ORHAN TAVLI’YI MAKAMINDA ZİYARET ETTİ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odasının Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Selçuk Semizoğlu, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Gün, Yönetim Kurulu Üyeleri Murat Aydoğdu, Ayhan Çetin, Fikri Kutlu ve Genel Sekreter Sema Sandal Vali Orhan TAVLI’ya nezaket ziyaretinde bulundular.
09.10.2017
 

ÇTSO YÖNETİM KURULU ÜYELERİ BASIN MENSUPLARIYLA BİR ARAYA GELD
ÇTSO Çanakkale Evi Oda & Bahçe Restoranda sabah kahvaltısında gerçekleştirilen toplantıda; Yönetim Kurulu Başkanı T. Selçuk Semizoğlu, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Gün, Yönetim Kurulu Üyeleri, Ayhan Çetin, Fikri Kutlu, Murat Aydoğdu, Genel Sekreter Sema Sandal ve çok sayıda basın mensubu hazır bulundu.
06.10.2017
 

ÇANAKKALE TİCARET VE SANAYİ ODAMIZIN ÇOK DEĞERLİ ÜYELERİ

27.09.2017
 

ODA/BORSA SEÇİMLERİ 6 AY ERTELENDİ

25.09.2017
 

ÇANAKKALE MERKEZ İLÇE SEÇİM KURULU BAŞKANLIĞINDAN

21.09.2017
 

BÜTÜN MESELE BİR KÖŞE TAŞI OLABİLMEKTİR

06.09.2017
 

ÇANAKKALE TİCARET VE SANAYİ ODASINDAN ÖNEMLE DUYURULUR
VERGİ KAYITLARININ KONTROLÜNE İLİŞKİN DUYURU
28.08.2017
 

ÇANAKKALE VERGİ, İHRACAT VE TESCİL REKORTMENLERİ ÖDÜLLENDİRİLDİ
Çanakkale’de 2015-2016 yıllarında yüksek düzeyde ticari kazanç beyan eden, döviz kazandıran ve tescil işlemi gerçekleştiren üyelerimizin onurlandırılması münasebetiyle düzenlenen “Çanakkale’nin Yıldızları Ödül Töreni” Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odasında gerçekleşti.
25.08.2017
 

ÇANAKKALE TİCARET VE SANAYİ ODASI GIDA SEKTÖRÜNÜ ULUSLARARASI PİYASALARA TAŞIMAYA KARARLI
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) tarafından bölgenin öncelikli sektörlerinin başında yer alan gıda sektörüne yönelik yeni proje ve girişimler tüm hızıyla devam ediyor.
22.08.2017
 

ÇTSO GÜNEY MARMARA GIDA SEKTÖRÜNÜN REKABETÇİLİK GÜCÜNÜ GELİŞTİRECEK
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası koordinatörlüğünde, Ekonomi Bakanlığı Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi (UR-GE) programı kapsamında yürütülen “HAZIR PAKETLENMİŞ GIDA SEKTÖRÜNDE ULUSLARARASI REKABETÇİLİĞİN GELİŞTİRİLMESİ” projesinin ihtiyaç analizi çalışmaları tamamlanarak, ilgili kurum, kuruluş ve firmaların katılımlarıyla elde edilen sonuçlar kamuoyu ile paylaşıldı.
18.08.2017
 

ÇTSO’DAN ÜYELERİNE ONLİNE EĞİTİM
Odamız, üyelerine, iştiraki olduğu Trakya ABİGEM A.Ş. işbirliği ile ücretsiz online eğitim alma imkanı sunmuştur.
14.08.2017
 

ÇTSO TEMMUZ AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkan Yardımcısı Fahrettin Ersoy; “ İŞ DÜNYASININ ÜZERİNDEKİ MALİ YÜK VE BÜROKRASİ NE KADAR HAFİFLERSE ÜRÜNLERİMİZİN KATMA DEĞERİ ARTACAK, BUNUN EKONOMİYE YANSIMASI DA O KADAR FAZLA OLACAKTIR. HER NE YAŞANIRSA YAŞANSIN BİR GERÇEK VAR Kİ, ÜRETMEYE DEVAM ETTİĞİMİZ SÜRECE SORUNLARIN ÜSTESİNDEN GELEBİLİRİZ.”
27.07.2017
 

“2018 TROİA YILI” ÇALIŞMALARINA YENİ TURİZM BAKANIMIZ NUMAN KURTULMUŞ’DAN TAM DESTEK
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası girişimleri ile başlayan ve Çanakkale Valiliği koordinasyonda yürütülen “2018 Troia Yılı” ile ilgili çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor.
26.07.2017
 

ÇTSO BÖLGENİN İLK ÜNİVERSİTE-SANAYİ İŞBİRLİĞİ PROJESİ İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLADI
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Bölgemizde Üniversite-Sanayi işbirliğini başlatmak amacıyla Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından açıklanan “Kümelenme Destek Programı” kapsamında proje hazırlamak üzere Çanakkale Onsekizmart Üniversitesi yetkilileriyle bir araya geldi.
21.07.2017
 

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA ÇANAKKALE İLİ ODA VE BORSALARI VE SİVİL TOPLUM TEMSİLCİLERİ KATILIMI İLE 13 TEMMUZ 2017 PERŞEMBE GÜNÜ SAAT 11.00'DE YAPILAN BASIN AÇIKLAMASIDIR
15 TEMMUZ'U ASLA UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ "GÜCÜMÜZ MİLLİ İRADE, HEDEF BÜYÜK TÜRKİYE"
13.07.2017
 

ÇTSO BAŞKANI SAYIN BÜLEND ENGİN’İN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE ÖZGÜRLÜKLER GÜNÜ BASIN BİLDİRİSİ
KIYAMETE DEK DEMOKRASİ NÖBETİNDEYİZ !
11.07.2017
 

2018 TROİA YILI TANITIM TOPLANTISI ÇTSO KONGRE FUAR MERKEZİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Odamızın girişimleri ile çalışmaları başlatılan 2018 Troia Yılı ile ilgili bilgilendirme toplantısı ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde gerçekleştirildi
11.07.2017
 

AGREGA SEKTÖR TOPLANTISI ÇTSO KONGRE FUAR MERKEZİNDE YAPILDI
Agrega Üreticileri Birliği ve Odamızın ilgili Meslek Grubu işbirliği ile düzenlenen Agrega Sektör Toplantısı ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde gerçekleştirildi.
11.07.2017
 

GÜNEY MARMARA'NIN İLK UR-GE PROJESİ SAHA ZİYARETLERİ BAŞLADI
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yürütülen ve Ekonomi Bakanlığı "Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi (UR-GE)" programı tarafından desteklenen ve bölgenin ilk UR-GE projesi olan "Hazır Paketlenmiş Gıda Sektöründe Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi" projesinin İhtiyaç Analizi çalışmaları kapsamında firma ziyaretlerine başlandı.
05.07.2017
 

ÇTSO 'DAN ÇANAKKALE'NİN ULUSLARARASI TANITIMINA BİR KATKI DAHA : "RALLY TROIA"
Avrupa Ralli Kupası kapsamında Odamız organizasyonunda düzenlenecek olan Balkan Ralli Kupası yarışları 30 Haziran Cuma günü başlıyor.
29.06.2017
 

ÇTSO HAZİRAN AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkan Yardımcısı Turgay Kılıç; “MAALESEF TERÖR HAZİRAN AYINA DA DAMGASINI VURDU. HEM YURT İÇİNDE YAŞANAN OLAYLAR HEM DE İNGİLTERE, İRAN, SURİYE DE YAŞANAN ELİM OLAYLAR TÜM DÜNYADA ARTAN ETKİSİNİ ORTAYA KOYUYOR. BUNLARIN YANI SIRA TÜM ARAP DÜNYASININ TAVIR ALDIĞI VE ABD’NİN AMBARGO UYGULADIĞI KATAR’A HÜKUMETİMİZ MADDİ VE MANEVİ DESTEK KARARI ALDI VE BU YÖNDE GİRİŞİMLERDE BULUNUYOR. UMARIM BU KARAR DEVLETİMİZE POZİTİF OLARAK YANSIR.”
29.06.2017
 

GÜNEY MARMARA VE TRAKYA’NIN İLK UR-GE PROJESİ BAŞLADI
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası tarafından TR22 Çanakkale ve Balıkesir Bölgesi gıda değer zincirinde yer alan firmaların ihracat kapasitesini ve rekabet gücünü arttırmak üzere hazırlanan “Hazır Paketlenmiş Gıda Sektöründe Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi” UR-GE projesinin açılış ve bilgilendirme toplantısı ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde gerçekleşti.
15.06.2017
 

ÇTSO MAYIS AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ
Meclis Başkanı Osman Okyay; “EKONOMİYE BAKTIĞIMIZDA İŞLER, BÜTÜN OLUMSUZ ŞARTLARA KARŞIN BELLİ BİR SEVİYENİN ÜSTÜNDE İLERLİYOR. ANCAK POTANSİYELİMİZİN ALTINDA BİR PERFORMANS GÖSTERDİĞİMİZ ORTADA. ENFLASYON, FAİZ VE İŞSİZLİKTE ÇİFT HANELİ RAKAMLAR, HEDEFLERİMİZ İLE UYUMLU DEĞİL. BU NOKTADA HÜKÜMETİMİZE OLDUĞU KADAR BİZ İŞ DÜNYASI TEMSİLCİLERİNE DE ÖNEMLİ GÖREVLER DÜŞÜYOR. HÜKÜMETİMİZİN AÇIKLAMIŞ OLDUĞU REFORM PAKETLERİNDEN DE FAYDALANARAK, KATMA DEĞERİ YÜKSEK YENİ İŞ KOLLARINA YATIRIM YAPMAMIZ GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM. ÖTE YANDAN EKONOMİDE GÜZEL GELİŞMELER DE VAR.”
31.05.2017
 

YÖNETİM KURULU BAŞKANIMIZ BÜLEND ENGİN ÇANAKKALE MİLLETVEKİLİMİZ BÜLENT TURAN İLE BİRLİKTE BAŞBAKANIMIZI ZİYARET ETTİ
Yönetim Kurulu Başkanımız Bülend Engin Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ile birlikte Başbakan Binali Yıldırım'ı ziyaret ettiler.
25.05.2017
 

ÇANAKKALE TİCARET VE SANAYİ ODASI YÖNETİM KURULU ÇANAKKALE MİLLETVEKİLİ BÜLENT TURAN'I ZİYARET ETTİ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, Çanakkale Milletvekili Bülent Turan'ı Meclis ’deki makamında ziyaret etti. Görüşmede ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Engin, Başkan Yardımcısı T. Selçuk Semizoğlu ve Sayman Üye Mustafa Kansu hazır bulundu.
25.05.2017
 

ÇANAKKALE TİCARET VE SANAYİ ODASI YÖNETİM KURUL ÜYELERİ VEKİL AYHAN GİDERİ ZİYARET ETTİ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Ak Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider’i Meclis ’deki makamında ziyaret etti
25.05.2017
 

ÇANAKKALE TİCARET VE SANAYİ ODASI TOBB’NİN 73. GENEL KURULUNA KATILDI
TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde TOBB ETÜ Spor Salonu’nda gerçekleştirilen Genel Kurul’a Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar, TOBB delegeleri, camianın temsilcileri ve çok sayıda basın mensubu katıldı.
25.05.2017
 

ÇANAKKALE TİCARET VE SANAYİ ODASI’NIN MAYIS AYI MESLEKİ YETERLİLİK SINAVLARI BAŞLADI
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 13-14 ve 15 Mayıs tarihlerinde; Ahşap Kalıpçı, Betonarme Demircisi, Sıvacı, Isı Yalıtımcısı ve Betoncu mesleklerine yönelik Mesleki Yeterlilik Sınavları düzenlendi. Sınavlarda adaylar; yazılı, mülakat ve uygulama aşamalarına tabi tutularak, mesleki bilgi ve yetenekleri doğrultusunda performanslarını sergiledi.
17.05.2017
 

İSTANBUL SANAYİ ODASI MECLİS VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ ÇANAKKALE TİCARET VE SANAYİ ODASINI ZİYARET ETTİ
İstanbul Sanayi Odası (İSO) Meclisi ve Yönetim Kurulu Üyeleri 100 kişiye yakın bir heyetle 12 Mayıs Cuma günü ÇTSO’yu ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarette, İstanbul Sanayi Odası Meclis Başkanı Zeynep Bodur Okyay, Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan ile Meclis, Yönetim Kurulu üyeleri yer aldı.
12.05.2017
 

RİZE TİCARET VE SANAYİ ODASI ÇANAKKALE TİCARET VE SANAYİ ODASINI ZİYARET ETTİ
Rize Ticaret ve Sanayi Odası, Meclis ve Yönetim Kurulu üyelerinden oluşan geniş katılımlı bir heyet ile 5 Mayıs Cuma günü ÇTSO ’yu ziyaret etti
06.05.2017
 

ÇANAKKALE KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU EDİRNE'DE DÜZENLENEN MARMARA BÖLGE TOPLANTISINA KATILDI
Çanakkale Kadın Girişimciler Kurulu 29-30 Nisan 2017 tarihlerinde Edirne'de düzenlenen TOBB KGK Marmara Bölge Toplantısına katıldı.
01.05.2017
 

ÇTSO NİSAN AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ
Meclis Başkanı Osman Okyay; “BUGÜN İHTİYACIMIZ OLAN TEMEL MOTİVASYON, REFERANDUMUN GEREKTİRDİĞİ DEĞİŞİKLİKLERİ MAKSİMUM KONSENSÜS İLE GERÇEKLEŞTİRİP BİR AN ÖNCE ÜLKENİN GERÇEK GÜNDEMİNE, YANİ EKONOMİYE DÖNMEK.”
27.04.2017
 

ÇANAKKALELİ KADIN GİRİŞİMCİLER ÇTSO ÇATISI ALTINDA BİR ARAYA GELDİ
Çanakkale İl Kadın Girişimciler Kurulu, Avrupa Birliği, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası, T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Türkiye İş Kurumu işbirliğinde “Kadın İşletmelerine Finansman ve Danışmanlık Desteği Programı” semineri 19 Nisan 2017 Çarşamba ÇTSO Kongre Fuar Merkezi İÇDAŞ Salonunda kadın girişimcilerin katılımları ile gerçekleşti.
21.04.2017
 

BÜLEND ENGİN: "BU BAHAR ANAYASAYLA GELDİ"
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, Anayasa Referandum sonuçlarını bahar çevirmesi ile değerlendirdi. ÇTSO Başkanı Bülend Engin'in ev sahipliğinde düzenlenen toplantı İÇDAŞ Bekirli Tesisleri'ndeki Yörük Çadırında yapıldı. ÇTSO Başkanı Bülend Engin, referandum seçim sonucundan sonra Türkiye'nin yoluna daha güçlü olarak devam edeceğine inandığını belirterek şöyle konuştu: "Dünyada yaşanan kaosa ve krizlere rağmen, ülkemizin çevresindeki savaşlara, teröre rağmen ülkemiz güçlü Türkiye yolunda sağlam adımlarla yürüyor. Milletimiz, yürünülen yolu onaylamış ve Cumhurbaşkanı'nın daha da güçlendirilmesini istemiştir. Güçlenen Türkiye'nin yeni Anayasa ile daha emin adımlarla yürüyeceğine inancımız tamdır"
18.04.2017
 

ÇTSO’DA GENTEST DİET VE REZONANS TERAPİLERİ UYGUYLAMA EĞİTİMİ VERİLDİ
Çanakkale İl Kadın Girişimciler Kurulu organizasyonunda Diyet Uzmanı Didem Güner tarafından “Gentest Diet ve Rezonans Terapileri Uygulamaları ile Size Özel Beslenme Sisteminizi Tanıyın” konulu diyet eğitimi gerçekleştirildi.
17.04.2017
 

ÇANAKKALE’DE MESLEKİ YETERLİLİK SINAVLARINA İLGİ ARTARAK DEVAM EDİYOR
Çanakkale’de Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası tarafından organize edilen Mesleki Yeterlilik sınavları, Nisan ayında farklı meslek dallarında toplam 168 adayın katılımıyla gerçekleştirildi. 7-8 ve 9 Nisan tarihlerinde Çanakkale ve Çan’da düzenlenen Çelik Kaynakçı sınavlarının ardından, 12-13-14 ve 15 Nisan tarihlerinde ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde gerçekleştirilen sınavlara; Ahşap Kalıpçı, Duvarcı, Karo Kaplamacı ve İnşaat İşçisi meslek dalları için başvuru yapan 113 aday katıldı.
17.04.2017
 

ÇTSO MESLEKİ YETERLİLİK SINAVLARI DÜZENLEMEYE DEVAM EDİYOR
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası tarafından organize edilen Mesleki Yeterlilik Sınavlarının 8’incisi Çelik Kaynakçı sınavları ile başladı. TOBB tarafından kurulan MEYBEM A.Ş. işbirliği ile 7-8 ve 9 Nisan tarihlerinde Çan ve Çanakkale’de gerçekleştirilen sınavlarda toplamda 55 aday belge almak için ter döktü. Ark Aktif Gaz Kaynağı ve Elektrotla Ark Kaynağı sınavları için başvuru yapan olan adaylar meslekleriyle ilgili olarak teorik ve pratik olmak üzere 2 aşamada sınavlara tabi tutuldu.
12.04.2017
 

ÇTSO YÖNETİM KURULU 10-11 NO’LU MESLEK GRUBU ÜYELERİ İLE TOPLANDI
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, ağırlıklı olarak toptan ve perakende gıda sektöründe faaliyet gösteren üyelerinden oluşan 10 ve 11 no’lu Meslek Grubu üyeleri ile bir araya geldi.
12.04.2016
 

ÇTSO YÖNETİM KURULU 9 NO’LU MESLEK GRUBU ÜYELERİ İLE TOPLANDI
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, akaryakıt ve gaz yakıt satıcıları, otomotiv, servis ve oto onarım hizmetleri, katı yakacak satışı ile iştigal eden üyelerimizden oluşan 9 no'lu Meslek Grubu Üyeleri ile bir araya geldi.
05.04.2017
 

ÇTSO MART AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
29 Mart 2017 Çarşamba günü gerçekleştirilen Ortak Komite toplantısının ardından Odamızın Meclis oturumuna geçildi
30.03.2017
 

ÇTSO TÜM ORGANLARIYLA BİR ARAYA GELDİ
Mevzuat gereği Mart ve Eylül aylarında yapılması gereken Ortak Komite Toplantısı 29 Mart 2017 Çarşamba günü ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Engin başkanlığında gerçekleşti.
30.03.2017
 

ÇTSO YÖNETİM KURULU 7 VE 8 NO’LU MESLEK GRUBU ÜYELERİ İLE TOPLANDI
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, ağırlıklı olarak, inşaat ve inşaat malzemesi sektöründe iştigal eden üyelerimizden oluşan 7 ve 8 no'lu Meslek Grubu Üyeleri ile bir araya geldi.
25.03.2017
 

İL KADIN GİRİŞİMCİLER KURULUMUZ ÇANAKKALE GIDA BANKASI'NI ZİYARET ETTİ.
Üretici veya satıcılardan bedel ödemeden alınan ürünleri, aracı işlevi görerek ihtiyacı olanlara düzenli ve sağlıklı bir şekilde ulaştırılmasını sağlamak amacı ile kurulan Gıda Bankası faaliyetleri 27.05.2004 tarih ve 5179 sayılı yasa ile düzenlenmiştir.
24.03.2017
 

DIŞİŞLERİ BAKANI MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU ÇTSO’YU ZİYARET ETTİ
T.C. Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası'nı ziyaret ederek ÇTSO Üyeleri, İldeki Meslek Kuruluşları, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri, Muhtarlar, kamu kurumları temsilcileri ile bir araya geldi.
15.03.2017
 

ÇTSO KAMUOYU DUYURUSU

13.03.2017
 

“2018 TROIA YILI” MÜJDESİ BERLİN FUARINDA VERİLDİ
Troia’nın UNESCO Dünya Kültür Mirası listesine girişinin 20. Yılı olan 2018 yılının Ülkemizin ve Bölgemizin sürdürülebilir turizm hareketini arttırmak ve uluslararası platformlarda hak ettiği değere ulaşmasını sağlamak amacıyla “Troia Yılı” ilan edilmesi için Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) tarafından başlatılan çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.
10.03.2017
 

ÇTSO YÖNETİM KURULU 6 NO’LU MESLEK GRUBU ÜYELERİ İLE TOPLANDI
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, ağırlıklı olarak, tekstil, teknoloji ve elektronik, doğal gaz tesisatı ve ısı sistemleri ile iştigal eden üyelerimizden oluşan 6 no'lu Meslek Grubu Üyeleri ile bir araya geldi.
09.03.2017
 

TİCARET SİCİLİ MÜDÜRLÜKLERİ 2. BİLGİLENDİRME TOPLANTISI, TOBB KONFERANS SALONUNDA YAPILDI.
TOBB İkiz Kuleler Konferans salonunda 4-5 Mart 2017 tarihlerinde gerçekleştirilen toplantının açılışına, TOBB Genel Sekreter Yardımcısı Ali Emre Yurdakul, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İsmail Yücel, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürü Adnan Yankın ve Gümrük ve Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdür Yardımcısı Adem Başar katıldı.
06.03.2017
 

2018 TROİA YILI İÇİN İSTANBUL BULUŞMASI
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde başlatılan 2018 Troia Yılı çalışmaları kapsamında İstanbul'da bir toplantı düzenlendi.
03.03.2017
 

ÇANAKKALE DEFTERDARLIĞI ÇTSO’YU ZİYARET ETTİ
28.Vergi Haftası dolayısı ile Çanakkale Defterdar Vekili Sayın Orhan Taş ve beraberindeki heyet Odamızı ziyaret etti.
02.03.2017
 

ÇTSO YÖNETİM KURULU 5 NO’LU MESLEK GRUBU ÜYELERİ İLE TOPLANDI
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, ağırlıklı olarak, rüzgar ve elektrik enerjisi, gaz dağıtımı, mutfak eşyalarının üretimi ve bilişim teknolojileri hizmeti ile iştigal eden üyelerimizden oluşan 5 no'lu Meslek Grubu Üyeleri ile bir araya geld
02.03.2017
 

ÇTSO ÜYELERİ BAL VE ARI ÜRÜNLERİ FUARINA KATILDI
Çanakkale İli Arı Yetiştiricileri Birliği, Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği (TAB) tarafından İstanbul Harbiye Askeri Müze'de 24-26 Şubat 2017 tarihlerinde bu yıl 4. Düzenlenen düzenlenen "Üreticiden Tüketiciye, Bal ve Arı Ürünleri Fuarı" ‘nda stant açarak Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen bal ve arı ürünleri üreticileri ile bir araya geldi.
01.03.2017
 

ÇTSO MESLEKİ YETERLİLİK SINAVLARINA İLGİ GİDEREK ARTIYOR
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen Mesleki Yeterlilik Sınavlarına Şubat ayında 115 aday başvurarak bugüne kadar düzenlenen sınavlar içinde en yoğun katılımın sağlandığı sınavlar gerçekleştirildi.
27.02.2017
 

ÇTSO 5 YILDIZLI HİZMET BELGESİNİ YENİLEDİ
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından; 2005 yılında Oda/Borsalar arasında kalite bilincinin yerleştirilmesi, Oda/Borsa Sisteminin iş dünyası nezdinde saygınlığının ve hizmet türlerinin arttırılması, hizmet kalitelerinin iyileştirilmesi, Oda/Borsa Sistemlerinin birbirine yakınlaşmanın sağlanması suretiyle Avrupa Oda/Borsa Sistemine uyumunun sağlanması amacıyla başlatılan Akreditasyon Sertifikasına Odamız 2010 tarihinden itibaren sahip olarak istenilen krtiterleri sağlamaya başlamıştır.
26.02.2017
 

T.C. ULAŞTIRMA DENİZCİLİK VE HABERLEŞME BAKANI SAYIN AHMET ARSLAN ÇTSO KONGRE FUAR MERKEZİNDE İŞADAMLARI , STK TEMSİLCİLERİ VE MUHTARLAR İLE BİRARAYA GELDİ.
T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Ahmet Arslan Bakanlığın Çanakkale yatırımlarını anlatmak üzere İşadamları, STK temsilcileri ve Muhtarların katılımı ile ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde düzenlenen toplantıya katıldı.
24.02.2017
 

ÇTSO ŞUBAT AYI MECLİS TOPLANTISI ÇAN İLÇESİNDE YAPILDI
Meclis Başkanı Osman Okyay: “DÜNYADA JEOPOLİTİĞİN ÇOK ÖNEM KAZANDIĞI YENİ BİR DÖNEME GİRDİK. BU DÖNEMDE KİMLERLE KOMŞU, KİMLERLE MÜTTEFİK, KİMLERLE HASIM OLDUĞUNUZ GERÇEĞİ, EKONOMİDEN DEMOGRAFİYE KADAR TÜM ÖNEMLİ DEĞİŞKENLERİNİZİ CİDDİ ÖLÇÜDE ETKİLEYEBİLİYOR. SURİYE, IRAK, RUSYA, İRAN, YUNANİSTAN, MISIR VE HATTA İSRAİL İLE İLİŞKİLERİMİZDE YAŞADIĞIMIZ İNİŞ ÇIKIŞLARIN “KELEBEK ETKİSİ” BU YENİ NORMALİN YANSIMALARI.
23.02.2017
 

ÇALIŞMA HAYATINDA MİLLİ SEFERBERLİK TOPLANTISI ÇTSO’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Çalışma Genel Müdürü Nurcan Önder, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Mühendisi Coşkun Demir, Sosyal Güvenlik Kurumu Daire Başkanı İbrahim Özçelik, Çanakkale Vali Yardımcısı Cezmi Batuk, ÇTSO Başkan Yardımcısı Selçuk Semizoğlu, ÇTSO Meclis Üyeleri, İldeki Oda ve Borsa Başkanları, Esnaf ve Sanatkârlar Birlik Başkanı, Sendika temsilcileri, iş adamları, iş adamları dernekleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, KOSGEB, GMKA, İŞKUR temsilcileri ile kamu kurum ve kuruluş temsilcileri “Çalışma Hayatında Milli Seferberlik” programı kapsamında ÇTSO Kongre Fuar Merkezi’nde bir araya geldi.
21.02.2017
 

ÇTSO’DAN “2018 TROİA YILI” SEFERBERLİĞİ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yürütülen “2018 Troia Yılı ” çalışmaları ara vermeden tüm hızıyla devam ediyor.
17.02.2017
 

2018 TROİA YILI ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI ZİYARET EDİLDİ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası tarafından, 2018 yılının T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı nezdinde “Troia Yılı” olarak ilan edilmesi konusundaki lobicilik faaliyetleri tüm hızıyla devam ediyor.
16.02.2017
 

ÇTSO YÖNETİM KURULU 4 NO’LU MESLEK GRUBU ÜYELERİ İLE TOPLANDI
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, ağırlıklı olarak, un ve unlu mamuller, tatlı ve şekerleme, bağcılık ile zeytin ve zeytinyağı yağı ürünleri üretimi ile iştigal eden üyelerimizden oluşan 4 no'lu Meslek Grubu Üyeleri ile toplandı.
11.02.2017
 

İSTİHDAM SEFERBERLİĞİNDE CUMHURBAŞKANIMIZ YÜZDE 5, ÇANAKKALE 10 GÜNDE YÜZDE 10 HEDEFİ KOYDU
ÇTSO YÜZDE 10 İSTİHDAM ARTIŞI HEDEFİ İLE SES VERDİ
10.02.2017
 

SANAYİ SİCİL BELGESİ SAHİBİ FİRMALARIN DİKKATİNE
6948 sayılı Sicil Kanunu'na göre, Sanayi Sicil Belgesi alan kuruluşların, her yıl Nisan ayı sonuna kadar "Yıllık İşletme Cetveli" verme zorunluluğu bulunmaktadır.
10.02.2017
 

18 MART DENİZ SAVAŞLARI MÜZESİ PROJESİ KAPSAMINDA REKTÖRÜMÜZÜ ZİYARET ETTİK
Çanakkale Deniz Savaşları ile ilgili bir savaş müzesinin Çanakkale’de yapılmasına yönelik taslak proje ile ilgili ön çalışmaları yürüten Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi İlker Altın Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer’i makamında ziyaret ederek proje hakkında bilgi sundu.
08.02.2017
 

GÜNEY MARMARA GIDA KÜMESİ PROJESİ KAPANIŞ TOPLANTISI YAPILDI
Güney Marmara Kalkınma Ajansı, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Balıkesir Ticaret Odası, Balıkesir Sanayi Odası ve Portekiz’in Castelo Branco bölgesinde faaliyet gösteren InovCluster Gıda Kümesi ile ortaklaşa yürütülen Güney Marmara Gıda Kümesi projesinin kapanış toplantısı protokol ve sektör temsilcilerinin katılımıyla Çanakkale’de yapıldı.
03.02.2017
 

YÖNETİM KURULUMUZ 3 NO'LU MESLEK GRUBU ÜYELERİ İLE TOPLANDI
Yönetim Kurulumuz ağırlıklı olarak süt ve süt ürünleri üretimi ile iştigal eden üyelerimizden oluşan 3 no'lu Meslek Grubu Üyeleri ile toplandı.
02.02.2017
 

ÜYEMİZ DÖNMEZ DEMİR-İNŞAAT-SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ EN HIZLI BÜYÜYEN 100 ŞİRKET ARASINDA
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde yapılan Türkiye 100 yarışmasına Çanakkale'den katılan Dönmez Demir İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi listeye girerek 68. Sırada yerini aldı.
02.02.2017
 

ÇTSO EMITT FUARINI ZİYARET ETTİ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Turizm sektöründe faaliyet gösteren üyeleri ve sektör temsilcileri ile beraber 26-29 Ocak 2017 tarihlerinde İstanbul TÜYAP Fuar ve Fuar Merkezi’nde düzenlenen 21. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat TRAVEL TURKEY Fuarı’na 28 Ocak Cumartesi günübirlik ziyaret gerçekleştirdi.
30.01.2017
 

2017 YILIN İLK MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ
Meclis Başkan Yardımcısı Fahrettin Ersoy: “15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ, HALEN DEVAM EDEN SINIR ÖTESİ SAVAŞ, TERÖR, EKONOMİK DALGALANMALAR DERKEN NE YAZIK Kİ 2016’YI ÇOK İYİ HATIRLAYAMAYACAĞIZ. TERÖR SADECE ÜLKEMİZİN DEĞİL DÜNYANIN BİR SORUNU. EKONOMİK KRİZ DE ÖYLE. HER ZAMAN DEDİĞİMİZ GİBİ BİR AN ÖNCE GERÇEK GÜNDEMİMİZ OLAN EKONOMİYE DÖNMEMİZ GEREKİYOR.”
26.01.2017
 

ÇTSO TARAFINDAN 2017 YILININ İLK MESLEKİ YETERLİLİK SINAVLARI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası tarafından, ilk olarak 2016 yılı Nisan ayında düzenlenen Mesleki Yeterlilik Sınavlarına 2017 yılında da tüm hızıyla devam ediliyor. TOBB’nin iştiraki olan MEYBEM A.Ş. işbirliğinde yapılan sınavların 6’ıncısı 21-22 Ocak 2017 tarihlerinde Çanakkale İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İnşaat Bölümü sınav uygulama alanlarında gerçekleştirildi.
23.01.2017
 

ÇANAKKALE GIDA ÜRETİMİNDE ŞAMPİYONLAR LİGİNE ÇIKIYOR
Ezine İlçesi Çınarköy Mevkiinde yaklaşık 153 hektar arazi üzerine kurulması planlanan Ezine Gıda İhtisas OSB’nin 2016 Aralık ayı son haftasında belki de OSB’lerin tarihinde olmayan bir hız ile ÇED Olumlu Belgesi alındı, Yer Seçimi kesinleşti, 2017 Yatırım Programına alındı ve tüzel kişiliği onaylandı.
20.01.2017
 

ÇTSO SİNERJİ TOPLANTILARI 2 NO'LU MESLEK GRUBU İLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
Sinerji Toplantılarının 2. Turunda ÇTSO Yönetim Kurulu 2 no'lu Meslek Grubu üyeleri ile toplandı.
20.01.2017
 

ÇANAKKALE İLİ ODA VE BORSALARI TERÖRLE MÜCADELE DEKLARASYONU

20.01.2017
 

ÇANAKKALE TEK VÜCUT
“2018 TROİA YILI” ilan edilmesi için Çanakkale’nin turizmle ilgili tüm meslek ve sivil toplum kuruluşları bir araya geldi
18.01.2017
 

“2018 TROİA YILI” TOPLANTISI ÇTSO’DA GERÇEKLEŞTİ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası tarafından, 2018 Yılının “TROİA YILI” ilan edilmesiyle ilgili yapılan ve yapılacak çalışmalar, basın mensuplarının da katıldığı bir toplantı ile kamuoyu bilgisine sunuldu.
17.01.2017
 

2017 YILI SİNERJİ TOPLANTILARI 1 NO'LU MESLEK GRUBU ÜYELERİ İLE BAŞLADI.
Odamız tarafından her hafta farklı meslek grubu üyelerimizin katılımıyla geçen yıl başlatılan Sinerji Toplantılarının 2017 yılındaki ilk toplantısı 11.01.2017 Çarşamba günü ÇTSO Kongre Fuar Merkezi’nde 1 no'lu meslek grubu ile gerçekleştirildi
11.01.2017
 

KAMUOYU AÇIKLAMASI

06.01.2017
 

BURS DUYURUSU
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası 2017 Yılı Öğrenim Burs Başvuruları Alınmaya Başlamıştır.
 

ÇTSO ARALIK AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
Meclis Başkanı Osman Okyay: “İHTİYATLA YOLA ÇIKTIĞIMIZ HALDE BÜYÜK HAYAL KIRIKLIKLARI YAŞADIĞIMIZ BİR YILI GERİDE BIRAKIYORUZ. 12 OCAK’TA SULTANAHMET MEYDANI’NI, 17 ŞUBAT VE 13 MART’TA ANKARA’YI İKİ KEZ KANA BULAYAN TERÖR SALDIRILARI İLE BAŞLAYAN HAİNLİKLER ZİNCİRİ, 15 TEMMUZ MELUN DARBE GİRİŞİMİYLE ZİRVE YAPTI.”

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı T. Selçuk Semizoğlu: “BİRKAÇ GÜN SONRA GERİDE BIRAKACAĞIMIZ BU YIL, HEPİMİZ İÇİN ZOR BİR YIL OLDU. KÜRESEL TİCARETTEKİ DARALMALAR, 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ, HAİN TERÖR SALDIRILARI VE ÖNÜMÜZDEKİ YIL İÇİN DE ÖNÜMÜZE ÇIKARILMAK İSTENEN ENGELLER VE ZORLUKLAR KARŞISINDA EKONOMİMİZİN GÜÇLÜ OLMASI İÇİN HER ZAMANDAN DAHA FAZLA ÇALIŞMAYA, HER ZAMANDAN DAHA FAZLA BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE OLMAYA İHTİYACIMIZ VAR.”
28.12.2016

 

2016 YILININ SON KOMİTE BAŞKANLARI VE YÖNETİM KURULU TOPLANTISI YAPILDI
2016 Yılının son Komite Başkanları ve Yönetim Kurulu Toplantısı 28.12. 2016 Çarşamba günü yapıldı.
28.12.2016
 

ÇANAKKALE EMNİYET MÜDÜRÜ YÖNETİM KURULUMUZU ZİYARET ETTİ
Çanakkale Emniyet Müdürü Sayın Celal Sel Yönetim Kurulumuza iade-i ziyarette bulundu.
28.12.2016
 

BALIKESİR'E ATANAN İL MÜFTÜSÜ İBRAHİM ÖCÜT ODAMIZI ZİYARET ETTİ
Yaklaşık 6 yıldır Çanakkale İl Müftüsü olarak görev yapan İbrahim Öcüt Balıkesir'e tayin edilmesi sebebi ile Odamıza veda ziyaretinde bulundu.
28.12.2016
 

“ÇANAKKALE’Yİ UÇURUYORUZ”
MARMARA VE TRAKYA BÖLGE TOPLANTISI TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ’NDE YAPILDI.
22.12.2016
 

ÇTSO’DAN EMNİYET MÜDÜRÜNE HAYIRLI OLSUN VE TAZİYE ZİYARETİ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, göreve başlayan Çanakkale İl Emniyet Müdürü Celal Sel’i makamında ziyaret etti.
19.12.2016
 

ÇTSO 2016 YILININ SON MESLEKİ YETERLİLİK SINAVINI DÜZENLEDİ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası tarafından, 17-18 Aralık 2016 tarihlerinde toplam 67 adayın başvurusuyla; Metal Sac İşlemeci, Çelik Kaynakçı, Ahşap Kalıpçı, Duvarcı ve Betonarme Demircisi mesleklerine yönelik Mesleki Yeterlilik Sınavları düzenledi.
19.12.2016
 

ÇANAKKALE’DE FAALİYET GÖSTEREN MUHASEBECİLER ÇTSO’DA BİR ARAYA GELDİ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası ve Çanakkale Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası işbirliği ile 15 Aralık 2016 Perşembe günü düzenlenen bilgilendirme toplantısında, Çanakkale’de faaliyet gösteren muhasebeciler ÇTSO Kongre Fuar Merkezi İÇDAŞ Konferans salonunda bir araya geldi.
15.12.2016
 

ÇANAKKALE TİCARET VE SANAYİ ODASI ÜYELERİ 9.800.000 TL TUTARINDA KREDİ KULLANABİLECEK
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin oda ve borsaların katkıları ile KOBİ’lere yönelik gerçekleştirmeyi hedeflediği Nefes Kredisi Kampanyası başladı.
13.12.2016
 

ÇTSO 10. İZMİR TRAVEL TURKEY FUARINI ZİYARET ETTİ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Turizm sektöründe faaliyet gösteren üyeleri ve sektör temsilcileri ile beraber 8-12 Aralık 2016 tarihlerinde “FUAR İZMİR” de düzenlenen 10. TRAVEL TURKEY Fuarı’na 10 Aralık Cumartesi günübirlik ziyaret gerçekleştirdi.
12.12.2016
 

ÇTSO AVRUPA İŞLETMELER AĞI 2016 ULUSAL TOPLANTISI’NA KATILDI
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Edirne KOSGEB ve Namık Kemal Üniversitesi Teknopark ile ortak olarak yürüttüğü COSME Avrupa İşletmeler Ağı İşletmelerin ve KOBİ’lerin Rekabet Edebilirliği programı kapsamında Ankara’da düzenlenen 2016 Ulusal Toplantısı’na katıldı.
09.12.2016
 

YÖNETİM KURULUMUZ TOPLANDI
Yönetim Kurulumuz 07.12.2016 Çarşamba günü haftalık olağan toplantısını gerçekleştirdi.
07.12.2016
 

YÖNETİM KURULUMUZ 21 NO'LU MESLEK GRUBU ÜYELERİ İLE TOPLANDI
Her hafta bir meslek grubu ile gerçekleştirilen sinerij toplantılarımızın ilk turunun son toplantısı 21 no'lu Meslek Grubu üyeleri ile 07.12.2016 tarihinde gerçekleştirildi.
07.12.2016
 

ÇTSO’DA AKREDİTASYON DENETİMİ GERÇEKLEŞTİ
TOBB tarafından 2016 yılı Oda/Borsa Akreditasyon Belge Yenileme Denetimi çalışmaları kapsamında Odamızın Akreditasyon Denetimi, bağımsız denetim kuruluşu Türk Loydu Vakfı İktisadi İşletmesi tarafından 2 Aralık 2016 Cuma günü gerçekleştirildi.
02.12.2016
 

ÇTSO KASIM AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
Meclis Başkanı Osman Okyay: “YAŞADIKLARIMIZ BİZİ NE YAZIK Kİ UZUN BİR SÜREDİR MECLİS TOPLANTILARINI HEP ‘ZOR GÜNLERDEN GEÇİYORUZ’ DİYE AÇMAK ZORUNDA BIRAKIYOR. SÖZLERİME SURİYE’DE VE MEMLEKETİN DOĞUSUNDA TERÖRLE MÜCADELEDE ŞEHİT DÜŞEN GÜVENLİK GÜÇLERİMİZE ALLAH’TAN RAHMET, YAKİNLARİNA VE ÜLKEMİZE SABIRLAR DİLEYEREK BAŞLAMAK İSTİYORUM. BU VESİLEYLE SİİRT’TEKİ MADEN KAZASINDA HAYATINI KAYBEDEN İŞÇİLERİMİZİ VE ADANA’DAKİ YURT YANGININDA KAYBETTİĞİMİZ ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERİMİZİ DE RAHMETLE ANIYORUM.”

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı T.Selçuk Semizoğlu: “2016 HEPİMİZ İÇİN, ÜLKEMİZ İÇİN ZOR BİR YIL OLDU. EKONOMİMİZİ OLUMSUZ ETKİLEYEN OLAYLARIN ETKİSİNİ AZALTMAK İÇİN ÇALIŞMAK, ÇOK DAHA ÇALIŞMAK, LAF DEĞİL İŞ ÜRETMEK ZORUNDAYIZ.”
01.12.2016

 

YÖNETİM KURULUMUZ KOMİTE BAŞKANLARI İLE TOPLANDI
Yönetim Kurulumuz Komite Başkanları ile aylık toplantısını gerçekleştirdi.
01.12.2016
 

ÇTSO MESLEKİ YETERLİLİK SINAVLARINA 32 ADAY KALTILDI
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası 26-27 Kasım 2016 tarihlerinde “İnşaat İşçisi” mesleğine yönelik sınavlar düzenledi. MEYBEM A.Ş. işbirliği ile düzenlenen ve 32 adayın yer aldığı Mesleki yeterlilik Sınavları, Dağcan İnşaat ve Ticaret A.Ş.’nin Aycacık Tünel İnşaat sahasında gerçekleştirildi.
28.11.2016
 

ÇTSO, EKONOMİ BAKANLIĞI ve TOBB İŞBİRLİĞİNDE DIŞ TİCARET BİLGİLENDİRME SEMİNERİ DÜZENLEDİ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Ekonomi Bakanlığı ve TOBB işbirliği ile 25 Kasım 2016 tarihinde “Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri” düzenledi.
25.11.2016
 

ÇANAKKALE ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ ÇTSO’NUN 21 NO’LU MESLEK GRUBU ÜYELERİYLE BİR ARAYA GELDİ
Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü yetkilileri Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu’nun daveti üzerine ağaç ve ağaç ürünlerin işlenmesi sektöründe faaliyet gösteren 21 no’lu Meslek grubu temsilcileriyle bir araya geldi.
23.11.2016
 

ÇTSO YÖNETİM KURULU 20 NO’LU MESLEK GRUBU ÜYELERİYLE BİR ARAYA GELDİ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası her hafta farklı bir meslek grubu üyeleri ile yaptığı toplantıyı bu hafta 20 no’lu Meslek grubu temsilcileriyle gerçekleştirdi.
23.11.2016
 

ÇANAKKALE VALİSİ ORHAN TAVLI ÇTSO’YU ZİYARET ETTİ
Çanakkale Valisi Orhan Tavlı Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya geldi
17.11.2016
 

ÇTSO YÖNETİM KURULU 19 NO’LU MESLEK GRUBU ÜYELERİYLE BİR ARAYA GELDİ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası her hafta farklı bir meslek grubu üyeleri ile yaptığı toplantıyı bu hafta 19 no’lu Meslek grubu temsilcileriyle gerçekleştirdi.
16.11.2016
 

18 NO’LU MESLEK GRUBU ÜYELERİ İLE TOPLANTI YAPILDI
Ağırlıklı olarak sigorta acentelerinin oluşturduğu 18 no’lu Meslek Grubu ile yapılan toplantıda sigorta sektörünün sorunları görüşüldü.
09.11.2016
 

ÇTSO’DA TSE GÖZETİM TETKİKİ GERÇEKLEŞTİ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası 2009 yılından beri sahip olduğu TSE ISO EN 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi 1. gözetim tetkikinden tam puan aldı.
04.11.2016
 

ÇTSO YÖNETİM KURULU 17 NO’LU MESLEK GRUBU ÜYELERİYLE BİR ARAYA GELDİ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası her hafta farklı bir meslek grubu üyeleri ile yaptığı toplantıyı bu hafta 17 no’lu Meslek grubu temsilcileriyle gerçekleştirdi.
02.11.2016
 

ÇANAKKALE TİCARET VE SANAYİ ODASI HAFTALIK OLAĞAN YÖNETİM KURULU TOPLANTISI ÇTSO KONGRE FUAR MERKEZİNDE YAPILDI.

 

BURS DUYURUSU
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası 2017 Yılı Öğrenim Burs Başvuruları Alınmaya Başlamıştır.
 

ÇTSO İŞKUR HİZMET NOKTASI OLARAK ÜYELERİNE DESTEK VERMEYE BAŞLADI
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası 2 Kasım 2016 tarihinde Çanakkale İŞKUR ile imzalanan protokol ile artık üyelerine “İŞKUR Hizmet Noktası” olarak “Mesleki Danışmanlık Hizmeti” verebilecek.
 

ÇANAKKALE’DE İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ BAŞLIYOR
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü (İŞKUR) ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) arasında 18.08.2016 tarihinde imzalanan protokol ile Türkiye genelinde mesleki eğitim ve istihdam seferberliği başladı.“İŞKUR Hizmet Noktası” olarak “Mesleki Danışmanlık Hizmeti” verebilecek.
 

ÇTSO EKİM AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
Meclis Başkan Yardımcısı Turgay Kılıç: “HÜKÜMETİMİZİN FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜYLE MÜCADELESİ ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR. MAALESEF DİĞER TARAFTAN TERÖR OLAYLARI DURMUYOR, TERÖR GÜNEYDOĞU’DAN ÇIKTI VE MAALESEF BUGÜN TÜRKİYE’NİN HER YERİNDE.”
 

AVRUPA ŞAMPİYONU GÖKÇE GÖĞEBAKAN ODAMIZDA
8-11 Eylül 2016 tarihleri arasında Romanya- Bükreş'de düzenlenen ve 42 ülkenin katıldığı Avrupa Taekwondo Şampiyonası'nda Avrupa Şampiyonu olarak ülkemizi gururlandıran Milli sporcumuz Gökçe Göğebakan'ı tebrik etmek için Odamıza davet ettik.
 

17 BURADA AVM MÜDÜRÜ EROL YILDIZ ÇTSO’YU ZİYARET ETTİ
12 no’lu Meslek Komitemizden gelen talep üzerine 17 Burada AVM Müdürü Erol Yıldız Odamıza davet edildi. Yönetim Kurulu toplantısı öncesinde yapılan görüşmede Yönetim Kurulu Başkan Vekili Selçuk Semizoğlu, Yönetim Kurulu üyeleri Ahmet Selçuk Erdoğan, İbrahim Gün, Fatih İş, Emin Bacak ile Genel Sekreter Sema Sandal hazır bulundu.
 

ÇTSO MESLEKİ YETERLİLİK SINAVLARI DÜZENLEMEYE DEVAM EDİYOR
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası 22-23 Ekim 2016 tarihlerinde Ahşap Kalıpçı, Duvarcı, Seramik Karo Kaplamacı ve İnşaat İşçisi mesleklerine yönelik sınavlar düzenledi. MEYBEM A.Ş. işbirliği ile bu yıl üçüncüsü düzenlenen ve 20 adayın katıldığı Mesleki Yeterlilik Sınavları, Çanakkale IMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi.
 

ÇTSO GIDA KÜMELENME PROJESİ KAPSAMINDA PORTEKİZ'DEN GELEN PROJE ORTAĞINI MİSAFİR ETTİ

 

ÇTSO İŞ ADAMLARINI FİNLANDİYA’YA GÖTÜRDÜ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası; orman ürünleri, mobilya, inşaat ve maden sektörlerinde yer alan 12 üyesi ile 9-12 Ekim 2016 tarihlerinde Helsinki’ye iş gezisi düzenledi.
 

İZMİR TİCARET BORSASI ÇTSO’YU ZİYARET ETTİ
İzmir Ticaret Borsası Akreditasyon çalışmaları kapsamında Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası'nı ziyaret etti.
 

IX TÜRKİYE TİCARET VE SANAYİ ŞURASI TOBB'DE YAPILDI

 

ÇTSO ORTAK KOMİTE TOPLANTISI İLE EYLÜL AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
Meclis Başkan Yardımcısı Fahrettin Ersoy: “15 TEMMUZ GECESİ YAŞANAN ÇOK BÜYÜK TEHLİKE, BİR TARAFTAN TERÖR İLE MÜCADELE EDERKEN HEPİMİZİN TEMENNİSİ BU ZOR GÜNLERDEN EKONOMİMİZ ÇOK FAZLA YARA ALMADAN ÇIKMAMIZDIR. BİZİM GERÇEK GÜNDEMİMİZ HEP EKONOMİ OLMALIDIR. ÖZELLİKLE DE BÖYLE BİR DÖNEMDE OLUMLU İŞLER YAPMAK VE EKONOMİMİZİ HAREKETLENDİRMEK ÇOK ÖNEMLİDİR.”
 

ROMANYA HEYETİ ÇTSO’YU ZİYARET ETTİ
Yurtdışı Türkler ve Akrabalar Toplulukları Başkanlığı Projesi kapsamında 30 Eylül 2016 Cuma günü Romanya’dan gelen heyet ÇTSO’yu ziyaret etti.
 

ÇTSO AĞUSTOS AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
Meclis Başkanı Osman Okyay: “ZAFER BAYRAMI, ÜLKEMİZİN MARUZ KALDIĞI TEHDİTLERE KARŞI KARARLI DURUŞUMUZUN SİMGESİDİR.” Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Mustafa Kansu: “ÇANAKKALE’DE YAPILMASI BEKLENEN ONCA HİZMET VARKEN, ÇÖZÜLMESİ GEREKEN ONCA SORUN VARKEN HER KİŞİ YA DA KURUM MESAİSİNİ ASLİ İŞİNE HARCAMALIDIR. HER NEFESİMİZ VE İMKANIMIZ ÇANAKKALE’NİN VE ÜLKEMİZİN GELECEĞİ İÇİN TÜKETİLMELİDİR.”
 

AHŞAP KALIPÇI, DUVARCI, BETONARME DEMİRCİSİ VE SIVACI SINAVLARI ÇTSO’DA GERÇEKLEŞTİ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen “Ahşap Kalıpçı”, “Duvarcı”, “Betonarme Demircisi” ve “Sıvacı” mesleklerine yönelik Mesleki Yeterlilik Sınavları 19-20 Ağustos 2016 tarihinde gerçekleşti.
 

ÇTSO İSPANYA’YA İŞ GEZİSİ DÜZENLEDİ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası süt ve süt ürünleri, zeytinyağı ile helva üretimi yapan üyelerini 25-29 Temmuz 2016 tarihleri arasında düzenlediği beş günlük iş gezisiyle İspanya’daki kurum ve sektör temsilcileriyle bir araya getirdi.
 

ÇTSO TEMMUZ AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
Meclis Başkanı Osman Okyay : “Ülkemiz, 15 Temmuz Gecesi Tarihinin En Büyük İhanetlerinden Birine Maruz Kaldı.
 

ÇANAKKALE TİCARET VE SANAYİ ODASI, GÜNEY MARMARA GIDA KÜMESİ DERNEĞİ’NİN PORTEKİZ’DEKİ PROJE ORTAĞI INOVCLUSTER’I ZİYARET PROGRAMINA KATILDI.
Odamız, Balıkesir Ticaret Odası ve Balıkesir Sanayi Odası’nın iştirakçi olduğu ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı tarafından hazırlanan “Güney Marmara Gıda Kümelenmesi” projesi kapsamında kurulan Güney Marmara Gıda Kümesi Derneği’nde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.
 

KADININ İŞ DÜNYASINDAKİ ROLÜ VE KADIN GİRİŞİMCİLİĞİNDE AVRUPA ÖRNEĞİ SEMİNERİ ÇTSO ’DA YAPILDI
Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu koordinasyonu, Edirne AB Bilgi Merkezi öncülüğünde ve Odamızın katkılarıyla düzenlenen “Kadının İş Dünyasındaki Rolü ve Kadın Girişimciliğinde Avrupa Örneği” konulu bilgilendirme semineri ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde yapıldı.
 

GÜNEY MARMARA GIDA KÜMESİ DERNEĞİ İLK YÖNETİM KURULU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
Güney Marmara Gıda Kümesi Derneği ilk Yönetim Kurulu toplantısı 14 Temmuz 2016 Perşembe günü Güney Marmara Kalkınma Ajansı Hizmet Binası’nda gerçekleştirildi.
 

ÇTSO HAZİRAN AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Haziran ayı Meclis toplantısı 29 Haziran 2016 Çarşamba günü ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde yapıldı.
 

“SEN UMUDUN ADISIN” PROJESİ KAPSAMINDA 450 ÖĞRENCİ ÇTSO ’YU ZİYARET ETTİ
Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın iştirakçi olarak yer aldığı güvenli hayat ve güvenli gelecek için Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) çerçevesinde hazırlanan “Sen Umudun Adısın” isimli proje kapsamında öğrenciler ÇTSO ’yu ziyaret etti.
 

BİR ŞAMPİYONLUK HİKAYESİ..
T.C. Çevre ve Şehircilk Bakanlığı Çanakkale Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında düzenlenen ve Çanakkale'den toplam 16 kurum/ kuruluşun katıldığı karma voleybol turnuvasının şampiyonu Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası takımı oldu.
 

ÇTSO MAYIS AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
Meclis Başkanı Osman Okyay; “BU MECLİS’E KALBİMDE BÜYÜK BİR YAS ILE GELDİM. KALE GRUBU’NUN KURUCUSU VE ONURSAL BAŞKANI, SEVGİLİ BABAM İBRAHİM BODUR’U KAYBETTİK.”
 

FİKRİM GELECEĞİM ÇANAKKALE KADIN GİRİŞİMCİ PROGRAMI EĞİTİMLERİ ÇTSO’ DA BAŞLADI
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Çanakkale KOSGEB İl Müdürlüğü, Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi, Kapsayıcı Büyüme Derneği işbirliği ile düzenlenen “Fikrim Geleceğim Kadın Girişimci Programı” eğitimleri ÇTSO Kongre Fuar Merkezi’nde başladı.
 

ÇTSO ÜYELERİ TURKEYBUILD YAPI FUARINI ZİYARET ETTİ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası yapı ve inşaat sektörlerinde faaliyet gösteren üyelerini 10-14 Mayıs 2016 tarihlerinde İstanbul TÜYAP Fuar Merkezi’nde düzenlenen Turkeybuild İstanbul 2016 Yapı, İnşaat Malzemeleri ve Teknolojileri Fuarına götürdü.
 

GIDA KÜMESİ ÇALIŞMA TOPLANTISININ İLKİ ÇANAKKALE’DE YAPILDI
Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın AB Sivil Toplum Diyaloğu Programı çerçevesinde hazırladığı Güney Marmara Gıda Kümesi Projesi’nin çalışma toplantısının ilki Çanakkale’de gerçekleştirildi. Toplantıya gıda ve gıda ile ilişkili sektörlerden ve ilgili kurumlardan temsilciler katıldı.
 

ÇTSO HEYETİ TOBB.72 GENEL KURULUNA KATILDI
TOBB 72. olağan Genel Kurulu 10-11 Mayıs 2016 tarihlerinde gerçekleşti. Genel Kurul’a ÇTSO ’yu temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Engin, TOBB Delegeleri; Ayhan Çetin, Ali Deniz, Ahmet Demir, Güray Özsoy, Çanakkale İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Bahar Yurt ve ÇTSO Genel Sekreteri Sema Sandal katıldı.
 

18’İNCİ DÖNEM YENİ KOSGEB GİRİŞİMCİLERİ ÇTSO KONGRE FUAR MERKEZİ’NDE EĞİTİMLERİNE BAŞLADI..
ÇTSO, KOSGEB ve İŞKUR işbirliği ile gerçekleştirilen eğitimlere katılanlar, verilecek eğitimler sonucunda hazırladıkları projeler uygun bulunurlarsa “KOSGEB Girişimcilik Destek Programı” ’ından 50 bin liraya kadar “Hibe Desteği” almaya hak kazanacaklar.
 

GÜNEY MARMARA GIDA KÜMESİ PROJESİ AÇILIŞ TOPLANTISI
Sivil Toplum Diyaloğu Programı çerçevesinde Güney Marmara Gıda Kümesi Projesi Açılış Toplantısı 5 Mayıs 2016 Perşembe günü saat 13.30’da Çanakkale Ticaret Odası Hizmet Binasında gerçekleştirilecektir. Çanakkale’de faaliyet gösteren tüm Gıda işletmelerimizi ve ilgili kurum ve kuruluşları açılış toplantısına bekliyoruz
 

ÇTSO NİSAN AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
Meclis Başkanı Osman Okyay; “ Bu zor günlerin geçeceğine, ülkemizde, bütün yüreklerin aynı ülkü ve heyecanla attığı Çanakkale ruhunun er ya da geç yeniden hakim olacağına inancımız tam.”
 

AHŞAP KALIPÇI VE DUVARCI SINAVLARI ÇTSO’DA GERÇEKLEŞTİ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen “Ahşap Kalıpçı” ve “Duvarcı” mesleklerine yönelik Mesleki Yeterlilik Sınavlarının ilki 29 Nisan 2016 tarihinde ÇTSO Kongre Fuar Merkezi eğitim salonlarında gerçekleşti.
 

AĞAÇ İŞLERİ VE MOBİLYA SEKTÖRÜNDE FAALİYET GÖSTEREN ÇTSO ÜYELERİ MİLANO’DA
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası KOSGEB destekli Yurt Dışı İş Gezisi kapsamında Ağaç İşleme ve Mobilyacılık sektörlerinde faaliyet gösteren 10 üyesini İtalya-Milano’ya götürdü. Düzenlenen iş gezisinde üyeler, Milano’da bulunan sektör temsilcileriyle, ikili iş görüşmeleriyle birlikte mobilya tasarım fabrikası ve Uluslararası İ Saloni Cosmit 2016 Mobilya Fuarını ziyaret etme fırsatını buldu.
 

ÇTSO ÜYELERİ FORD OTOSAN FİRMASINI ZİYARET ETTİ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası 14 no.lu Ulaştırma Meslek Komitesi’nde faaliyet gösteren 36 sektör temsilcisini Eskişehir’de bulunan Ford Otosan Kamyon, Motor ve Aktarma fabrikasına götürdü.
 

GÜNEY MARMARA GIDA KÜMELENMESİ ÇANAKKALE KOORDİNASYON TOPLANTISI ÇTSO’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
Güney Marmara Kalkınma Ajansı, 13 Nisan 2016 Çarşamba günü Güney Marmara Gıda Kümelenmesi Çanakkale Koordinasyon Toplantısı’nı Çanakkale ve Ticaret Odası’nda gerçekleştirdi. Toplantıda, Güney Marmara Kalkınma Ajansı Planlama Programlama ve Koordinasyon Birim Başkanı Osman Erol İnce ve Gıda Kümelenmesi Koordinatörü Doç. Dr. Mustafa Cem Kırankabeş projeyle ilgili sunum yaptı.
 

ÇANAKKALE ODA VE BORSA YÖNETİM KURULLARI ORTAK TOPLANTISI ÇTSO EV SAHİPLİĞİNDE YAPILDI
ÇTSO Kongre Fuar Merkezi’nde 6 Nisan 2016 tarihinde gerçekleştirilen toplantıya, Çanakkale Ticaret Borsası adına; Meclis Başkanı Abdullah Deniz, Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen, Başkan Yardımcıları Salamon Halyo, Gökhan Uysal ve Genel Sekreter Sevcan Elver, Biga Ticaret ve Sanayi Odası adına; Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan, Başkan Yardımcısı Sedat Çakır ve Genel Sekreter Mustafa Mutlu, Biga Ticaret Borsası adına; Meclis Başkanı Fahrettin Deniz, Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Okyay, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bülent Baş, Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Demirtaş, Faik Ekmek ve Genel Sekreter Halil Erol, Gelibolu Ticaret ve Sanayi Odası adına; Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Özen, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Öztürk ve Genel Sekreter Hüseyin Çakmak katıldılar.
 

ÇANAKKALE KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU ORMANCILIK HAFTASINDA 1.000 ADET FİDE DAĞITTI

 

ÇTSO MART AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
Meclis Başkan Yardımcısı Hayrullah Kılıç: “Devletimiz güçlü Ordumuz dünyanın en güçlü ordularından biridir. Terörle en sert şekilde mücadele etmekteyiz ve eninde sonunda üstesinden geleceğimizin bilincindeyiz.”
 

KONYA EREĞLİ TİCARET VE SANAYİ ODASI ÇTSO ’YU ZİYARET ETTİ
ÇTSO Kongre Fuar Merkezi’nde 28 Mart tarihinde gerçekleşen ziyarette Konya Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası heyetinde Meclis Başkanı Mehmet Koç ve Yönetim Kurulu Başkanı Enver Bozkurt ile birlikte Yönetim Kurulu ve Meclis üyeleri yer aldı. Konya Ereğli TSO heyetine, ÇTSO Yönetim Kurulu Üyesi Emin Bacak ve Genel Sekreter Sema Sandal ev sahipliği yaptılar.
 

FİLİBE TİCARET ATAŞESİ ÇTSO ‘YU ZİYARET ETTİ
T.C. Filibe Ticaret Ataşesi Barış Yeniçeri ve Uzman Deniz Yumer Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyarette Ticaret Ataşesi Yeniçeri ve Uzman Yumer’e ÇTSO Yönetim Kurulu adına Emin Bacak ve Genel Sekreter Sema Sandal ev sahipliği yaptı.
 

ÇTSO ŞUBAT AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
Meclis Başkanı Osman Okyay: “Dik durmaktan, terörü lanetlemekten, kenetlenmekten, acımızı paylaşarak azaltmaktan bıkmayacağız.”
 

KADIN GİRİŞİMCİLERDEN FİDE EKİM PROJESİ
Çanakkale İl Kadın Girişimciler Kurulu Orman Bölge Müdürü Refik Ulusoy’u makamında ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyarette Kurul çalışmaları hakkında Ulusoy’a bilgi veren Kadın Girişimciler, Çanakkale’de sosyal projeler gerçekleştirmeyi istediklerini ve bu kapsamda “Defne, Ihlamur, Çam Fıstığı” fidesi ekmeyi planladıklarını ifade ettiler.
 

ÇTSO KÜÇÜK ÖLÇEKLİ SANAYİ SİTESİ KURULMASI İÇİN İLK ADIMI ATTI
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi, gıda, elektrik, elektronik, ahşap ve inşaat malzemesi gibi birçok sektörü bünyesinde barındıracak olan toptan ve perakende sektöründe faaliyet gösteren esnaf, sanatkar ve imalatçıların günün koşullarına uygun, modern ve teknik şartlara haiz bir alanda faaliyet göstermeleri ve rekabet güçlerini arttırmaları amacıyla uzun zamandır çalışmaları yürütülen “Küçük Ölçekli Sanayi Sitesi” kurulmasına yönelik ilk adım olan “ Kooperatif” kurulması için start verdi.
 

GESTAŞ GENEL MÜDÜRÜ VOLKAN USLU ÇTSO’YU ZİYARET ETTİ
Gestaş A.Ş. Genel Müdürü Volkan Uslu Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya geldi.
 

KALLEŞİ DE KARDEŞİ DE ÇANAKKALELİLER İYİ TANIR

 

ÇTSO ’NUN 17. DÖNEM KOSGEB GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ’NE KATILACAKLAR NOTER HUZURUNDA ÇEKİLEN KURAYLA BELİRLENDİ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Çanakkale İŞKUR ve KOSGEB Çanakkale Müdürlüğü’nün işbirliği ile 18-28 Ocak 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan ‘KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ’nin onyedinci dönemine katılacaklar Çanakkale 2. Noteri tarafından çekilen kurayla belirlendi.
 

“OSMANLI BELGELERİNDE ÇANAKKALE DENİZ TİCARETİ” KİTABI’NIN LANSMANI YAPILDI
“Osmanlı Belgelerinde Çanakkale Deniz Ticareti” Kitabının Lansmanı ÇTSO Kongre Fuar Merkezi’nde yapıldı. Çanakkale İş dünyasının talebi üzerine başlatılan çalışma sonucunda derlenen bilgi ve belgeler 11 Kasım 2015 tarihinde ÇTSO Çanakkale Evi’nde açılan sergi ile Çanakkale halkı ile buluştu.
 

EZİNE GIDA İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ YER SEÇİM KOMİSYONU ÇTSO KONGRE FUAR MERKEZİ’NDE TOPLANDI
Odamızın girişimleriyle Ezine bölgesinde kurulması planlanan “Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi” Yer Seçim Komisyonu ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde toplandı.
 

ÇANAKKALE’NİN YILDIZLARI ÖDÜLLERİNİ ALDI
“Çanakkale’nin Yıldızları” ödül töreni, Osmanlı Belgelerinde Çanakkale Deniz Ticareti Lansmanı ve TOBB Sosyal Bilimler Lisesi’nin temel atma töreni ÇTSO Kongre Fuar Merkezi’nde gerçekleşti.
 

ÇTSO 2015 YILININ SON OLAĞAN MECLİS TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ
Meclis Başkanı Osman Okyay: “Zor bir yıldan, umutlarımızı yeşertmesini dilediğimiz yeni bir yıla doğru ilerliyoruz.”
 

KADIN GİRİŞİMCİLER ETKİLİ KONUŞMA YÖNTEMLERİ VE HİTABET TEKNİKLERİ EĞİTİMİ DÜZENLEDİ

 

GÖKÇEADA “AVRUPALI SEÇKİN DESTİNASYONLAR” ARASINA GİRDİ
EDEN 2015 Avrupalı Seçkin Destinasyonlar yarışmasının bu yıl için belirlenen teması olan “Turizm ve Yerel Gastronomi” yarışmasında Çanakkale ili adına sunulan “Gökçeada” projesi ilk beş proje arasında yer alarak Avrupalı Seçkin Destinasyon ağında yer almaya hak kazanmıştır.
 

ÇANAKKALE VALİSİ HAMZA ERKAL ÇTSO ’YU ZİYARET ETTİ
Çanakkale Valisi Sayın Hamza Erkal ÇTSO ’yu ziyaret ederek Yönetim Kurulu Üyeleriyle bir araya geldi.
 

İŞLETMENİZ VE İŞYERİNİZ AFETE NE KADAR HAZIR?
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası ile AFAD Çanakkale İl Müdürlüğü işbirliğinde “AFAD Çanakkale Sağlam KOBİ Afete Hazır İşyeri Eğitimi” ÇTSO Kongre Fuar Merkezi’nde yoğun bir katılım ile gerçekleşti.
 

ÇTSO KASIM AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
Meclis Başkan Yardımcısı Fahrettin Ersoy: “Ülkemiz için çok önemli bir süreç olan 1 Kasım 2015 seçimlerini geride bıraktık. Bu yeni 4 yıllık dönemin vatanımıza ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum.”
 

“PROJE SİZDEN DESTEK BİZDEN”
KOBİ haftası etkinlikleri kapsamında Odamız ve Çanakkale KOSGEB İl Müdürlüğü işbirliğinde KOSGEB Destekleri hakkındaki düzenlenen bilgilendirme semineri geniş bir katılımla ÇTSO Kongre Fuar Merkezi’nde gerçekleştirildi.
 

“OSMANLI BELGELERİNDE ÇANAKKALE DENİZ TİCARETİ - “ GEÇMİŞE YOLCULUK “ SERGİSİ ÇTSO ÇANAKKALE EVİ’NDE AÇILDI
Çanakkale İş Dünyasının talebi üzerine Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası tarafından çalışmaları başlatılan Çanakkale’nin deniz ticareti ile ilgili araştırmalar; 11 Kasım 2015 Çarşamba günü ÇTSO Çanakkale Evi’nde açılan sergi ile Çanakkale halkına sunuldu.
 

ÇTSO BAŞKANI BÜLEND ENGİN'İN SEÇİM SONUCU YORUMU

 

CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

 

BURS DUYURUSU

 

ÇTSO ÇANAKKALE 2023 FUAR VİZYON ÇALIŞTAYI DÜZENLEDİ
“ÇANAKKALE’NİN SABİT VE KALICI BİR FUAR ALANINA İHTİYACI TARTIŞILMAZDIR” Katılımcılar Çanakkale’nin sabit ve kalıcı bir Fuar Alanına ihtiyacı olduğu konusunda hem fikir oldular.
 

ÜRÜN GÜVENLİĞİ HAFTASI BAŞLADI
“Ürün Güvenliği Haftası” ÇTSO Kongre Fuar Merkezi İÇDAŞ toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıyla başladı.
 

ÇTSO YAPI VE İNŞAAT SEKTÖRÜNDE FAALİYET GÖSTEREN ÜYELERİNİ 9-11 EKİM 2015 TARİHLERİ ARASINDA ALMANYA-HANNOVER’E GÖTÜRDÜ.
Odamızın organize ettiği ve KOSGEB Yurt Dışı İş Gezisi kapsamında desteklenen ziyaretde ilk gün Hannover Ticaret Odası ziyaret edildi. Gerçekleştirilen iş birliği ziyaretine, Hannover Ticaret Odası Bölüm Başkanı Tilman Brunner, Bölgesel Direktör ve Uluslararası İlişkiler Orta ve Doğu Avrupa Sorumlusu Reinhard Wagner ile görüşme için davet edilen sektör temsilcileri katıldı.
 

ÇTSO ÜYELERİNİ 18.ULUSLARARASI MOBİLYA YAN SANAYİ AKSESUARLARI VE 28.ULUSLARARASI AĞAÇ İŞLEME MAKİNALARI FUARINA GÖTÜRDÜ
Odamız, Mobilya ve Orman Ürünlerinin İşlenmesi Konusunda faaliyet gösteren üyelerini İstanbul TÜYAP Fuar Merkezinde 10-14 Ekim arasında gerçekleştirilen 18.Uluslararası Mobilya Yan Sanayi Aksesuarları, Orman Ürünleri, Ahşap Teknolojileri Fuarı ve 28.Uluslararası Ağaç İşleme Makinaları, Kesici Takımlar, El Aletleri Fuarlarına götürdü.
 

ÇANAKKALE TİCARET VE SANAYİ ODASI’NDA SİGORTACILIK MEVZUATI İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME SEMİNERİ DÜZENLENDİ
Günümüzde önde gelen sektörler arasında yer alan ve önemi her geçen gün daha iyi anlaşılan Sigortacılık Sektörüyle ilgili son gelişmeler hakkında bilgi almak ve bölgemizde yaşanan sorunları kendilerine iletmek üzere Odamız organizasyonunda Sigortacılık Sektörüne ait seminer düzenlenmiştir.
 

ÇTSO EYLÜL AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
Osman Okyay: “1 Kasım seçimlerinin ardından Türkiye’nin yeni bir başarı hikayesi yazma yolculuğuna başlayacağına inancımız tam.” Bülend Engin “ Hemen hergün şehit haberleri, sel felaketi, erken seçim gündemi ve bunlarla bağlantılı olarak ekonomimizin içinde bulunduğu durum ve sonuç olarak iç açıcı olmayan tablo ile buruk bir Bayram geçirdik”
 

ÇTSO YÖNETİM KURULU ÇANAKKALE VALİSİ HAMZA ERKAL’A HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRDİ.
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu yeni atanan Vali Hamza Erkal’ı makamında ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi.
 

ÇTSO KONGRE FUAR MERKEZİ’NDE TS EN 206 STANDARDI VE TS 1315 TAMAMLAYICI UYGULAMA HAKKINDA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENMİŞTİR.

 

ÇTSO’NUN 16.DÖNEM KOSGEB GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ’NE KATILACAKLAR NOTER HUZURUNDA ÇEKİLEN KURAYLA BELİRLENDİ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Çanakkale İŞKUR ve KOSGEB Çanakkale Müdürlüğü’nün işbirliği ile 7-17 Eylül 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan ‘KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’nin onaltıncı dönemine katılacaklar Çanakkale 2. Noteri tarafından çekilen kurayla belirlendi.
 

ÇANAKKALE BELEDİYE BAŞKANI ÜLGÜR GÖKHAN ÇTSO’YU ZİYARET ETTİ
Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeleri ile yemekli toplantıda bir araya geldi.
 

ÇTSO AĞUSTOS AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
Osman Okyay: Çanakkale’den, bu kanlı oyunun bir an önce son bulması için hep birlikte “YETER” diye haykırıyoruz Sadık Aydoğan: En büyük başarımız, görevi devrederken emanet edeceğimiz en önemli mirasımız, Odamıza kazandırdığımız şeffaflık ve hesap verebilirlik ilkelerimiz olacaktır
 

ÇANAKKALE MİLLETVEKİLİ KÜRŞAT TUNA ÇTSO’YU ZİYARET ETTİ
MHP Çanakkale Milletvekili Kürşat Tuna, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu ile öğle yemeğinde bir araya geldi.
 

AR-GE VE YENİLİKÇİLİK EĞİTİMLERİ ÇTSO’DA BAŞLIYOR
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, 26 Ağustos Çarşamba günü “Ar-Ge ve Yenilikçilik Eğitimlerine” başlıyor.
 

ÇANAKKALE VALİSİ AHMET ÇINAR ÇTSO’YU ZİYARET ETTİ
Vali Ahmet Çınar ÇTSO yöneticileri ile öğle yemeğinde bir araya geldi.
 

ÇANAKKALE’DE SATRANCIN MERKEZİ OLAN ÇTSO KONGRE FUAR MERKEZİ’NDE ART ARDA İKİ ÖNEMLİ TURNAVA YAPILIYOR
ÇTSO Kongre ve Fuar Merkezi satranç ile renkli ve hareketli günler yaşıyor
 

MHP ÇANAKKALE MİLLETVEKİLİ KÜRŞAT TUNA ÇTSO’YU ZİYARET ETTİ
MHP Çanakkale Milletvekili Kürşat Tuna, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Milletvekili Tuna, ÇTSO Kongre Fuar Merkezi salonlarında devam eden 23. Uluslararası Satranç Turnuvası’nı ziyaret ederek, sporculara başarı dileklerinde bulundu.
 

ÇTSO YÖNETİM KURULU KENTİN SORUNLARINI GÖRÜŞMEK ÜZERE BELEDİYE BAŞKANI ÜLGÜR GÖKHAN’I DAVET EDİYOR
ÇTSO’dan Belediye Başkanı Gökhan’a olumlu yanıt
 

ÇANAKKALE MİLLETVEKİLİ BÜLENT TURAN ÇTSO’YU ZİYARET ETTİ
AK Parti Çanakkale Milletvekili Bülent Turan Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu ile öğle yemeğinde bir araya geldi.
 

MÜSİAD ÇANAKKALE YÖNETİMİ, ÇTSO BAŞKANI BÜLEND ENGİN’İ ZİYARET ETTİ
MÜSİAD Çanakkale Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Osman Yıldız ve Yönetim Kurulu üyeleri, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülend Engin'i ziyaret etti.
 

KADIN GİRİŞİMCİLER'İN GELİBOLU ÇIKARMASI
Ağustos ayı İcra Komitesi olağan toplantısını Gelibolu’da yapan Çanakkale İl Kadın Girişimciler Kurulu, Gelibolu Kaymakamı Oktay Çağatay ve Belediye Başkanı Mustafa Özacar’ı da ziyaret etti.
 

8 ÜLKEDEN 382 SPORCUNUN YARIŞTIĞI ÇTSO KONGRE FUAR MERKEZİ CANLI VE RENKLİ GÜNLER YAŞIYOR
23. Uluslararası Troya Satranç Turnuvası ÇTSO Kongre ve Fuar Merkezi’nde başladı
 

ÇTSO YÖNETİMİ İL ÖZEL İDARESİ GENEL SEKRETERİ AKSOY’U ZİYARET ETTİ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, Çanakkale İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Can Aksoy'u ziyaret etti.
 

ÇTSO TEMMUZ AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
Osman Okyay: İç güvenlik ve dış politikada istikrar yakaladıktan sonra eş zamanlı olarak reform gündemine dönmemiz lazım Sadık Aydoğan: Meclis kürsüsünde söylenecek her sözün, her fikrin önce Komitelerin süzgecinden geçerek sunulması en doğru olandır. Temsil ettiğimiz Komitelerimize karşı görev ve sorumluluğumuz bunu gerektirir. Amacımız her zaman üzüm yemek olmalıdır.
 

ÇTSO’NUN GMKA DESTEKLİ İKİ PROJESİ İMZA TÖRENİ İLE START ALDI
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın programları çerçevesinde destek almaya hak kazandığı projeleriyle ilgili imza töreni yapıldı. Sözleşmelere atılan imzalarla birlikte ÇTSO’nun hazırladığı ve Çanakkale’ye yeni bir fuar alanı kazandırmayı hedefleyen, “ÇTSO Bölgenin İş ve Yatırım Ortamını Geliştiriyor” ve “ÇTSO Bölgenin Ar-Ge ve Yenilikçilik Kapasitesini Arttırıyor” başlıklı projeler start almış oldu.
 

AVRUPA ŞAMPİYONU ÇANAKKALELİ SPORCU ZEYNEP TAŞKIN ÇTSO’YU ZİYARET ETTİ
Çanakkale’nin gururu Avrupa Şampiyonu tekvando sporcusu Zeynep Taşkın, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. ÇTSO Yönetim Kurulu üyelerinin tebrik ettiği Zeynep Taşkın, 3-5 Temmuz tarihlerinde Fransa’da düzenlenen 6’ıncı Avrupa Yıldızlar Tekvando Şampiyonası’ndan birinci oldu ve altın madalyalı Avrupa Şampiyonu ilk sporcu olarak Çanakkale’ye büyük bir gurur yaşatmıştı.
 

İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI ÇTSO KONGRE VE FUAR MERKEZİ’NDE YAPILDI
Çanakkale’de 2015 yılı yatırımlarının ele alındığı İl Koordinasyon Kurulu’nun 2015 yılı ikinci dönem değerlendirme toplantısı Çanakkale Valisi Ahmet Çınar başkanlığında Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Kongre Fuar Merkezi’nde yapıldı.
 

ÇANAKKALE İŞ DÜNYASININ BAŞARISI
GMKA DESTEKLERİNDE BARAJI YIKAN ÇANAKKALE İŞ DÜNYASI OLDU.
 

KADIN GİRİŞİMCİLERDEN “İŞ YAŞAMINDA BEDEN DİLİ” SEMİNERİ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası bünyesindeki İl Kadın Girişimciler Kurulu, ÇTSO Kongre Fuar Merkezi'nde “Beden Dilinin Müşteri İlişkilerinde Kullanımı” konulu bir seminer düzenledi. Kadın Girişimciler Kurulu, seminerin ardından Temmuz ayı İcra Komitesi toplantısını da yaptı.
 

ÇTSO YÖNETİMİ MERKEZ İLÇEDEKİ ÜYELERLE İFTAR YEMEĞİNDE BİR ARAYA GELDİ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Meclis ve Yönetim Kurulu üyeleri Çarşamba günü verilen iftar yemeğinde Oda’nın Merkez ilçedeki üyeleriyle bir araya geldi
 

ÇTSO HAZİRAN AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
Bülend Engin: Ezine Gıda İhtisas OSB için Bakanlıkça yer seçim süreci başlatıldı Bülend Engin: Projelerimizi gündem yaratmak için üretmedik, söz hakkı şov hakkı değildir Bülend Engin: Eski defterleri karıştırmayalım
 

ÇTSO KONGRE FUAR MERKEZİ’NDE AYNI GÜNDE 3 ETKİNLİK
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Kongre Fuar Merkezi faaliyete geçtiğinden bu yana en hareketli günlerinden birini daha yaşadı. Çanakkale’nin kongre, toplantı ve eğitim salonları ihtiyacını karşılamak üzere ÇTSO tarafından inşa edilen ve 2.5 yıldır faaliyette olan ÇTSO Kongre Fuar Merkezi’nde Perşembe günü 3 farklı etkinlik gerçekleştirildi.
 

ÇANAKKALE DOĞA KOLEJİ’NDEN ÇTSO’YA YÜZDE 10 İNDİRİM
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası ile Doğa Çanakkale Eğitim Koleji arasında imzalanan protokol çerçevesinde ÇTSO’ya özel indirim yapılacak
 

KADIN GİRİŞİMCİLER'İN BAYRAMİÇ ÇIKARMASI
Haziran ayı İcra Komitesi olağan toplantısını Bayramiç'te yapan Çanakkale İl Kadın Girişimciler Kurulu, Bayramiç Kaymakamı ve Belediye Başkanını da ziyaret etti.
 

BELÇİKA BAŞKONSOLOSU HENRİ VANTİEGHEM ÇTSO’YU ZİYARET ETTİ
Belçikalı şirketlerle Afrika pazarı için ortaklık görüşüldü
 

ANKARA SANAYİ ODASI İLE KEŞAN VE İPSALA ODA-BORSALARI ÇTSO’YU ZİYARET ETTİ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın organize ettiği, Türkiye’deki tüm Oda ve Borsaların Çanakkale Savaşları’nın 100. Yılı nedeniyle Çanakkale’ye davet edilmesi projesinin son konukları Ankara Sanayi Odası ile Keşan Ticaret ve Sanayi Odası, Keşan Ticaret Borsası ve İpsala Ticaret Borsası heyetleri oldu.
 

ZEYNEP BODUR OKYAY: ÇANAKKALELİ OLMAKLA HER ZAMAN ÖVÜNÇ DUYDUM
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyetlerini sürdüren İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi’nin düzenlediği ‘TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Marmara Bölge Toplantısı’nda konuşan Kale Grubu Başkanı ve CEO’su Zeynep Bodur Okyay, Çanakkaleli olmakla, bu topraklarda yaşamış bir ailenin evladı olarak iş dünyasında bulunmakla her zaman övünç duyduğunu belirtti.
 

ÇTSO MAYIS AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI ÇTSO MECLİS TOPLANTISININ KONUĞU MHP MİLLETVEKİLİ ADAYI KÜRŞAT TUNA’YDI.
Osman Okyay: Çanakkale ihracata dayalı ileri teknoloji sanayi üretiminin merkezi olmalıdır Bülend Engin: Çanakkale için kalıcı bir Fuar Ticaret Merkezi planlıyoruz
 

ANKARA VE İZMİR TİCARET BORSASI HEYETLERİ ÇTSO’YU ZİYARET ETTİ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın girişimleriyle organize edilen Çanakkale Savaşları’nın 100 Yılı nedeniyle Türkiye’deki tüm Oda ve Borsaların Çanakkale’ye davet edilmesi projesi kapsamında, ÇTSO'nun yeni misafirleri Ankara Ticaret Borsası ve İzmir Ticaret Borsası heyetleri oldu.
 

ENERJİ BAKANI TANER YILDIZ ÇTSO’ YU ZİYARET ETTİ
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Taner Yıldız, 20 Mayıs 2015 Çarşamba akşamı ÇTSO Kongre Fuar Merkezi’nde Çanakkale İş Dünyası, meslek kuruluşları ve STK temsilcileri ile bir araya geldi.
 

GAMES OF TROY YARIŞ PARKURUNDA DÜNYA GENÇLERİ YARIŞTI..
Odamızın tarafından 19 Mayıs Gençlik Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Uluslararası Games of Troy” yarışması bu sene 16 Mayıs Cumartesi günü ÇOMÜ Erasmus misafir öğrencileri ve ÇOMÜ öğrencilerinin katıldığı bir yarışma ile gerçekleştirildi.
 

ÇTSO’NUN GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ’NE KATILACAKLAR KURAYLA BELİRLENDİ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Çanakkale İŞKUR ve KOSGEB Çanakkale Müdürlüğü’nün işbirliği ile 4-14 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’nin onbeşinci dönemine katılacaklar Çanakkale 2. Noteri tarafından çekilen kurayla belirlendi.
 

ÇTSO HEYETİ ANKARA’DAKİ TOBB GENEL KURULU’NA KATILDI
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası heyeti, hafta sonunda Ankara’da yapılan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği 71. Genel Kurulu’na katıldı. TOBB Genel Kurulu’na katılan ÇTSO yönetimi, TOBB Delegeleri Ali Deniz, Güray Özsoy ve Bahadır Yüksel ve Genel Sekreter Sema Sandal’dan oluştu
 

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ MEMİŞ, SU GÖSTERİLERİ SİSTEMİ İÇİN ÇTSO’YA TEŞEKKÜR ZİYARETİ YAPTI
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın Çanakkale halkına bir armağanı olan 100. Yıl projelerinden Su Gösterileri Sistemi kent halkının ve öğrencilerin takdirini kazanıyor. Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş ve okul müdürleri, ÇTSO’yu ziyaret ederek, Su Gösterisi Sistemi’ni Çanakkale’ye kazandırdığı için Oda yönetimine teşekkürlerini sundu.
 

ÇTSO’NUN 100. YIL’DA YENİ KONUKLARI MUSTAFAKEMALPAŞA TSO, CİHANBEYLİ TB OLDU
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın girişimleriyle organize edilen Çanakkale Savaşları’nın 100 Yılı nedeniyle Türkiye’deki tüm Oda ve Borsaların Çanakkale’ye davet edilmesi projesi kapsamında, ÇTSO’nun yeni konukları Mustafakemalpaşa Ticaret ve Sanayi Odası ile Cihanbeyli Ticaret Borsası oldu.
 

ÇTSO NİSAN AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
Osman Okyay: Türkiye’yi yönetecek olanların, popülist söylemlerden uzak durması gerekiyor Sadık Aydoğan: Kruvaziyer limanımız ve yat iskelemiz olsaydı 100. Yıl’da her şey daha iyi olacaktı
 

ÇTSO’NUN 100. YIL’DA YENİ KONUKLARI TEKİRDAĞ TSO, ESKİŞEHİR TO VE MALKARA TB OLDU
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın girişimleriyle organize edilen Çanakkale Savaşları’nın 100 Yılı nedeniyle Türkiye’deki tüm Oda ve Borsaların Çanakkale’ye davet edilmesi projesi kapsamında, ÇTSO’nun yeni konukları Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası, Eskişehir Ticaret Odası ve Malkara Ticaret Borsası oldu.
 

UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ’NE KATILANLARA SERTİFİKALARI VERİLDİ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Çanakkale İŞKUR ve KOSGEB Çanakkale Müdürlüğü’nün işbirliği ile düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ne katılanlara sertifikaları verildi
 

ÇTSO’NUN 100. YIL’DA YENİ KONUKLARI TAŞKÖPRÜ TSO, ANTALYA TB, ÇORLU TSO VE FETHİYE TSO OLDU
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın girişimleriyle organize edilen Çanakkale Savaşları’nın 100 Yılı nedeniyle Türkiye’deki tüm Oda ve Borsaların Çanakkale’ye davet edilmesi projesi kapsamında, ÇTSO’nun yeni konukları Taşköprü Ticaret ve Sanayi Odası, Antalya Ticaret Borsası, Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası ve Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası oldu.
 

ABD BAŞKONSOLOSU CHARLES HUNTER ÇTSO'YU ZİYARET ETTİ
ABD'nin İstanbul Başkonsolosu Charles Hunter, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası'nı ziyaret etti. ÇTSO Çanakkale Evi'nde gerçekleşen ziyarette, Başkonsolos Charles Hunter'a ÇTSO Yönetim Kurulu ve Meclis üyeleri ev sahipliği yaptı.
 

ÇTSO MART AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
Bülend Engin: Çanakkale’de en fazla proje üreten ve gerçekleştiren kurum olmaktan, Türkiye’de ilklerin Odası olmaktan gurur duyuyoruz
 

ÇTSO 2015 YILI BİRİNCİ ORTAK KOMİTE TOPLANTISI YAPILDI
Bülend Engin: Komitelerimizden güzel proje önerileri geliyor
 

AYDIN TİCARET BORSASI VE ESKİŞEHİR SANAYİ ODASI ÇTSO’NUN MİSAFİRİ OLDU
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın 100. Yıl nedeniyle Türkiye’deki tüm Oda ve Borsalara yaptığı Çanakkale davetinin yeni misafirleri Aydın Ticaret Borsası ve Eskişehir Sanayi Odası oldu.
 

ESKİŞEHİR TİCARET BORSASI, 100. YIL NEDENİYLE MECLİS TOPLANTISINI ÇTSO’DA YAPTI
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın 100. Yıl nedeniyle Türkiye’deki tüm Oda ve Borsalara yaptığı Çanakkale davetinin beşinci konuğu Eskişehir Ticaret Borsası, Mart ayı Meclis toplantısını ÇTSO Kongre Fuar Merkezi’nde yaptı.
 

SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ’DAN ÇTSO’YA TEBRİK
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Kongre Fuar Merkezi’ni gezdi, emeği geçenlere teşekkür etti. ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Engin tarafından ağırlandı. Sayın Cumhurbaşkanımız ile Bülend Engin baş başa görüşme yaptı. Görüşmede Bülend Engin tarafından kendilerine ÇTSO’nun faaliyetleri ve projeleri aktarıldı.
 

BANDIRMA TİCARET ODASI, MECLİS TOPLANTISINI ÇTSO KONGRE FUAR MERKEZİ’NDE YAPTI
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın 100. Yıl nedeniyle Türkiye’deki tüm Oda ve Borsalara yaptığı Çanakkale davetinde, bu kez konuğu Bandırma Ticaret Odası oldu. Bandırma Ticaret Odası, Mart ayı Meclis toplantısını ÇTSO Kongre Fuar Merkezi’nde yaptı.
 

BİGA TSO, MECLİS VE KOMİTELER TOPLANTISINI ÇTSO KONGRE FUAR MERKEZİ’NDE YAPTI
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın 100. Yıl nedeniyle Türkiye’deki tüm Oda ve Borsalara yaptığı Çanakkale davetinde, bu kez misafiri Biga Ticaret ve Sanayi Odası oldu. Biga Ticaret ve Sanayi Odası, Şubat ayı Meclis toplantısını ve Müşterek Komiteler Toplantısını ÇTSO Kongre Fuar Merkezi’nde yaptı
 

ÇTSO’NUN 100. YIL’DA İKİNCİ MİSAFİRİ DİNAR TİCARET VE SANAYİ ODASI OLDU
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın Çanakkale Savaşları’nın 100. Yılı nedeniyle, Türkiye’deki tüm Oda ve Borsalara yaptığı 2015 yılında bir toplantılarını ÇTSO Kongre Fuar Merkezimizde gerçekleştirmeleri yolundaki davetin ikinci misafiri Dinar Ticaret ve Sanayi Odası oldu.
 

“EĞİTİM GÖNÜLLÜSÜ HAYIRSEVERLERİMİZ İLE BULUŞUYORUZ” ETKİNLİĞİ ÇTSO KONGRE FUAR MERKEZİ’NDE YAPILDI
Çanakkale’ye eğitim tesisi kazandıran hayırseverler Vali Ahmet Çınar tarafından ödüllendirildi
 

KADIN GİRİŞİMCİLERDEN KİŞİSEL GELİŞİM SEMİNERİ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası bünyesindeki İl Kadın Girişimciler Kurulu, ÇTSO Kongre Fuar Merkezi'nde kişisel gelişim ve yaşam enerjisi konulu bir seminer düzenleyerek, katılımcıları aydınlattı.
 

ÇTSO ŞUBAT AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
Osman Okyay: Dünya 18 Mart’tan başlayarak uzunca bir süre Çanakkale’yi konuşacak Bülend Engin: Tüm üyelerimizi ve diğer yatırımcıları bir kez daha ÇTSO ARGE’ye davet ediyoruz
 

ÇTSO’NUN 100. YIL’DA İLK MİSAFİRİ KOCAELİ SANAYİ ODASI OLDU
ÇTSO Meclis Başkanı Osman Okyay: Umuyoruz Kocaelili dostlarımız Çanakkale’ye yatırım yönünde örnek adımlar atarlar
 

DEFTERDAR IŞIK, VERGİ HAFTASI NEDENİYLE ÇTSO’YU ZİYARET ETTİ
Defterdar Mustafa Işık’a ÇTSO Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Kansu, Selçuk Semizoğlu ve Fatih İş ile Genel Sekreter Sema Sandal ev sahipliği yaparken, Defterdarlık heyetinde, Mustafa Işık ile birlikte daire müdürleri de yer aldılar.
 

ÇOMÜ REKTÖR ADAYI PROF. DR. ARZU MİRİCİ ÇTSO’YU ZİYARET ETTİ
ÇTSO Başkanı Bülend Engin: Temennimiz, Hocamız için Üniversitemiz için en hayırlısının olmasıdır
 

ÇTSO YÖNETİM KURULU, BASIN TOPLANTISINDA GAZETECİLERLE BİR ARAYA GELDİ
Güven Barış Yüksel: Biz sadece konuşan bir kurum değiliz
 

İL KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU’NUN BİGA ZİYARETLERİ
Bahar Yurt: Kadın girişimcileri ekonomik hayata kazandıracak yeni projeler geliştireceğiz
 

ÇTSO OCAK AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
Osman Okyay: Bu yılı, Truva’nın hazinelerine kavuşması için bir fırsat yılı yapabiliriz Mert Mildon: Çanakkale OSB'yi kanalizasyon ve enerji konularında iki proje ile geleceğe hazırlayacağız
 

ÇTSO YÖNETİMİ ECEABAT’TA ZİYARETLER YAPTI, ECEABATLI ÜYELERİN SORUNLARINI DİNLEDİ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi, Eceabat Kaymakamı Nurettin Dayan ve Eceabat Belediye Başkanı Adem Ejder’i makamında ziyaret etti ve Odanın Eceabatlı üyeleri ile sorunlarını yerinde dinlemek üzere yemekli bir toplantıda bir araya geldi.
 

GMKA, 13 MİLYON LİRALIK MALİ DESTEK PROGRAMLARINI ÇTSO KONGRE FUAR MERKEZİ’NDE TANITTI
Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın 2015 yılı Mali Destek Programları ile ilgili tanıtım toplantısı Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Kongre Fuar Merkezi’nde yapıldı.
 

ÇANAKKALE TİCARET VE SANAYİ ODASI EMITT FUARI’NDA
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, 22-25 Ocak tarihleri arasında İstanbul Beylikdüzü Fuar Merkezi’nde düzenlenen EMITT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'ndaki Çanakkale standında yerini aldı
 

REKTÖR ADAYLARI PROF. DR. YÜCEL ACER VE PROF.DR MUHARREM KARAAYVAZ, ÇTSO’YU ZİYARET ETTİ
ÇTSO Başkanı Bülend Engin: İş Dünyası olarak temennimiz Üniversitemiz için en hayırlısının olmasıdır.
 

KALİTE GÜNLERİ EĞİTİMLERİ’NE KATILANLARA SERTİFİKALARI VERİLDİ
Türk Standartları Enstitüsü ile Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın işbirliği ile gerçekleştiren ‘Kalite Günleri & Kalite Zirvesi - Yönetim Sistemleri Eğitimleri’ne katılanlara sertifikaları verildi.
 

KALİTE GÜNLERİ EĞİTİMLERİ’NİN İKİNCİSİ ÇTSO’DA BAŞLADI
Türk Standartları Enstitüsü ile Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın işbirliği ile gerçekleştiren ‘Kalite Günleri & Kalite Zirvesi - Yönetim Sistemleri Eğitimi’nin ikincisi ÇTSO Kongre Fuar Merkezi’nde başladı.
 

GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİ’NİN 14’ÜNCÜSÜ ÇTSO’DA BAŞLIYOR
Girişimci adaylarının yoğun ilgi gösterdiği Girişimcilik Eğitimleri’nin 14’üncü programı 17-27 Şubat tarihleri arasında yapılacak.
 

ÇTSO AR-GE’YE YOĞUN TALEP
ÇTSO tarafından hibe olarak inşa edilen ve ÇOMÜ Teknopark tarafından, AR-GE yapmak isteyen şirketlerin hizmetine sunulan ÇTSO ARGE Merkezi tamamen doldu. Yeni yapılacak olan büyük AR-GE binası için ise tekrar ön başvurular alınmaya başlandı. Durumu gören firmalar şimdiden sıraya girdi ve son 6 ayda yer olmadığı için geri çevrilen firmalara umut doğdu.
 

ÇTSO ARALIK AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
Osman Okyay: Bizi bugünlere taşıyan Çanakkale ruhun ülkemizin aydınlık yarınlarının da teminatıdır Bülend Engin: 2015 yılının Çanakkale’ye ve ülkemize hizmet etme aşkı ile dolu olmasını diliyorum
 

ÇTSO’NUN 100. YIL PROJESİ SU PERDESİ’NİN İLK GÖSTERİMİNE ÇANAKKALELİLER YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ
Çanakkale Savaşları’nın 100. Yılı nedeniyle Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın Çanakkalelilere armağanı olan Su Perdesi’nin ilk gösterimi Kordon Boyu Seyir Terası’nda yapıldı. Çanakkale Boğazı’nın sularında ışık ve müziğin adeta dans ettiği Su Perdesi gösterimine Çanakkaleliler yoğun bir ilgi gösterirken, protokolden de geniş bir katılım oldu.
 

ÇTSO HEYETİ ATİNA’DAKİ TÜRK-YUNAN İŞ KONSEYİ TOPLANTISINDA ÇANAKKALE’Yİ TEMSİL ETTİ
Yunan bakan, Çanakkaleli girişimcileri yatırıma çağırdı Yunan turizmcilerle 100. Yıl için kapsamlı işbirliği görüşüldü
 

PİRİ REİS MÜZESİ ÇTSO KONGRE FUAR MERKEZİ’NDE AÇILDI
Vali Ahmet Çınar: Piri Reis Müzesi güzel bir tanıtım projesi
 

ÇTSO KASIM AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
Osman Okyay: Boğaz Köprüsü komşu kentlerle birlikte büyümeyi başlatacak Bülend Engin: Üyelerimiz ÇTSO İş Merkezi arsası boş dururken İzmir yolunda Oda’ya arazi kiralamak isteyenleri unutmadan burs kararımızın korumacısı olacaktır
 

ÇTSO’DA TOPLANAN ODA BAŞKANLARINDAN ÇANAKKALE KÖPRÜSܒNE TAM DESTEK
“Köprü bölgede ticari ve ekonomik entegrasyonu sağlayacaktır”
 

DIŞ TİCARET SEMİNERİ ÇTSO KONGRE FUAR MERKEZİ’NDE YAPILDI
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın düzenlediği Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri ÇTSO Kongre Fuar Merkezi’nde yapıldı. ÇTSO’nun Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleştirdiği seminere, Çanakkale’deki ihracatçı firmaların temsilcileri katıldı.
 

ÇTSO’NUN KİOSK’LARINDAN BİRİ ÇANAKKALE HAVAALANI’NDA HİZMETE GİRDİ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın kent merkezinde çarpıcı noktalara yerleştirerek turizmin hizmeti sunduğu kiosk’lardan biri de Çanakkale Havaalanı’nda kullanıma girdi.
 

UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ’NE KATILANLARA SERTİFİKALARI VERİLDİ
Güven Barış Yüksel: ÇTSO olarak girişimcilerin her zaman yanındayız
 

GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİNİN ONÜÇÜNCÜSÜ BAŞLADI
ÇTSO, KOSGEB ve İŞKUR işbirliği ile gerçekleştirilen eğitimlere katılanlar uygun bulunurlarsa 30 bin liraya kadar “hibe” alabilecekler
 

MİDİLLİ HEYETİ ÇTSO’YU ZİYARET ETTİ
Hasan Yürükçü: Yunan tarafı vizeyi kolaylaştırırsa Ayvacık’a liman yapılması hızlanır Evangelos Mirsinias: Petra’ya yeni gümrük kapısı açıldı, Çanakkale ile turizm ve ticareti geliştirmeliyiz
 

ÇTSO’NUN GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ’NE KATILACAKLAR KURAYLA BELİRLENDİ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Çanakkale İŞKUR ve KOSGEB Çanakkale Müdürlüğü’nün işbirliği ile 11-21 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’nin onüçüncü dönemine katılacaklar Çanakkale 1. Noteri huzurunda çekilen kurayla belirlendi.
 

GAMES OF TROY’DA STARTI VALİ AHMET ÇINAR VERDİ, ZORLU PARKURUN BİRİNCİSİ MURAT YILMAZER OLDU
29 Ekim’de Games of Troy heyecanı
 

ÇANAKKALE 2015 FOTOĞRAF SERGİSİ BİR AY BOYUNCA ÇTSO ÇANAKKALE EVİ’NDE
ÇTSO Çanakkale Evi, Çanakkale’nin görsel belliğinin oluşturulmasına önemli katkı sunacak, “Çanakkale 2015 Ulusal Fotoğraf Yarışması” sergisine ev sahipliği yapıyor.
 

ÇTSO EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
Bülend Engin: Çanakkale’nin kalbi Çarşı can çekişiyor Bülend Engin: Çanakkaleli bütün hemşerilerimizi Kruvaziyer Limanına sahip çıkmaya çağırıyorum Bülend Engin: Öyle bir şey yapalım ki bütün Dünya bunun için Çanakkale’ye gelsin.
 

ÇANAKKALE’DEKİ ODA VE BORSALAR ORTAK TOPLANTISI YAPILDI
Bülend Engin: Çanakkale OSB’yi müteşebbisler yönetecek Bülend Engin: Ezine Gıda İhtisas OSB kurulması süt ürünleri ihracatının önünü açacak
 

BURS DUYURUSU

 

ÇTSO ORTAK KOMİTE VE MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
Bülend Engin: ÇTSO olarak ilklere imza atan oda olduk
 

THY YÖNETİM KURULU BAŞKANI HAMDİ TOPÇU, ÇTSO’NUN KONUĞUYDU
Topçu: İstanbul seferleri Ekim’de Borajet, Nisan’da da THY ile başlıyor
 

ÇTSO ÇALIŞANLARI SOHBET TOPLANTISINDA BASIN MENSUPLARIYLA BİR ARAYA GELDİ
Sema Sandal: Games of Troy’un 29 Ekim’de lansmanı yapılacak Sema Sandal: TOBB ile Meslek Yüksek Okulu kurulması için görüşüyoruz Sema Sandal: EXPOTROİA konusunda suni gerilim yaratılmaya çalışılıyor
 

BAZI BÜYÜK ŞEHİRLERDEKİ ODALARA VERİLMEYEN YETKİ ÇTSO’YA VERİLDİ
Sema Sandal: ÇTSO sayısal takograf kartlarını vermeye yetkili kılındı
 

ARJANTİN BAŞKONSOLOSU ERNESTO PFIRTER, ÇTSO’YU ZİYARET ETTİ
ÇTSO Başkan Yardımcısı Sadık Aydoğan: Arjantin ile her türlü işbirliğine açığız
 

19. AHİLİK KÜLTÜRÜ HAFTASI BAŞLADI
Güven Barış Yüksel: ÇTSO ahilik kültüründen gelen ve Çanakkale Ruhu ile bütünleşen miras ile üyelerine hizmet ediyor
 

DÜNYA GENÇLERİ ŞARKILARLA, DANSLARLA YARIŞTILAR
ÇTSO Games Of Troy parkurunda AEGEE rüzgarı
 

ÇTSO AĞUSTOS AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
Osman Okyay: Yeni dönemde Çanakkale büyük yatırımlarla anılmalıdır Güven Barış Yüksel: Çanakkale’nin ulaşım taleplerini Sanayi Şurası’na ilettik
 

ÇTSO, İŞKUR VE KOSGEB İŞBİRLİĞİ İLE GERÇEKLEŞTİRİLEN GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİNİN ONİKİNCİSİ BAŞLADI
Girişimcilik eğitimine müdürlerden bilgilendirme ziyareti
 

ÇTSO’NUN GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ’NE KATILACAKLAR KURAYLA BELİRLENDİ
Prof. Dr. Recep Keskin: Girişimciliğin birinci şartı sürekli yeni pazarlar aramak ikincisi ise eğitim
 

ÇANAKKALE TİCARET VE SANAYİ ODASI EV SAHİPLİĞİNDE DÜZENLENEN TROYA SATRANÇ TURNUVASI SONA ERDİ
Azeri Rasulov şampiyon, Çanakkale’nin birincisi Mustafa Yiğit Erke oldu
 

ÇANAKKALE HEYETİ THY YÖNETİM KURULU BAŞKANI HAMDİ TOPÇU’YU ZİYARET ETTİ
Hamdi Topçu: İstanbul seferleri için fizibilite ve planlama çalışmaları sürüyor Osman Okyay: İstanbul’a uçak seferleri Çanakkale için çok önemli
 

ÇTSO’NUN MECLİS KONUĞU ŞEKİP AVDAGİÇ, İSTANBUL 2010 AVRUPA KÜLTÜR BAŞKENTİ AJANSI’NDAKİ DENEYİMLERİNİ AKTARDI
Vali Ahmet Çınar: 100. Yıl’da çok önemli projeler başlatılacak, 2015’te bitmez de 2018’de, 2019 da biter İTO Meclis Başkanı Şekip Avdagiç: Bütçenin büyük bölümü kalıcı projeler için harcanmalı ÇTSO Meclis Başkanı Osman Okyay: 2015 dönüm noktası, , Çanakkale’nin İstanbul-İzmir aksında yeni çekim merkezi olmasını istiyoruz
 

ÇTSO’NUN ANKETİNE KATILAN ÇARŞI CADDESİ ESNAFI:
İşletme maliyetleri, enerji ve kiralar nedeniyle kazancımız hızla düşüyor, Belediye acilen otopark sorununu çözmeli
 

ÇTSO’NUN HAZİRAN AYI MECLİS TOPLANTISINA DEFTERDAR MUSTAFA IŞIK KONUK OLDU
Osman Okyay: Gelibolu Alan Başkanlığı 100. Yıl için önemli bir adım Bülend Engin: Özel İdare, Belediye, bütün STK’lar ve şirketler kendi uçağımızı alalım, her yere uçalım Mustafa Işık: Sanayicinin ve yatırımcının başımın üzerinde yeri var
 

ÇANAKKALE KRUVAZİYER VE YAT LİMANI PANELİ ÇTSO KONGRE FUAR MERKEZİ’NDE YAPILDI
Vali Ahmet Çınar: Kruvaziyer ve Yat Limanı konusunda Çanakkale’ye en iyisini yapmak istiyoruz
 

KENTSEL DÖNÜŞÜM KREDİLERİ TOPLANTISI ÇTSO KONGRE FUAR MERKEZİ’NDE YAPILDI
İş Bankası’nın düzenlediği Kentsel Dönüşüm Kredileri konulu toplantı Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Kongre Fuar Merkezi’nde yapıldı.
 

İSO 500 BÜYÜK SANAYİ ŞİRKETİ SIRALAMASINDA ÇANAKKALE’Yİ 4 ŞİRKET TEMSİL ETTİ
İstanbul Sanayi Odası tarafından gerçekleştirilen Türkiye'nin En Büyük 500 Sanayi Şirketi sıralamasında üretimlerini Çanakkale'de gerçekleştiren 4 şirket yer aldı.
 

ÇOMÜ TEKNOPARK ÇTSO AR-GE MERKEZİ AÇILDI
Rektör Prof. Dr. Laçiner: Üniversitenin kıymetini bilen bir ÇTSO var, bu bina da bunun bir göstergesi
 

KALP VE DAMAR CERRAHİSİ EĞİTİMİ ÇTSO KONGRE FUAR MERKEZİ’NDE YAPILIYOR
Türk Kalp ve Damar Cerrahisi Derneği’nin düzenlediği 4. Türk Kalp ve Damar Cerrahisi Okulu eğitim programı ÇTSO Kongre Fuar Merkezi’nde başladı.
 

SKAL INTERNATİONAL TÜRKİYE YÖNETİCİLERİ ÇTSO’YU ZİYARET ETTİ
Mert Mildon: ÇTSO olarak turizme yönelik projeler geliştiriyoruz
 

ÇTSO’NUN MAYIS AYI MECLİS TOPLANTISINA ANKARA TİCARET ODASI KONUK OLDU
Osman Okyay: Türkiye’nin yenilikçi-inovatif ekonomiye geçiş yapması şart Mehmet Özkurnaz: Üniversite-sanayi işbirliğinin en somut örneği ÇTSO ARGE Merkezi 5 Haziran’da açılıyor
 

ÇANAKKALE SAĞLIK YÜKSEKOKULU MÜDÜRLÜĞÜ ACİL YARDIM VE AFET YÖNETİMİ (AYAY) BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİ GAMES OF TROY YARIŞ PARKURUNDA TER ATTI.
ÇTSO tarafından yaptırılan Games of Troy Yarış parkurunda 23 Mayıs Cuma günü Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Çanakkale Sağlık Yüksekokulu Müdürlüğü Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölüm Başkanlığı tarafından eğitim amaçlı yarışma düzenlendi.
 

ÇTSO’NUN 26 MAYIS-5 HAZİRAN 2014 TARİHLERİNDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ’NE KATILACAKLAR KURAYLA BELİRLENDİ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Çanakkale İŞKUR ve KOSGEB Çanakkale Müdürlüğü’nün işbirliği ile gerçekleştirilen ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’nin onbirinci dönemine katılacaklar Çanakkale 1. Noteri huzurunda çekilen kurayla belirlendi.
 

MİLLETÇE YASTAYIZ
Soma’da yaşanan maden faciasından dolayı derin bir üzüntü içindeyiz. Acımız milletçe çok büyük. Milletçe yastayız.
 

EXPOTROIA ÇANAKKALE TURİZM VE TİCARET FUARI KONGRE FUAR MERKEZİ’NDE AÇILDI
Çanakkale Sanayiciler ve İşadamları Derneği önderliğinde organize edilen ve Çanakkale Valiliği, Çanakkale Belediyesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Çanakkale Ticaret Borsası ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı katkılarıyla gerçekleştirilen EXPOTROIA Çanakkale Turizm ve Ticaret Fuarı, ÇTSO Kongre ve Fuar Merkezi'nde törenle açıldı. 100'e yakın firmanın stant açtığı ve bu yıl ikincisi düzenlenen EXPOTROIA Fuarı 18 Mayıs'a kadar gezilebilecek.
 

GÜNEY KORE HEYETİ ÇTSO’YU ZİYARET ETTİ
Koreli yatırımcılara Çanakkale daveti
 

ÇTSO YÖNETİMİ SEL MAĞDURU GÖKÇEADA’DA ZİYARETLER YAPTI, ÜYELERİN SORUNLARINI İŞYERLERİNDE DİNLEDİ
ÇTSO selden zarar gören Gökçedalı üyelerine aidat kolaylığı sağlayacak
 

ÇTSO, AB GENÇLİK HAFTASI'NA KATILDI
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Çanakkale Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Koordinasyon Merkezi tarafından düzenlenen Avrupa Gençlik Haftası Etkinlikleri’ne açtığı stant ile katıldı
 

ÇTSO ÜYELERİNİ YAPI FUARINA GÖTÜRDÜ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası 7 Mayıs Çarşamba günü üyelerini 06-10 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Beylikdüzü TÜYAP Kongre ve Fuar Merkezi’nde düzenlenen 37.Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul 2014 Yapı Fuarı’na götürdü.
 

ÇTSO NİSANAYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
Sadık Aydoğan: Çanakkale’nin tanıtımı için turistlerin kullanımına sunulan kiosklar, merkezi noktalara yerleştirildi
 

İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI ÇTSO KONGRE VE FUAR MERKEZİ’NDE YAPILDI
Çanakkale’de 2014 yılı yatırımlarının 1. döneminin değerlendirildiği İl Koordinasyon Kurulu toplantısı Vali Ahmet Çınar başkanlığında Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Kongre Fuar Merkezi'nde yapıldı.
 

ÇTSO YÖNETİMİ YENİCE VE ÇAN'DA ZİYARETLER YAPTI, ÇANLI ÜYELERİN SORUNLARINI DİNLEDİ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi, Çan ve Yenice belediye başkanları ile kaymakamlarını ziyaret etti ve Çanlı üyeler ile Odanın faaliyetleri hakkında bilgi vermek, sorunlarını dinlemek amacıyla yemekli bir toplantıda bir araya geldi.
 

ÇTSO YÖNETİMİ EZİNE, AYVACIK VE BAYRAMİǒTE ZİYARETLER YAPTI, BAYRAMİÇLİ ÜYELERİN SORUNLARINI DİNLEDİ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi, Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu, Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin, Bayramiç Belediye Başkanı Sadettin Arslan ve Bayramiç Kaymakamı Kemal Kızılkaya’yı makamında ziyaret etti ve Odanın Bayramiçli üyeleri ile sorunlarını yerinde dinlemek üzere yemekli bir toplantıda bir araya geldi.
 

ÇTSO YÖNETİMİ LAPSEKİ’DE BELEDİYE BAŞKANI VE KAYMAKAMI ZİYARET ETTİ, ÜYELERİN SORUNLARINI DİNLEDİ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi Lapseki’de yeni seçilen Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz ve Lapseki Kaymakamı İsmail Ayhan Tavlı’yı makamında ziyaret ettikten sonra Lapsekili üyelerin sorunlarını yerinde dinlemek üzere bir toplantı düzenledi.
 

ÇTSO YÖNETİMİ, ÇANAKKALE BELEDİYE BAŞKANI ÜLGÜR GÖKHAN VE KEPEZ BELEDİYE BAŞKANI ÖMER FARUK MUTAN’I ZİYARET ETTİ
Bülend Engin: Seçimleri kazanan Gökhan’ı canı gönülden kutluyoruz
 

BAŞKAN ADAYLARI ÇTSO’NUN “ADAYLAR KONUŞUYOR” PROGRAMINDA BİR ARAYA GELDİ
Bülend Engin: Ekonomik gelişim kentimizin atıl durumdaki potansiyellerini ekonomiye kazandırmakla mümkündür
 

ÇTSO MART AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
Bülend Engin: 2015’e, 2023 hedeflerine kalıcı eserlerle iz bırakmak için çalışıyoruz
 

ANADOLU JET’İN ANKARA SEFERLERİNİN BAŞLAMASI NEDENİYLE ÇTSO KONGRE FUAR MERKEZİ’NDE TOPLANTI VE YEMEK DÜZENLENDİ
Vali Ahmet Çınar: Havaalanımız açıldı şehrimizin havası yerine geldi
 

ANADOLU JET’İN ÇANAKKALE-ANKARA UÇUŞLARI 24 MART'TA BAŞLIYOR
Pist uzatma ve genişletme çalışmaları tamamlanarak uluslararası standartlara kavuşturulan Çanakkale Havalimanı'nda tarifeli uçuşlar 24 Mart Pazartesi günü Anadolu Jet’in Ankara seferleriyle başlıyor.
 

MHP ÇANAKKALE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI HALİL RÜŞTÜ AKGÜN, ÇTSO’YU ZİYARET ETTİ
Bülend Engin’den Akgün’e Çanakkale için 7 soru
 

GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİNİN ONUNCUSU BAŞLADI
ÇTSO ile KOSGEB işbirliği ile gerçekleştirilen eğitimlere katılanlar uygun bulunurlarsa 30 bin liraya kadar “hibe” alabilecekler
 

ÇANAKKALE BELEDİYE BAŞKANI ÜLGÜR GÖKHAN ÇTSO’YU ZİYARET ETTİ
Bülend Engin: Çanakkale’yi marka haline getirecek her kurum ve kuruluşa desteğimizi sürdüreceğiz
 

ÇANAKKALE İL KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU GELİBOLU’DA TOPLANDI
Çanakkale İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Bahar Yurt ve İcra Komitesi üyeleri dönemsel toplantılarını Gelibolu Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi.
 

HELAL GIDA SERTİFİKASI TOPLANTISI KONGRE FUAR MERKEZİ’NDE YAPILDI
Çanakkale İl Kadın Girişimciler Kurulu ve Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Denetleme ve Sertifikalama Araştırmaları Derneği (GİMDES) işbirliğinde organize edilen “Helal Gıda Sertifikası” konulu toplantı Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Kongre Fuar Merkezi’nde yapıldı.
 

CERRAHGİL CEO’SU ARMAGO ÇTSO’YU ZİYARET ETTİ
Cerrahgil Gemi Acenteliği Genel Müdürü Rişar Armago, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.
 

TEKİRDAĞ TSO YÖNETİMİ ÇTSO’YU ZİYARET ETTİ
Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nı Kongre Fuar Merkezi’nde ziyaret etti.
 

BÜLEND ENGİN: ÇANAKKALE’NİN YARARINA OLACAK HİZMETLERİ; KİM YAPAR VE KİM DESTEKLER İSE ONU ALKIŞLARIZ
Çtso Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı Yapıldı
 

ÇTSO’NUN GAMES OF TROY VE SU PERDESİ PROJELERİ MECLİS TOPLANTISINDA TANITILDI
Bu projeler Çanakkale turizmine ve tanıtımına hizmet edecek
 

DEFTERDAR IŞIK ÇTSO’YU ZİYARET ETTİ
Çanakkale Defterdarı Mustafa Işık, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.
 

KONGRE FUAR MERKEZİ’NDE RENKLİ BİR EYVAH EYVAH 3 GECESİ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Kongre Fuar Merkezi’nde yapılan Eyvah Eyvah 3 filminin galasında renkli anlar yaşandı.
 

ÇTSO YÖNETİM KURULU BAŞKANI BÜLEND ENGİN’İN OCAK AYI MECLİS KONUŞMASI
ÇTSO, Vali Ahmet Çınar’ın isteğiyle Çanakkale’de Gıda İhtisas OSB kurulması için çalışmalara başladı
 

İSTİHDAM VE MESLEKİ EĞİTİM KURULU TOPLANTISI KONGRE FUAR MERKEZİ’NDE YAPILDI
Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü'nün düzenlediği 2014 yılının ilk İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısı, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Kongre Fuar Merkezi’nde yapıldı.
 

GMKA EĞİTİM TOPLANTISI KONGRE FUAR MERKEZİ’NDE YAPILDI
Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın 2014 yılı Mali Destek Programları kapsamında iki gün süren proje hazırlama eğitim toplantısı Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Kongre Fuar Merkezi İçdaş Konferans Salonu’nda yapıldı.
 

ÇANAKKALE İLE LİMNİ ARASINDA İŞBİRLİĞİ İÇİN İLK ADIM ATILDI
Çanakkale ve Limni Adası arasında Ortak İş Geliştirme ve Koordinasyon Toplantısı, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Kongre Fuar Merkezi İÇDAŞ Salonu’nda yapıldı
 

ÇANAKKALE LOGOSU ULUSAL BASINDA TANITILIYOR
Çanakkale yeni logosu ile marka şehir yolculuğunda
 

ÇANAKKALE TİCARET VE SANAYİ ODASI'NIN AKREDİTASYON BELGESİ UZATILDI
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Akreditasyon Belgesi'ne sahip olan Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası'nın akreditasyonu uzatıldı. TOBB bünyesinde sürdürülen oda ve borsaların akreditasyon çalışmaları çerçevesinde, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun elinden akreditasyon belgesi alan 21 oda ve borsa ile birlikte 5 yıldızlı hizmet verme noktasına ulaşan oda ve borsa sayısı 152’ye ulaştı.
 

ÇTSO TARİHİNDE İLK KEZ AİDAT VE HİZMET ÜCRETLERİNDE İNDİRİM YAPTI
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Oda tarihinde ilk kez Aidat ve Hizmet Ücretleri Tarifesi’nde indirime gidilmesini kararlaştırdı. ÇTSO 2014 yılı itibarıyla, üyelerine sıklıkla kullandığı belgelerden, gazete tasdiklerinden alınan ücretleri kaldırırken, kayıt ücreti, yıllık aidat ve bazı belgelerin ücretlerinde de yüzde 25’e varan indirime gitti.
 

ÇTSO’DAKİ E-İMZA SEMİNERİ’NE KATILIM YOĞUN OLDU
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın, MERSİS ve E-Devlet uygulamalarında kullanılan elektronik imza konusunda düzenlediği E-imza ve Kayıtlı Elektronik Posta Semineri, Kongre ve Fuar Merkezi’nde yapıldı
 

ÇANAKKALE LOGOSUNU BULDU
ÇTSO Başkan Yardımcısı Sadık Aydoğan: Yeni logo Çanakkale’nin tanıtımına katkı yapacak
 

BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI KÜMELENME DESTEK PROGRAMI

 

ÇANAKKALE TİCARET VE SANAYİ ODASI’NIN ARALIK AYI MECLİS TOPLANTISI, KONGRE VE FUAR MERKEZİ İÇDAŞ SALONU’NDA YAPILDI.
2013 yılının son Meclis toplantısını, Meclis Başkanı Osman Okyay yönetirken, toplantıya Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Engin ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.
 

“ÇANAKKALE’DE KALİTE RÜZGARLARI” TOPLANTISI KONGRE VE FUAR MERKEZİ’NDE YAPILDI
Çanakkale’deki tüm Oda ve Borsalar TSE ile protokol imzaladı
 

GMKA MALİ DESTEK PROGRAMLARI TANITIM TOPLANTISI KONGRE FUAR MERKEZİ’NDE YAPILDI
Güney Marmara Kalkınma Ajansı tarafından ilan edilen 2014 yılı Mali Destek Programlarının tanıtımı amacıyla, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Kongre Fuar Merkezi İÇDAŞ Salonu’nda bilgilendirme toplantısı yapıldı
 

GMKA KALKINMA KURULU TOPLANTISI KONGRE VE FUAR MERKEZİ’NDE YAPILDI
Güney Marmara Kalkınma Ajansı 2013 Yılı 2. Kalkınma Kurulu Toplantısı, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Kongre Fuar Merkezi’nde yapıldı.
 

2. ÇANAKKALE KİTAP FUARI ÇTSO KONGRE FUAR MERKEZİ’NDE BAŞLADI
Uluslararası 2. Çanakkale Kitap Fuarı, Cumartesi günü Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Kongre Fuar Merkezi’nde başladı. 14 Aralık’a kadar devam edecek fuar, 10.00-18.30 saatleri arasında ziyaret edilebilecek
 

ÇANAKKALE TİCARET VE SANAYİ ODASI YÖNETİM KURULU’NUN AÇIKLAMASI

 

ÇANAKKALE TİCARET VE SANAYİ ODASI YÖNETİM KURULU ÜYESİ GÜVEN BARIŞ YÜKSEL’İN ÇTSO KASIM AYI MECLİS TOPLANTISINDA YÖNETİM KURULU ADINA YAPTIĞI KONUŞMASI

 

ÇTSO MECLİS BAŞKANI OSMAN OKYAY'IN KASIM AYI MECLİS TOPLANTISI KONUŞMASI
Ulusal çerçeveden baktığımızda, hararetli bir yıl olacağı aşikar olan 2014 yılına yaklaşıyoruz. Bu gelecek dönemin iş dünyasına nasıl yansıyacağı hepimiz için çok mühim. Zira yaklaşık 1,5 yıl içinde 3 seçim yaşayacağız.
 

KASIM AYI MECLİS TOPLANTISI'NDA ÇTSO'NUN KONUĞU SELMAN TAHSİLDAROĞLU
Selman Tahsildaroğlu'nun Meclis Konuşması
 

ÇANAKKALE LOGO YARIŞMASI’NIN BİRİNCİSİ ATİLLA AKIN’IN ÇALIŞMASI OLDU
Yapılan jüri oylaması sonucunda, Çanakkale’nin dünyadaki yeni vitrini olacak ve kenti ulusal, uluslar arası alanda temsil edecek logoyu, sanat yönetmeni Atilla Akın’ın çalışması temsil edecek.
 

ÇTSO MECLİS BAŞKANI OSMAN OKYAY’IN EKİM MECLİS KONUŞMASI
Önümüzdeki yıllar ülkemiz ve Çanakkale için çok önemli
 

ÇTSO YÖNETİM KURULU ÜYESİ GÜVEN BARIŞ YÜKSEL’İN EKİM AYI MECLİS BİLGİLENDİRME KONUŞMASI
İki projemizin çalışmaları hızla devam etmektedir
 

ÇTSO VE KOSGEB İŞBİRLİĞİYLE GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİNİN SEKİZİNCİSİ BAŞLADI
Katılımcılar uygun bulunurlarsa 30 bin liraya kadar “hibe kredi” alabilecekler
 

ÇTSO PROJE YAZMA VE YENİ TEŞVİK YASASI BİLGİLENDİRME EĞİTİMİ VERİYOR
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, "Çanakkale Yeni Projelerle Büyüyor" projesi kapsamında üyelerine ücretsiz proje yazma eğitimi veriyor. Eğitim programı kapsamında aynı zamanda Yeni Teşvik Yasası hakkında detaylı bilgilendirme de yapılacak.
 

ÇTSO’NUN SEKİZİNCİ GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ’NE KATILACAKLAR KURAYLA BELİRLENDİ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası ile KOSGEB Çanakkale Müdürlüğü’nün işbirliği ile gerçekleştirilen ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’nin sekizinci dönemine katılacaklar, Çanakkale 1. Noteri huzurunda çekilen kurayla belirlendi.
 

SİGORTA SEKTÖR MECLİSİ'NDE ÇANAKKALE'Yİ TEMSİL EDECEK 3 ACENTE SEÇİLDİ
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı tarafından ortaklaşa oluşturulan Sigorta Acenteleri Sektör Meclisi’nde Çanakkale’yi temsil edecek üç sigorta acentesi, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nda yapılan seçimlerle belirlendi.
 

ÇTSO YÖNETİMİ AYVACIK’TA ÜYELERİ ZİYARET ETTİ
Bülend Engin: Ayvacık’a üyelerimizin vereceği görevleri almaya geldik
 

ÇTSO ÜYELERİNİ AĞAÇ İŞLEME VE MOBİLYA SANAYİ FUARI’NA GÖTÜRDÜ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, üyelerini İstanbul’da düzenlenen 26. Uluslararası Ağaç İşleme Makinaları, Kesici Takımlar, El Aletleri Fuarı ile 16. Uluslararası Mobilya Yan Sanayi, Aksesuarları, Orman Ürünleri ve Ahşap Teknolojisi İNTERMOB 2013 Fuarı’na götürdü.
 

BURS DUYURUSU

 

YENİ TEFTİŞ ANLAYIŞI VE ÇALIŞMA HAYATI SORUNLARINA FARKINDALIK OLUŞTURMA TOPLANTISI
Arif Yüksel: Teftişler artık ceza değil insanı odaklı oldu Güven Barış Yüksel: Ülkemizin iş güvenliği sicilini düzeltmek zorundayız
 

"ÇANAKKALE TURİZMDE YENİ MARKASINI VE DEĞERLERİNİ ORTAYA ÇIKARTIYOR" PROJESİNİN TANITIM TOPLANTISI YAPILDI
Bülend Engin: İş dünyasının önünü açmak için projeler geliştiriyoruz
 

ÇOMÜ, ÇTSO BAŞKANI BÜLEND ENGİN’E FAHRİ DOKTORA ÜNVANI VERDİ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve İÇDAŞ Genel Müdürü Bülend Engin, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nden “fahri doktora” ünvanı aldı.
 

KONGRE VE FUAR MERKEZİ'NDEKİ TOPLANTIDA İSLAM ÜLKELERİNİN UZMANLARINA TÜRKİYE'NİN YABANCI SERMAYEDEKİ BAŞARISI ANLATILDI
İslam Kalkınma Bankası Üyesi Ülkelere Yönelik Uzman Eğitim Programı; Türkiye Tecrübe Paylaşım Programı, 27 Eylül Cuma günü Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Kongre ve Fuar Merkezi’nde yapıldı.
 

ÇTSO BAŞKAN YARDIMCISI MERT MİLDON'UN EYLÜL AYI MECLİS KONUŞMASI
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Mert Mildon'un 25 Eylül günü yapılan Eylül ayı Olağan Meclis Toplantısı'nda yaptığı konuşma:
 

ÇTSO BAŞKANI BÜLEND ENGİN'İN EYLÜL AYI MECLİS TOPLANTISI KONUŞMASI
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülend Engin'in 25 Eylül günü yapılan Eylül ayı Olağan Meclis Toplantısı'nda yaptığı konuşma:
 

18. AHİLİK KÜLTÜRÜ HAFTASI KUTLANDI
23-27 Eylül tarihleri arasında kutlanacak "18. Ahilik Haftası" etkinlikleri, esnaf ve meslek odası temsilcilerinin, 23 Eylül günü Valilik ve Belediye'ye yaptıkları ziyaret ve ardından Cumhuriyet Meydanı'ndaki törenle başladı.
 

ÇTSO YÖNETİMİ EZİNE'DE ÜYELER İLE BULUŞTU
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu 18 Eylül Çarşamba günü Odanın Ezine’li üyeleriyle, faaliyetler hakkında bilgi vermek, karşılıklı görüş alışverişinde bulunmak amacıyla yemekli bir toplantı düzenledi.
 

ÇTSO VE KOSGEB İŞBİRLİĞİYLE GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİNİN YEDİNCİSİ BAŞLADI
Katılımcılar uygun bulunurlarsa 30 bin liraya kadar “hibe kredi” alabilecekler.
 

BÜLEND ENGİN: BURASI KENDİNİ GÖNÜL BİRLİĞİ İLE ÇANAKKALE’YE HİZMETE ADAMIŞ ÇANAKKALELİLERİN MECLİSİDİR
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Engin, 28 Ağustos tarihinde yapılan Ağustos ayı Meclis Toplantısında, "Burası kendini gönül birliği ile Çanakkale’ye hizmete adamış Çanakkalelilerin meclisidir." dedi.
 

BÜLEND ENGİN: ÇTSO, SİYASETE BULAŞMIŞ DEĞİL HİZMETE ODAKLANMIŞTIR
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Engin 27 Ağustos tarihinde basın açıklaması yaptı.
 

ÇANAKKALE MİLLETVEKİLLERİ VE İŞ DÜNYASI KENTİN GELECEĞİ İÇİN ÇTSO’DA TOPLANDI
Çanakkale milletvekilleri, partilerin il başkanları ve iş dünyasının dernek başkanlarının Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Kongre ve Fuar Merkezi’nde 26 Ağustos tarihinde bir araya geldiği toplantıda, Çanakkale’nin sorunları ve Çanakkale’yi ileri taşımak için yapılması gerekenler ele alındı.
 

BİGA TSO HEYETİ ÇTSO’YU ZİYARET ETTİ
Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şadan Doğan, Başkan Yardımcısı Melih Akyıl ve Meclis Başkanı Eşref Temiz başkanlığında bir heyet 26 Ağustostos tarihinde Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.
 

‘AŞKLAR, SAVAŞLAR KAHRAMANLAR VE ÇANAKKALE’ KİTABININ TANITIMI ÇANAKKALE EVİ’NDE YAPILDI
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen ‘Aşklar, Savaşlar Kahramanlar ve Çanakkale’ kitabının tanıtım toplantısı ÇTSO Çanakkale Evi'nde yapıldı.
 

İRTİBAT OFİSİMİZ ÇTSO İŞ MERKEZİ'NDE AÇILDI
16 Ağustos tarihinden itibaren İnönü Caddesinde bulunan ÇTSO İş Merkezi 24 no’lu ofiste Odamızın İrtibat Ofisi faaliyete geçmiştir.
 

21. ULUSLARARASI TROYA SATRANÇ TURNUVASI ÇTSO KONGRE VE FUAR MERKEZİ’NDE YAPILDI
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Kongre ve Fuar Merkezi önemli bir uluslararası etkinliğe ev sahipliği yaptı.
 

VALİ AHMET ÇINAR, KENT YÖNETİCİLERİYLE ÇTSO KONGRE VE FUAR MERKEZİ’NDE TOPLANDI
Vali Çınar: Fark yaratacak projeler bekliyoruz ÇTSO Başkanı Engin: Çanakkale yat limanını, kruvaziyer iskelesini istiyor
 

TOBB'DEN BAŞKANLARIMIZA BÜYÜK GÖREV
ÇTSO Başkanı Bülend Engin ve Meclis Başkanı Osman Okyay, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nde görev aldı
 

BÜLEND ENGİN: ÇANAKKALE’DE BÜYÜK MARKALAR DOĞURABİLECEK POTANSİYEL VAR
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülend Engin, İSO'nun 500 Büyük Sanayi Firması sıralamasına Çanakkale'den 4 şirketin girmesini şöyle değerlendirdi:
 

İSO 500 BÜYÜK SANAYİ ŞİRKETİ SIRALAMASINDA ÇANAKKALE’DEN 4 ŞİRKET
İstanbul Sanayi Odası tarafından gerçekleştirilen 2012 yılı Türkiye'nin En Büyük 500 Sanayi Şirketi sıralamasında üretimlerini Çanakkale'de gerçekleştiren şirket sayısı 4'e çıktı. 2011 sıralamasında Çanakkale'de üretim yapan 3 şirketin yer aldığı İSO 500’ün 2012 sıralamasında İçdaş Elektrik Enerjisi Üretim ve Yatırım A.Ş.'nin eklenmesiyle 4 şirket kendine yer buldu.
 

SEMA SANDAL: ÇANAKKALE TURİZMDE YENİ MARKASINI VE DEĞERLERİNİ ORTAYA ÇIKARTIYOR PROJESİ GMKA’DA KABUL EDİLDİ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) Doğrudan Faaliyet Desteği Hibe Programı kapsamında hazırladığı, “Çanakkale Turizmde Yeni Markasını ve Değerlerini Ortaya Çıkartıyor” projesi GMKA Kalkınma Kurulunda kabul edilerek destek almaya hak kazandı.
 

ÇASİAD’TAN ÇTSO’NUN YENİ YÖNETİMİNE ZİYARET
Çanakkale Sanayicileri ve İşadamları Derneği (ÇASİAD) Başkanı Salih Yıldız ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülend Engin ve Yönetim Kurulu Üyelerini 18 Temmuz tarihinde ziyaret eti. Salih Yıldız ve ÇASİAD yönetimi, yeni seçilen ÇTSO Yönetim Kurulu Üyelerini tebrik ederek, görevlerinde başarılar diledi.
 

ÇANAKKALE KOROLAR FESTİVALİ, KONGRE VE FUAR MERKEZİ’NDE YAPILDI
Çanakkale Korolar Festivali 2013, 9-14 Temmuz tarihleri arasında Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Kongre ve Fuar Merkezi'nde yapıldı. Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Kongre ve Fuar Merkezi’ndeki Dr. İbrahim Bodur Salonu’nda gerçekleşen Çanakkale Korolar Festivali birbirinden renkli görüntülere sahne olurken, Türkiye’nin dört bir yanından ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile Bulgaristan’dan toplam 27 koro sahne aldı.
 

KALE GRUBU ONURSAL BAŞKANI İBRAHİM BODUR, KONGRE VE FUAR MERKEZİ’Nİ ZİYARET ETTİ
Kale Grubu Kurucu Murahhas Azası ve Onursal Başkanı İbrahim Bodur, 4 Temmuz tarihinde Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Kongre ve Fuar Merkezi’ni ziyaret etti. ÇTSO Kongre ve Fuar Merkezi’ni kızı ve Kale Grubu Başkanı ve CEO’su Zeynep Bodur Okyay ile birlikte gezen İbrahim Bodur’a ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Engin ve Oda yönetimi eşlik etti.
 

2013 YILI GMKA TURİZM PROJEMİZ BAŞARILI BULUNDU
Güney Marmara Kalkınma Ajansı tarafından “ 2013 Yılı Turizmde Rekabetçiliğin Artırılması Mali Destek Programı-Kar Amacı Gütmeyen Kuruluşlar İçin” açmış olduğu hibe çağrı programına Oda olarak sunmuş olduğumuz “ÇTSO ÇANAKKALE EVİ” projesi başarılı bulunarak destek almaya hak kazanmıştır.
 

ÇTSO’DA SEÇİMLER YAPILDI; OSMAN OKYAY MECLİS BAŞKANI, BÜLEND ENGİN YÖNETİM KURULU BAŞKANI OLDU

 

BÜLEND ENGİN: ÇANAKKALE ŞİRKETLERİ, TURİZMİ VE ANTİK KENTLERİYLE MARKALAŞACAKTIR
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Türkiye Finans Katılım Bankası, Capital ve Ekonomist dergileri işbirliği ile düzenlenen Anadolu Markaları 2013 Yarışması’nın tanıtım toplantısı 10 Haziran tarihinde ÇTSO Kongre ve Fuar Merkezi’nde yapıldı.
 

ÇTSO ÜYELERİNE TÜRKİYE FİNANS’TAN UYGUN KREDİ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası ile katılım bankası Türkiye Finans arasında oda üyelerine avantajlı komisyon ve uygun kar oranları sağlayacak bir kredi protokolü imzalandı.
 

BÜLEND ENGİN: ÜNİVERSİTEMİZİN BİZDEN YENİ AR-GE MERKEZLERİ İSTEMESİ TEMENNİMİZDİR
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ), Çanakkale Teknopark ile Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) işbirliğiyle yapılacak olan ÇOMÜ Teknoparkı’nın ilk hizmet binası ÇTSO Ar-Ge Merkezi’nin temeli 6 Haziran tarihinde atıldı.
 

İLK TURİST KAFİLESİ ÇTSO ÇANAKKALE EVİ’Nİ GEZDİ
ÇTSO Çanakkale Evi’ni ilk yabancı turist grubu ziyaret etti. 15 Mayıs’ta Çanakkale turizmine hizmet etmek amacıyla kapılarını açan ÇTSO Çanakkale Evi’ni ABD’den 27 kişilik bir turist grubu gezdi.
 

ÇTSO ÇANAKKALE EVİ GÖRKEMLİ AÇILIŞLA HİZMETE GİRDİ
Çanakkale’nin tarihi, kültürel ve sosyal değerlerinin, yöresel ürünlerinin tanıtımına ve turizm potansiyelinin artırılmasına hizmet edecek olan ÇTSO Çanakkale evi 15 Mayıs tarihinde görkemli bir törenle açıldı.
 

EXPOTROİA FUARI ÇTSO KONGRE VE FUAR MERKEZİ'NDE YAPILDI
Çanakkale'de bir ilk olan Çanakkale Turizm ve Ticaret Fuarı (EXPOTROİA) 16-19 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirildi. Çanakkale Sanayici ve İş Adamları Derneği (ÇASİAD) önderliğinde Valilik, Belediye, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO), Ticaret Borsası, ÇATOD, Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve KOSGEB'in katkılarıyla düzenlenen Expotroia, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Kongre ve Fuar Merkezi'nde yapıldı.
 

ÇANAKKALE İSTİHDAM ŞAMPİYONLARI’NA PLAKETLERİ VERİLDİ
Çanakkale il Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Çanakkale İstihdam Şampiyonları 2013” Ödül Töreni Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Kongre ve Fuar Merkezi’nde yapıldı. Çanakkale il sınırları içinde çalışan firmalardan 2012 yılı içinde İŞKUR ile işbirliği halinde çalışarak eleman istihdamı, meslek edindirme kursları, işbaşı eğitim programları açarak istihdama katkıda bulanan ayrıca engelli ve kadan istihdamı konusunda hassasiyet gösteren 11 firmaya plaket ve teşekkür belgelerini Çanakkale Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Dağ verdi.
 

ÇTSO GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİ’NİN ALTINCISI YAPILIYOR
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın KOSGEB işbirliği ile sürdürdüğü Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’nin altıncı programı Haziran ve Temmuz aylarında yapılacak.
 

ÇTSO ÜYELERİ ÇEK VE KREDİ SİCİLLERİNİ GÖREBİLECEK
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Kredi Kayıt Bürosu arasında imzalanan işbirliği protokolü ile oda ve borsa üyelerinin güncel çek ve kredi bilgilerine ulaşabilmeleri mümkün oldu. Böylece, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri de kendi çek veya kredi sicillerini görebilme ve bunları başkalarıyla paylaşabilme imkânına sahip olacaklar.
 

ODAMIZ İLE GARANTİ BANKASI ARASINDA ODA ÜYELERİNE ÖZEL BİR KREDİ ANLAŞMASI İMZALANMIŞTIR.
Anlaşma kapsamında, odamıza kayıtlı işletmeler, 50.000 TL’ye kadar, 36 ay vade seçeneğiyle sunulan kredi imkanından uygun koşullarda yararlanabilecek
 

ÇTSO’NUN DIŞ TİCARET EĞİTİM SEMİNERİ YAPILDI
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın düzenlediği Dış Ticaret Eğitim Semineri Kongre ve Fuar Merkezi’nde yapıldı. İhracat yapmak isteyenlere, yeni başlayanlara ya da ihracat yapan ve yeni pazarlar bulmak isteyenlere yönelik eğitim seminerini Ekonomi Bakanlığı, DEİK, ABİGEM ve KOSGEB’ten uzmanlar gerçekleştirdi. Seminere Çanakkaleli firmaların temsilcilerinin yanı sıra ÇOMܒden Dış Ticaret Bölümü öğrencileri katıldı.
 

BÜLEND ENGİN: ÇANAKKALE TURİZMLE PATLAMA YARATACAK
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülend Engin, aylık ekonomi dergisi Capital'in Mart sayısında yayımlanan Çanakkale ekinde soruları yanıtladı.
 

MUHASEBECİLER ODASI ÇTSO’YU ZİYARET ETTİ
Çanakkale Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Hakkı Alaca ve Oda Yönetimi, 1 Mart Muhasebeciler Günü nedeniyle Kongre Fuar Merkezi’nde Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Ziyarette, Başkan Hakkı Alaca ve Yönetim Kurulu Üyelerini, ÇTSO Başkan Yardımcısı Kemal Karakaş ile Genel Sekreter Sema Sandal karşıladı.
 

BÜLEND ENGİN: DÜNYA TURİZMİNİN ZENGİNLİĞİ ÇANAKKALE’YE AKMALIDIR
Çanakkale Valiliği tarafından düzenlenen 2013 yılı Turizm Zirvesi, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Ticaret ve Sanayi Odası Kongre Merkezinde Vali Güngör Azim Tuna, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mesut Özel, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Sedat Laçiner, ÇTSO Başkanı Bülend Engin ve turizm sektörünün temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirildi.
 

DEFTARDAR SACİDE ŞAKAR’DAN ÇTSO’YA ZİYARET
Çanakkale Defterdarı Sacide Şakar, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası yöneticilerini 27 Şubat'ta Kongre ve Fuar Merkezi’nde ziyaret etti. Defterdar Şakar’ı ÇTSO Başkanı Bülend Engin, Başkan Yardımcıları Kemal Karakaş ve Erdal Akarsu ile yönetim kurulu üyeleri karşıladı.
 

ÇTSO İLE TEB ARASINDA “NEFES ALDIRAN KREDİ” PROTOKOLÜ İMZALANDI
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası ile Türk Ekonomi Bankası (TEB) arasında kredi protokolü imzalandı.
 

ÇTSO İLE GARANTİ BANKASI ARASINDA KREDİ PROTOKOLÜ İMZALANDI
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası ile Garanti Bankası arasında kredi protokolleri imzalandı.
 

KALKINMA BAKANI CEVDET YILMAZ, KONGRE VE FUAR MERKEZİ’NDE: ÇANAKKALE ÇOK DAHA BÜYÜK YATIRIMLAR ÇEKECEK
Bir dizi inceleme ve ziyarette bulunmak üzere Çanakkale'de bulunan Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, 15 Şubat'ta Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Kongre ve Fuar Merkezi'ni ziyaret etti. Kongre ve Fuar Merkezi'ni gezen ve burada düzenlenen öğle yemeğine katılan Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, “Çanakkale iş dünyasının çok daha büyük yatırım çekeceğine inanıyorum" dedi.
 

ÇANAKKALE İÇİN FİKİR BİRLİĞİ
2014 yılının Mart ayında yapılacak yerel seçimler öncesinde sivil toplum kuruluşlarının görüş ve önerilerini almak amacıyla ziyaretlerde bulanan Cumhuriyet Halk Partisi Çanakkale İl Örgütü, 8 Şubat'ta Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.
 

BÜLEND ENGİN: ENDONEZYALI YATIRIMCILARI ÇANAKKALE’YE DAVET EDİYORUZ
Endonezya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Suri Tauchid Ishak, 4 Şubat tarihinde Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Çanakkale’de çeşitli ziyaretlerde bulanan Başkonsolos Suri Tauchid Ishak, ÇTSO Başkanı Bülend Engin ile de görüştü.
 

BÜLEND ENGİN: GURUR DUYDUĞUM KONU YAPTIĞIMIZ İNŞAATLAR DEĞİL, ÇTSO’YA KAZANDIRDIĞIMIZ KURUMSAL KİMLİKTİR
ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Engin, 30 Ocak’ta ÇTSO Kongre ve Fuar Merkezi İçdaş Konferans Salonu’nda yapılan Meclis Toplantısında yaptığı konuşmada, “Görev yaptığım sürede sizlerle birlikte başardığımız ve en çok gurur duyduğum konu yaptığımız inşaatlar değil, Odamıza kazandırdığımız kurumsal kimliktir” dedi.
 

ÇTSO ÜYELERİNE "MARKA EĞİTİMİ" VERDİ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, küreselleşen dünyada firmalar açısından markanın öneminin gün geçtikçe artmasına ve firmaların fiziksel değerlerinden çok marka değerleriyle karşılaştırılmasına paralel olarak, üyelerini markalaşma konusunda bilinçlendirmek amacıyla 11 Ocak'ta bir eğitim toplantısı düzenledi.
 

KEMAL KARAKAŞ: AVM İÇİN TALEP TOPLAMAYA BAŞLIYORUZ, YENİ KİRACIMIZ VAKIFBANK
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle il merkezi ve ilçelerde görev yapan gazetecilerle ÇTSO Kongre ve Fuar Merkezi’nde bir araya geldi.
 

ÇTSO'DA İŞ GÜVENLİĞİ VE SAĞLIĞI TOPLANTISINA YOĞUN İLGİ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nda 7 Ocak'ta düzenlenen İş Sağlığı ve Güvenliği toplantısına yoğun katılım oldu. Birçok maddesi yılbaşından itibaren yürürlüğe giren ve yeni yükümlülükler getiren 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ile ayrıntılı bilgi sahibi olmak isteyen Oda üyeleri ve konuyla ilgili kişiler, ÇTSO’nun binasındaki toplantı salonunu doldurdu.
 

ÇTSO’DAN 2015 İÇİN ÇANAKKALE’NİN ADINI DUYURACAK YENİ PROJELER
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Çanakkale Savaşları’nın 100. Yılı olan 2015 için yeni projelerini açıkladı.
 

BÜLEND ENGİN: 2013 İÇİN ARTIK HEDEFLERİMİZ DAHA BÜYÜK
ÇTSO Başkanı Bülend Engin, 2012 yılında Çanakkale’ye iki güzel eser kazandırdıklarını belirterek, "2013 yılı için artık hedeflerimiz daha büyük. Çanakkale gücünü, potansiyelini ve çalışarak neler başarabileceğini somut olarak gördü" diye konuştu.
 

İL KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU’NUN YENİ BAŞKANI BAHAR YURT OLDU
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası koordinatörlüğünde çalışmalarını yürüten İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Kurulu Başkan ve Başkan Yardımcılarını seçti. ÇTSO Toplantı Salonu’nda Başkan Yardımcısı Kemal Karakaş ve Genel Sekreter Sema Sandal’ın katılımıyla 25 Aralık’ta yapılan seçim gündemli toplantıda, Bahar Yurt başkanlığa seçilirken, başkan yardımcılıklarına Arzu Tuna ve Işıl Özfiliz seçildi.
 

ÇTSO’DA “KIŞ LASTİĞİ ZORUNLULUĞU” TOPLANTISI
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın yeni yönetmeliğine göre, yolcu ve yük taşıyan ticari araçlara 1 Aralık-1 Nisan tarihleri arasında takma zorunluluğu getirilen kış lastiği konusunda 27 Aralık tarihinde bir bilgilendirme toplantısı yaptı.
 

TOBB İL GENÇ GİRİŞİMCİLER KURULU SEÇMEN LİSTESİ

 

TOBB İL KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU SEÇMEN LİSTESİ

 

ÇANAKKALE’YE DEĞER KATANLAR ÖDÜLLENDİRİLDİ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Kongre ve Fuar Merkezi ile kent merkezindeki İş Merkezi açılışları, “Çanakkale’ye Değer Katanlar Ödül Töreni” ve “ÇTSO İnşaatlarında Emeği Geçenlere ve Katkı Sunanlara Plaket Takdimi Töreni” ile birlikte yapıldı.
 

ÇTSO KONGRE VE FUAR MERKEZİ İLE İŞ MERKEZİ AÇILDI
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın Organize Sanayi Bölgesi’ndeki Kongre ve Fuar Merkezi ile kent merkezindeki İş Merkezi’nin açılışı için Çanakkale’ye gelen, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, böyle eserleri Çanakkale’ye kazandırdıkları için ÇTSO Yönetim Kurulu’na teşekkür etti.
 

KEMAL KARAKAŞ: İKİNCİ ÜNİVERSİTE İÇİN İLERİ ADIMLAR ATILDI, BİR ARAYA GELİRSEK KENDİ AVM’MİZİ DE KURABİLİRİZ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın 31 Ekim Çarşamba günü yapılan aylık olağan Meclis toplantısında, Meclis’e hitaben bir bilgilendirme konuşması yapan Başkan Yardımcısı Kemal Karakaş, Çanakkale’ye ikinci bir Üniversite kazandırmak için olumlu görüşmeler yapıldığını, ileri adımlar atıldığını belirtti. Karakaş, “ortak iş yapma kültürünü” hayata geçirmek için en önemli fırsatın Çanakkale’nin kendi AVM’sini hemşerileriyle inşa etmesi olduğunu ifade etti.
 

BURS DUYURUSU
2011-2012 eğitim öğretim yılında; çeşitli kurumlarda Odamızı temsil eden temsilcilerimizin huzur haklarını Odamıza iadesinden oluşan kaynakla başlattığımız burs ödemeleri bu yıl da devam edecektir.
 

ÇTSO Yönetimi, yeni Emniyet Müdürü Zoroğlu'nu ziyaret etti
ÇTSO Yöneticileri yeni Emniyet Müdürü Osman Zoroğlu'na tek tek kendilerini tanıtarak yeni görevinde başarılar diledi.


 

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine katılacaklar kurayla belirlendi
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası – KOSGEB Çanakkale Hizmet Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle yapılan ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’nin üçüncü ve dördüncü dönemine katılacakların seçimi 1 Ekim Pazartesi günü Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nda yapılan kura çekimiyle belirlendi.
 

PTTAVM E-TİCARET PORTALI

 

2012 AVRUPA KOBİ HAFTASI

 

BİRLİKTELİK VE TALEP HALİNDE ÇANAKKALE'YE AVRUPA'NIN EN İYİ ALIŞVERİŞ MERKEZİNİ KURARIZ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi, Habertürk Gazetesinin cevaplanmasını istediği sorular ve cevapları 1 Ekim Pazartesi günü Çanakkale Medyası ile de paylaştı.
 

YENİ YATIRIM TEŞVİK SİSTEMİ TOPLANTISI ÇTSO’DA YAPILDI
Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan: Cumhuriyet tarihinin en cömert teşvik sistemidir ÇTSO Başkanı Bülend Engin: Köprü Güney Marmara’nın gelişim projesi olmalıdır
 

BÜLEND ENGİN: ÇTSO'NUN 2013-2015 HEDEFİNDE YENİ BİR ÜNİVERSİTE OLMALIDIR
ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Engin, "Çanakkale TSO 2013 – 2015 Eylem Planı Ne Olmalıdır?" başlıklı basın açıklamasında, bir sivil toplum kuruluşu olarak Gelibolu Savıaşlarının 100. Yılı öncesinde hedeflerini sıraladı. ÇTSO Başkanı Bülend Engin'in açıklaması şöyle:
 

ÇTSO KONGRE VE FUAR MERKEZİ'NİN AÇILIŞI 21 KASIM'DA TÜRK-YUNAN-BULGAR İŞ KONSEYİ TOPLANTISIYLA YAPILACAK
ÇTSO Kongre ve Sergi Merkezi'nin açılışının, Türk-Yunan-Bulgar İş Konseyleri Ortak Toplantılarıyla birlikte 21 Kasım 2012 tarihinde yapılacağı açıklandı. ÇTSO Genel Sekreter Vekili Sema Sandal'ın 17 Eylül tarihinde konuyla ilgili olarak yaptığı basın açıklaması aşağıda yer alıyor:
 

BAKAN GÜNAY, ÇTSO KONGRE VE FUAR MERKEZİ’Nİ GEZDİ
Çanakkale’de 15 Eylül Cumartesi günü çeşitli incelemelerde bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, inceleme ziyaretlerinden birini de Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Kongre ve Fuar Merkezi’ne yaptı.
 

ŞAHİN: AYVACIK İSKELESİ İÇİN ÇED RAPORU ÇTSO’NUN DESTEĞİ İLE ALINDI
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası'nın 29 Ağustos'ta yapılan Meclis toplantısının konukları Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin ile Çanakkale Kültür ve Turizm Müdürü Şinasi Haznedar'dı
 

Yurtiçi Takograf Uygulaması Hakkında Duyuru

 

GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİ YENİDEN BAŞLIYOR
Odamızın KOSGEB işbirliği ile sürdürdüğü Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’nin üçüncü ve dördüncü programları başlıyor.
 

BÜLEND ENGİN: FEVZİPAŞA'NIN CAZİBE MERKEZİ OLMASI İÇİN BİZ VARIZ.
Çanakkale Kent Konseyi bünyesindeki Fevzipaşa Birlik ve Beraberlik Çalışma Grubu, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.
 

BELARUS VİZESİ

 

EXPOTROIA FUARI İÇİN ÇTSO-ÇASİAD İŞBİRLİĞİ
Bülend Engin: Çanakkale'de ileri atılan her adımın yanındayız.
 

İSO 500 SIRALAMASINDA ÇANAKKALE DEN 3 ŞİRKET
İstanbul Sanayi Odası tarafından gerçekleştirilen 2011 yılı Türkiye nin En Büyük 500 Sanayi Şirketi sıralamasında üretimlerini Çanakkale de gerçekleştiren 3 şirket kendine yer buldu.
 

ÇTSO BASIN AÇIKLAMASIYLA PROJELERİNİ DEĞERLENDİRDİ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Basın Sözcüsü Mert Mildon, 2 Ağustos günü Oda’nın projelerini ve gündemdeki bazı konuları değerlendirdi.
 

GÜMRÜK VE TİCARET BAKANI HAYATİ YAZICI ÇTSO’YU ZİYARET ETTİ
Biga’da Gümrük Müdürlüğü’nün açılışı için 26 Temmuz Perşembe günü Çanakkale’ye gelen Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti.
 

VALİ TUNA, ÇTSO’NUN KONGRE VE SERGİ MERKEZİ’Nİ GEZDİ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın Organize Sanayi Bölgesi’nde inşaatı devam eden Kongre ve Sergi Merkezi’ni 23 Temmuz günü ziyaret eden Vali Güngör Azim Tuna, bu tesisin çok büyük bir ihtiyacı karşılayacağını belirterek, “Bize düşen burayı boş bırakmamaktır” dedi.
 

ÇANAKKALE YAT LİMANI PROJESİ ÇED RAPORU OLUMLU SONUÇLANMIŞTIR.

 

E-FATURA
E-FATURA DÜZENLEME VE ALMA İMKANI BUNDAN BÖYLE SADECE ANONİM VE LİMİTED ŞİRKETLER İÇİN DEĞİL VUK HÜKÜMLERİ UYARINCA FATURA DÜZENLEME MECBURİYETİNDE OLAN DİĞER TÜM GERÇEK VE TÜZEL KİŞİLER İÇİN DE GEÇERLİ OLACAKTIR
 

YENİ TTK 26.06.2012 TARİHLİ DEĞİŞİKLİK
TÜRK TİCARET KANUNU İLE TÜRK TİCARET KANUNUNUN YÜRÜRLÜĞÜ VE UYGULAMA ŞEKLİ HAKKINDA KANUNDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR KANUN (TBMM DE KABUL EDİLEN ŞEKLİ)
 

YENİ TEŞVİK SİSTEMİ YÜRÜRLÜĞE GİRDİ.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından 5 Nisan'da açıklanan Yeni Teşvik Paketi Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi
 

BÜLEND ENGİN: GMKA’NIN DESTEKLERİNDEN BÜTÜN ÇANAKKALE YATIRIMCILARI SONUNA KADAR FAYDALANMALI

 

ODA VE BORSA ORTAK TOPLANTISINDA GMKA DESTEKLERİ TARTIŞILDI

 

UMEM BECERİ 10 PROJESİ’NDE SANAYİDEN SONRA TARIM VE HİZMET SEKTÖRLERİNDE DE NİTELİKLİ ELEMAN YETİŞTİRİLECEK

 

BÜLEND ENGİN: BOZCAADA?DA SEZONU 12 AYA ÇIKARMAK İSTİYORUZ

 

TCI AKDENİZ KONFERANSI

 

BREZİLYA SEKTÖREL TİCARET HEYETİ

 

ÇHC KİMYASALLAR HK.

 

İHRACATA YÖNELİK DEVLET YARDIMLARI KAPSAMINDA ÇEVRE MALİYETLERİNİN DESTEKLENMESİ HAKKINDA TEBLİĞ

 

MISIR KAHİRE TOPLANTISINA DAVET

 

REACH VE CLP BÜLTENİ

 

İHALE İLANI
ÇANAKKALE TİCARET VE SANAYİ ODASINA (ÇTSO) AİT İSMETPAŞA MAHALLESİ, İNÖNÜ CADDESİ ndeki İŞYERİ VE OFİSLERİN KİRAYA VERİLMESİNE İLİŞKİN KİRALAMA İHALE ŞARTNAMESİ (1 VE 2 NOLU İŞYERİ İHALE DIŞI BIRAKILMIŞTIR)
 

59. ULUSLARARASI ŞAM FUARI

 

ÇEVRESEL GÖSTERGELER 2010 KİTAPÇIĞI

 

CONSTRUCT DATA PUBLISHERS FİRMASI

 

ZAVİYA ŞEHRİNİ ZİYARET

 

6. BREZİLYA ULUSLARARASI ŞARAP YARIŞMASI

 

PERU HÜKÜMETİ NİN 2012-2013 DÖNEMİ YATIRIM PROJELERİ

 

YUNANİSTAN ÖZELLEŞTİRME PROGRAMI

 

BOSNA HERSEK NERETVA KANTONU NDA YATIRIM İMKANLARI

 

V. ULUSLARARASI ASTANA EKONOMİK FORUMU

 

HIRVATİSTAN DA YATIRIM İMKANLARI

 

DENİZ ÜRÜNLERİ SEKTÖRÜNE YATIRIM YAPABİLECEK ŞİRKETLERİMİZ

 

LİBYA VERGİ TAHAKKUK BEYANNAMELERİ

 

SİGORTA TEMNİATI

 

ÇTSO İLÇE ZİYARETLERİNE BOZCAADA İLE BAŞLADI
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi, Bozcaadalı turizmcilerin sorunlarını yerinde dinledi. Yeni dönemde ilçe ziyaretlerine Bozcaada ile başlayan ÇTSO yönetimi, Bozcaada Kaymakamı İbrahim Çenet, Belediye Başkanı Mustafa Mutay ı ziyaret etti, Bozcaadalı turizmcilerle bir araya gelerek onların sorunlarını dinledi ve işyeri ziyaretleri yaptı.
 

ÇTSO BAŞKANI BÜLEND ENGİN BURS KONUSUNDA ÇANAKKALELİLERİN ORTAK AKLINA ÇAĞRI YAPTI
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülend Engin, ÇTSO İş Merkezinden sağlanacak kira gelirinin Çanakkale gençliğine burs olarak verilmesinin yöntemi konusunda Çanakkalelilerin fikir ve önerilerini istediklerini söyledi.
 

POLONYA TİCARET VE MÜTEAHHİTLİK HEYETİ

 

BOSNA HERSEK MÜTEAHHİTLİK HEYETİ

 

İRAN DA YATIRIM PROJELERİ

 

3.VAN İNŞAAT YAPI MOBİLYA VE YAN ÜRÜNLERİ FUARI

 

"ÇANAKKALE ALIŞVERİŞ GÜNLERİ" BAŞLADI
Çanakkale’deki ticari hayatını hareketlendirmek, mevsimsel ve ekonomik durgunluğa canlılık kazandırmak, tüketicinin ucuz, bol ve kaliteli ürünle buluşmasını sağlamak amacıyla düzenlenen “Alışveriş Günleri” başladı.
04.05.2012
 

IRAKTAKİ TÜRK İŞÇİLERİN YAŞADIĞI SORUNLAR

 

ÇTSO VE KOSGEB UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİNİN 2.?Sİ BAŞLIYOR

18.04.2012
 

35. TURKEYBUILD YAPI FUARI
02–06 Mayıs 2012 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi Beylikdüzü-Büyükçekmece de düzenlenecek olan 35. TURKEYBUILD YAPI FUARI 06 Mayıs 2012 Pazar günü ziyaret edilecektir.
13.04.2012
 

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ HAFTASI

13.04.2012
 

FOUR SEASONS HOTELİN SATIŞI HAKKINDA

 

EİT TSO KADIN GİRİŞİMCİLER KONSEYİ 5. TOPLANTISI

 

16 NOLU MESLEK GRUBU SEÇİM İLANI

 

ÇEVRE GÖREVLİSİ İŞLEMLERİ

 

BOSNA HERSEK VE MEKSİKA TÜRK ÜRÜNLERİ SERGİLERİ HK.

 

AFRİKA TANITIM GÜNLERİ
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) tarafından sayısı 15 e ulaşan Afrika ülkelerini kapsayan, Afrika İş Konseyleri oluşturulmuştur. Afrika İş Konseyleri ve Ticaret ve Sanayi Odaları işbirliği ile oda üyeleri ve işadamlarına yönelik Afrika Tanıtım Günleri düzenlenmektedir.
 

III. ULUSLARARASI YATIRIM KONFERANSI VE SARAYBOSNA İŞ FORUMU 2012

 

27. Dönem Gümrük Birliği Ortak Komitesi Toplantısı

 

TÜRKİYE?NİN 500 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞU ARAŞTIRMASI
Türkiye nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Çalışması Başladı.
 

PROJE DÖNGÜSÜ YÖNETİMİ EĞİTİMİ
Proje Döngüsü Yönetimi ve Mantıksal Çerçeve Yaklaşımı Eğitimimize katılmak isteyenlerin http://www.canakkaletso.org.tr/pdye/index.html proje web sayfamızdaki eğitim başvuru formunu doldurmalarını rica ederiz.
 

TACİKİSTAN YATIRIM FIRSATLARI

 

MOLDOVA GÖKOĞUZ YERİNDE YATIRIM İMKANLARI

 

TÜRKİYE-İNGİLTERE TOPLANTISI

 

TÜRKİYE-İRLANDA TOPLANTISI

 

YUNANİSTAN DOĞALGAZ ŞİRKETİ DEPA NIN ÖZELLEŞTİRİLMESİ

 

GÜRCİSTAN YATIRIM TOPLANTISI

 

SLOVEN İŞADAMLARI HEYETİNİN TÜRKİYE ZİYARETİ

 

TET AR-GE PROJE PAZARI

 

YENİ TÜRK TİCARET KANUNU HAKKINDA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
TARİH:27 MART 2012 SAAT : 16:30 YER : ODAMIZ TOPLANTI SALONU
 

Yunanistan?da Özelleştirme, Satın Alma ve İş Fırsatları Toplantısı

 

İHALE İLANI
ÇANAKKALE TİCARET VE SANAYİ ODASINA (ÇTSO) AİT İSMETPAŞA MAHALLESİ, İNÖNÜ CADDESİ ndeki İŞYERİ VE OFİSLERİN KİRAYA VERİLMESİNE İLİŞKİN KİRALAMA İHALE ŞARTNAMESİ (1 VE 2 NOLU İŞYERİ İHALE DIŞI BIRAKILMIŞTIR)
 

TÜRK-GANA İŞ KONSEYİ ORTAK TOPLANTISI

 

ÇTSO ve KOSGEB işbirliğiyle girişimcilik eğitimi
08.03.2012
08.03.2012
 

BÜLEND ENGİN: KONGRE VE FUAR MERKEZİ ÇANAKKALE`NİN DÜNYAYA AÇILAN BİR PENCERESİ OLACAK
01.03.2012
 

BÜLEND ENGİN: ÇANAKKALE`NİN PROJELERİ İÇİN KAYBEDİLECEK BİR GÜN BİLE YOK
28.02.2012
 

2011`DE AÇILAN ŞİRKETLER % 21, KAPANAN ŞİRKETLER % 71 ARTTI
28.02.2012
 

VERGİ HAFTASI`NDA DEFTERDARLIK ZİYARETLERİ
28.02.2012
 

KEMAL KARAKAŞ: KADIN GİRİŞİMCİLER YENİ PROJELER GELİŞTİRMELİ
24.02.2012
 

ÇASİAD YENİ YÖNETİMİ ÇTSO`YU ZİYARET ETTİ
22.02.2012
 

BÜLEND ENGİN: PROJELERİMİZE STK`LARIN KATKI VERMESİNDEN MUTLULUK DUYUYORUZ
21.02.2012
 

TOBB WEB Sitesi Düzenlemeleri
07.03.2012
 

İKB FAALİYETLERİ

05.03.2012
 

KALİTE ŞEHRİNDE KALİTE GÜNLERİ
Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ve Odamız işbirliği ile Kalite Yönetim Sistemleri Sertifika Eğitimleri yapılması planlanmaktadır.
05.03.2012
 

GİRİŞİMCİLİK VE YENİLİK PROGRAMI-GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ

 

TEKLİF İLANI
05.03.2012 Tarihinde Yapılacaktır.
 

İHALE İLANI OSB TESİSAT, ELEKTRİK İŞLERİ
05.03.2012 Tarihinde Yapılacaktır.
 

TÜRK-TÜRKMEN İŞ FORUMU

22.02.2012
 

SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINDAN YAT LİMANI’NA TAM DESTEK
16.02.2012
 

ÇTSO ve KOSGEB işbirliğiyle girişimcilik eğitimi
22.02.2012
 

Kadın Girişimciler için Çanakkale’de İlginç İş Fırsatları Konferansı
24 Şubat 2012 Tarihinde Odamız Konferans Salonunda Düzenlenecektir.
 

KARADAĞ BİLGİ NOTU

 

TTA AİT VARLIKLARIN ÖZELLEŞTİRİLMESİ HAKKINDA İHALE İLANI

21.02.2012
 

TÜRK-MEKSİKA İŞ KONSEYİ TOPLANTISI

 

İHALE İLANI ÇTSO İŞ MERKEZİ SIVA, TESİSAT, ELEKTRİK İŞLERİ OSB SIVA İŞLERİ

 

SENEGAL MADENLER VE SANAYİ BAKANLIĞI

 

PAZARA GİRİŞ ENGELLERİ

 

HOLLANDA ZİYARETİ

 

NAB MEDYA TEKNOLOJİLERİ FUARI

 

ÖZBEKİSTAN?DA YATIRIM FIRSATLARI

 

5. TAŞKENT ULUSLARARASI YATIRIM VE FİNANSMAN FORUMU

 

EMITT FUARI’NA ÇTSO ÇIKARMASI
13.02.2012
 

ÇTSO BAŞKANI ENGİN: KRUVAZİYER İSKELESİ ÖNCELİKLİ PROJEDİR
27.01.2012
 

ÇTSO KOMİTE BAŞKANLARI OCAK TOPLANTISINI YAPTI
25.01.2012
 

KKTC TÜRKİYE YATIRIM İMKANLARI VE İŞBİRLİGİ FUARl VE SEMPOZYUMU DÜZENLENECEKTİR
17.02.2012
 

Çanakkale İstanbul uçak seferleri tekrar başlıyor.
10.02.2012
 

PUM BİLGİLENDİRME TOPLANTISI İPTALİ
10.02.2012
 

"ÇANAKKALE YAT LİMANI" "HALKIN KATILIMI TOPLANTISI"
10.02.2012
 

2010/8 Sayılı Tebliğ ve 2011/1 Sayılı Tebliğ UUE Değişikliği Hk.

 

TÜRK-DANİMARKA İŞ KONSEYİ

 

PUM Bilgilendirme Toplantısı
06.02.2012
 

Geçmiş Dönem Borçlarına Taksitlendirme
26.01.2012
 

VALİ TUNA, ÇTSO’NUN İNŞAATLARINI İNCELEDİ
11.01.2012
 

SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ ÇTSO TOPLANTISINDA ÇANAKKALE’Yİ MASAYA YATIRDI
11.01.2012
 

ÇTSO BAŞKANI BÜLEND ENGİN, 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ’NÜ KUTLADI
10.01.2012
 

ÇTSO’NUN PROJE EĞİTİMİNE YOĞUN KATILIM OLDU
05.01.2012
 

ÇTSO’DAN 2011 YILINI DEĞERLENDİRME YEMEĞİ
28.12.2012
 

ÇTSO KOMİTE BAŞKANLARI BAŞKAN BÜLEND ENGİN İLE TOPLANDI

 

MSB BURSA TEDARİK BAŞKANLIĞINDAN İHALE TOPLANTISI

 

2012 YILI OTEL FİYATLARI

 

Yapı Müteahhitlerinin Kayıtları ile Şantiye Şefleri ve Yetki Belgeli Ustalar Hakkında Yönetmelik
17.01.2012
 

MISIR İSTİŞARE TOPLANTISI

 

REACH - AYLIK BÜLTEN 38

 

Anonim ve Limited Şirket Sermayelerinin Yeni Asgari Miktarlarının Yükseltilmesi Hakkında Tebliğ
04.01.2012
 

Libya?da Devlete ait Fabrikalar Özelleştirilecek
04.01.2012
 

VIII. NANOBİLİM VE NANOTEKNOLOJİ KONGRESİ

 

BAZI TEHLİKESİZ ATIKLARIN GERİ KAZANIMI TEBLİĞİ UYGULAMALARI

 

SUUDİ ARABİSTAN BÜYÜKELÇİLİĞİNDEN ALINAN NOTA

 

ÇTSO ÜYELERİNE YENİ TİCARET KANUNU’NU TANITTI
22.12.2011
 

ÇTSO YÖNETİMİ BAŞKAN GÖKHAN’A YAT LİMANINI ANLATTI
22.12.2011
 

HALKA KESE KAĞIDI VE PAZAR FİLESİ DAĞITAN ÇEVRECİ ÖĞRENCİLER ÇTSO’YU ZİYARET ETTİ
19.12.2011
 

VALİ GÜNGÖR AZİM TUNA: ÇTSO’NUN PROJELERİ KENTE ÖNEMLİ KATKILAR YAPACAKTIR
13.12.2011
 

ÇTSO MECLİSİ’NE KRUVAZİYER LİMANI PROJESİ DAMGASINI VURDU
30.11.2011
 

WORLD FOOD MOSCOW 2012 FUARI

 

22 ARALIK TTK TOPLANTISI
Türk Ticaret Kanunu ile ilgili olarak üyelerimize yönelik bir bilgilendirme toplantısı düzenlenmiştir. 16.12.2011
 

FİRMA DOSYASI TAKİP PROGRAMI

 

EXIMBANK KREDİLERİ

 

KUZEY YUNANİSTAN BİLGİ NOTU

 

REACH - AYLIK BÜLTEN 37

 

Romanya Cumhurbaşkanı’nın Türkiye Resmi Ziyareti vesilesiyle Türk-Romen İş Forumu, 13 Aralık 2011, İstanbul

 

Yetki Belgeli Usta Çalıştırma Zorunluluğu
3194 sayılı İmar Kanunu’nun 28’inci maddesi uyarınca, 1 Ocak 2012 tarihinden itibaren, inşaat ve tesisat işlerinde çalışan ustaların yetki belgesi sahibi olmaları zorunludur.
 

"Kendinizi Türkiye’ye Tanıtın İç Turizm Reklam Yarışması" düzenledi.
25.11.2011
 

ODA VE BORSA BAŞKANLARI DÜNYA TÜRK GİRİŞİMCİLER KURULTAYI’NDA
19.11.2011
 

BAŞBAKANLIK UZMAN YARDIMCILARI ÇTSO’YU ZİYARET ETTİ
15.11.2011
 

ÇANAKKALE’NİN AB YOLCULUĞUNDA EĞİTİCİLERİN EĞİTİMİ TAMAMLANDI
02.11.2011
 

HİBE FONLARI İÇİN PROJE YAZMA EĞİTİMİNİN İLKİ TAMAMLANDI, İKİNCİSİ 5 ARALIK?TA
02.11.2011
 

ÇTSO MECLİSİ ÜYELERİN AİDAT BORÇLARINI TAKSİTLENDİRDİ
26.10.2011
 

FRANSA BAŞKONSOLOSU HERVE MAGRO, ÇTSO’YU ZİYARET ETTİ
24.10.2011
 

IV. AR-GE PROJE PAZARI ZİRVESİ

 

Bosna Hersek II. Uluslararası Enerji Sanayi ve Madencilik Fuarı

 

UKRAYNA TÜRKİYE YATIRIM KÖPRÜSÜ TOPLANTISI

 

ULUSLARARASI İŞBİRLİĞİ PLATFORMU / İSTANBUL

 

YENİLENEBİLİR ENERJİ TİCARET HEYETİ

 

TİCARET VE MÜTEAHHİTLİK HEYETLERİ

 

REACH - AYLIK BÜLTEN 36

 

MÜLGA İGEME WEB SİTESİ LİNKLERİNİN DÜZENLENMESİ

 

UKRAYNA VERGİ MUAFİYETİ

 

EXPONFV 2011

 

DÜNYA TÜRK İŞ KONSEYİ KURULTAYI

 

ÖZELLEŞTİRME İDARESİ BAŞKANLIĞINDAN
04.11.2011
 

JEOTERMAL KAYNAKLAR İHALESİ
02.11.2011
 

ÇANAKKALE YAT LİMANINA AİT FİZİBİLİTE RAPORU
31.10.2011
 

ÇTSO BAŞKANI BÜLEND ENGİN: MİLLETÇE BAŞIMIZ SAĞ OLSUN
24.10.2011
 

ÇANAKKALE İŞ DÜNYASININ TİCARİ PROJE KAPASİTESİNİN STRATEJİK OLARAK GELİŞTİRİLMESİ PROJESİ TANITIM TOPLANTISI
Güney Marmara Kalkınma Ajansı 2010 yılı Mali Kalkınma Destek Programı kapsamında başvurduğumuz ve desteklenmeye hak kazanan Çanakkale İş Dünyasının Ticari Proje Kapasitesinin Stratejik Olarak Geliştirilmesi Projemizin tanıtım toplantısı 27 Ekim 2011 Perşembe günü saat 14:00 de Odamız Meclis Salonunda gerçekleştirilecektir.
 

BORSA VE ODALARDAN TERÖRE KARŞI ORTAK DEKLARASYON
20.10.2011
 

ÇTSO BAŞKANI BÜLEND ENGİN: GENÇ FİDANLAR YERİNE, BİZLER ŞEHİT OLALIM
19.10.2011
 

II. ELEKTRİK TESİSAT ULUSAL KONGRESİ HK.

 

2. AL ANBAR YILLIK YATIRIM KONFERANSI

 

LİBYA TİCARET VE MÜTEAHHİTLİK HEYETİ

 

TÜRKİYE BREZİLYA III. DÖNEM KEK TOPLANTISI

 

TIME 2011 6. ÜRETİM TEKNOLOJİLERİ FUARI

 

ANFAŞ HOTEL EQUIPMENT FUARI

 

ATA KARNESİ HAKKINDA

 

DÜNYA TÜRK GİRİŞİMCİLER KURULTAYI
Dünya Türk İş Konseyi (DTİK)’nin en önemli faaliyetlerinden biri olan Dünya Türk Girişimciler Kurultayı bu yıl 18-19 Kasım 2011 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda Ekonomi Bakanlığı ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.
 

REACH - AYLIK BÜLTEN

 

EXPONATURA 3. DOĞAL VE YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI

 

TOBB?dan duyuru
18.10.2011
 

TOBB BALKAN KADIN GİRİŞİMCİLERİNİ İSTANBUL’DA BULUŞTURDU
11.10.2011
 

T.C. ÇANAKKALE ADLİ YARGI İLK DERECE MAHKEMELERİ ADALET KOMİSYON BAŞKANLIĞINA BİLİRKİŞİ LİSTESİ DÜZENLENECEKTİR.
14.10.2010
 

KONYA TİCARET ODASI’NDAN ÇTSO’YA ZİYARET
07.10.2011
 

ÇTSO’DAN AYVACIK İSKELESİ’NE DESTEK TOPLANTISI
06.10.2011
 

ÇTSO’DA YENİ BAŞKAN YARDIMCISI KEMAL KARAKAŞ OLDU
06.10.2011
 

ÇTSO MECLİSİNDE KONUŞAN REKTÖR LAÇİNER, ÜNİVERSİTE’YE DAHA ÇOK DESTEK İSTEDİ
28.09.2011
 

BÜLEND ENGİN: ÇANAKKALE’YE ÇİN’DEN DAHA ÇOK TURİST BEKLİYORUZ
28.09.2011
 

24. ULUSLARARASI AĞAÇ İŞLEME MAKİNELERİ, KESİCİ TAKIMLAR, EL ALETLERİ FUARI VE İNTERMOB 2011 14. ULUSLARARASI MOBİLYA YAN SANAYİ VE AKSESUARLARI, ORMAN ÜRÜNLERİ VE AHŞAP TEKNOLOJİLERİ FUARLARINA KATILIM DAVETİ
10.10.2011
 

IRAK KAMU KURUM VE KURULUŞLARINDAN ALACAKLI ÜYELERİMİZE
07.10.2011
 

ODAMIZIN 2012 AJANDASI İÇİN REKLAM ALINACAKTIR
Odamızca yaptırılacak olan 2012 ajandası için reklam alınacaktır.
 

YERLİ ÜRÜN KULLANILMASI HAKKINDA BAŞBAKANLIK GENELGESİ
28.09.2011
 

TİMUR AY: AHİLİK STK`LARIN EN ESKİ MODELİDİR
19.09.2011
 

BÜLEND ENGİN: AYVACIK LİMANINI ENGELLEYENLER KARŞILARINDA ÇTSO`YU BULACAKTIR
14.09.2011
 

ÇTSO BASIN SÖZCÜSÜ MERT MİLDON: BUNUN ADI İCRAATTIR!
12.09.2011
 

ÇTSO MECLİSİ`NDEN ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ KONUSUNDA AÇIKLAMA
09.09.2011
 

ÇTSO BAŞKANI ENGİN`İN ÖZBEK OVASI YATIRIMI KONUSUNDAKİ AÇIKLAMASI
07.09.2011
 

BÜLEND ENGİN: ORTAK AKIL VE ENERJİYLE ÇANAKKALE`NİN POTANSİYELİNİ HAREKETE GEÇİRMELİYİZ
07.09.2011
 

ÇTSO BAŞKANI BÜLEND ENGİN`DEN ALMAN EKONOMİ MÜSTEŞARI`NA ZOR SORU
06.09.2011
 

UKRAYNA?NIN TÜRK VATANDAŞLARINA SINIRDA VİZE İTA ETMESİ
19.09.2011
 

AVRUPA KÜLTÜR TURİZMİ ROTALARI’NA YÖNELİK MİLLETLER ÜSTÜ İŞBİRLİĞİ PROJELERİ TEKLİF ÇAĞRISI
20.09.2011
 

KOSGEB YENİ MERKEZİNDE FAALİYETE BAŞLADI
19.09.2011
 

İLERİ TEKNOLOJİLER ÇALIŞTAYI DÜZENLENECEKTİR

 

AĞUSTOS MECLİS TOPLANTISI: İNŞAATLARI İMECE USULÜ YAPIYORUZ
24.08.2011
 

ÇTSO 500 AİLEYE RAMAZAN YARDIMI YAPTI
25.08.2011
 

BÜLEND ENGİN: AFRİKA?DAKİ İNSANLIK DRAMINA KAYITSIZ KALMAYALIM
09.08.2011
 

BÜLEND ENGİN: ÇANAKKALE’NİN KALKINMASI İÇİN HUZUR, DİYALOG VE İŞTİŞAREDEN YANAYIZ
08.08.2011
 

NATURAL STONE 2011 FUARI

 

AFRİKAYA YARDIM KAMPANYASINA YAPILAN YARDIMLARIN TAMAMIMIN VERGİ İNDİRİMİNE KONU OLMASI HAKKINDA.

 

KADIN ÜYELERİMİZE ÖNEMLE DUYURULUR
TOBB İl KGK`na üyelik başvurusu için gerekli formlar..
 

AFRİKA`YA YARDIM KAMPANYASI
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Diyanet İşleri Başkanlığı ile birlikte Afrika’daki açlık felaketi için yardım kampanyası başlattı.
 

"Çanakkale İş Dünyasının Ticari Proje Kapasitesinin Stratejik Olarak Geliştirilmesi Projesi"
08.08.2011
 

ÇTSO`NUN TEMMUZ AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
01.08.2011
 

ÇELİK İHRACATÇILARINDAN ÇANAKKALE’YE 10 MİLYONLUK MESLEK LİSESİ
01.08.2011
 

BÜLEND ENGİN: YATIRIM VE ÜRETİM MERKEZİ OLMALIYIZ
01.08.2011
 

ÇTSO YÖNETİMİ LAPSEKİ’DE ÜYELERİN SORUNLARINI DİNLEDİ
27.07.2011
 

ÇTSO`DAN 3 ÖĞRENCİYE PROFESÖR MAAŞINA DENK BURSUN PROTOKOLÜ İMZALANDI
26.07.2011
 

REACH - AYLIK BÜLTEN

 

ÇİN HALK CUMHURİYETİ-KİMYASAL ÜRÜN İTHALATI

 

PAKİSTAN / SEVKİYATLARDA TIKANIKLIK

 

MERKEZ BANKASI KAYNAKLI KREDİLER

 

MOSKOVA RF SERGİ VE FORUM DUYURUSU

 

KAVKAZ LİMANI RO-RO TERMİNALİ

 

TRABZON TİCARET VE SANAYİ ODASI’NDAN ÇTSO’YA DOSTLUK ZİYARETİ
15-16.07.2011
 

ÇTSO ÇANLI ÜYELERİN SORUNLARINI YERİNDE DİNLEDİ
13.07.2011
 

ÇTSO’DAN 3 ÜNİVERSİTELİYE PROFESÖR MAAŞINA EŞİT BURS
06.07.2011
 

ÇTSO’NUN YENİ BİNASININ KABA İNŞAAT İHALESİ YAPILDI
06.07.2011
 

ÇTSO İSTANBUL BASININA PROJELERİNİ ANLATTI
04.07.2011
 

UKRAYNA`NIN TÜRK VATANDAŞLARINA SINIRDA VİZE İTA ETMESİ.

 

CIFF 2012 ÇİN ULUSLARARASI MOBİLYA FUARINA KATILIM ÇAĞRISI

 

BULGARİSTAN İNŞAAT ODASI YASASI HK.

 

AVRUPA GİRİŞİMCİLİK ÖDÜLLERİ

 

DEDEAĞAÇ TÜCCARLAR DERNEĞİ DAVETİ

 

TÜRKİYE-RUSYA ARASINDA VİZE MUAFİYETİ ANLAŞMASI

 

TÜRK-AFRİKA İŞ KONSEYLERİ HK.

 

LİBYA

 

LİBYA`YA DENİZ SEVKİYATLARI HK.

 

KURULMASI PLANLANAN YENİ İŞ KONSEYLERİ

 

ULUSLARARASI REKABETÇİLİĞİN GELİŞTİRİLMESİNİN DESTEKLENMESİ HAKKINDA TEBLİĞ

 

REACH - AYLIK BÜLTEN

 

REKABET EDİLEBİLİRLİK VE YENİLİK PROGRAMI HAKKINDA

 

2011/22 SAYILI TEBLİĞ HK.

 

ANUGA 2011 ULUSLARARASI GIDA FUARI
Çanakkale İli Odaları ve Borsaları ile Balıkesir İli Odaları ve Borsaları işbirliğinde 08-12 Ekim 2011 tarihleri arasında Almanyanın Köln şehrinde gerçekleştirilecek ANUGA 2011 Uluslararası Gıda Fuarında bölgemiz 30+18 m²lik iki stand ile temsil edilecektir.
 

ÇTSO BAŞKANI BÜLEND ENGİN BAYRAMİÇ’TE İŞYERLERİNİ ZİYARET EDEREK SORUNLARI YERİNDE DİNLEDİ
21.06.2011
 

ÇTSO BAŞKANI BÜLEND ENGİN 12 HAZİRAN SEÇİMLERİNİN SONUÇLARINI DEĞERLENDİRDİ
13.06.2011
 

BÜLEND ENGİN: UMEM İŞSİZLERE İŞGÜCÜ PİYASASININ KAPILARI AÇILACAK
08.06.2011
 

ÇTSO ÜYELERİNE VE KADIN GİRİŞİMCİLERE DESTEK PROTOKOLLERİ İMZALANDI
07.06.2011
 

BOSNA HERSEK İLE İLİŞKİLERİ GELİŞTİRME MERKEZİ (BİGMEV)`DEN PROJELERE TEKNİK DESTEK

 

ÇEVRE VE ORMAN BAKALIĞINDAN ATIK ANALİZİNE İLİŞKİN DUYURU

 

TİCARET VE SANAYİ TAKSİTLİ TİCARİ KREDİ PROTOKOLÜ
Odamız ile Şekerbank T.A.Ş Çanakkale Şubesi arasında 07 Haziran 2011 tarihinde üyelerimize yönelik protokol imza töreni Odamızda yapılmıştır.
 

Sigorta Acenteleri Plaka teslimine ilişkin duyuru

 

ÇTSO`nun E-Bülteni yayına başladı

 

BİGA İŞADAMLARI DERNEĞİ ÇTSO BAŞKANI BÜLEND ENGİN’İ ZİYARET ETTİ
31 Mayıs 2011
 

ÇTSO BAŞKANI BÜLEND ENGİN: UMEM İLE HEDEFİMİZ ÇANAKKALE VASIFSIZ VE İŞSİZ İNSANIMIZ KALMASIN

 

AVUSTRALYA BÜYÜKELÇİLİĞİ ANZAC GÜNLERİ’NDEKİ ALIMLARDA ODAMIZ ÜYELERİNE ÖNCELİK TANIYACAK
01 Haziran 2011
 

ODAMIZ SİGORTA HAFTASI ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA BASIN TOPLANTISI VE ZİYARETLER GERÇEKLEŞTİRDİ
30 Mayıs 2011
 

KRAL II.HASAN DÜNYA SU ÖDÜLÜ

 

ODAMIZIN 25.05.2011 TARİHİNDEKİ MECLİS TOPLANTISINDA ÇANAKKALE MİLLETVEKİLİ ADAYLARI PROJELERİNİ ANLATTILAR

 

ÇANAKKALE BELEDİYE BAŞKANI SAYIN ÜLGÜR GÖKHAN 25.05.2011 TARİHİNDE ODAMIZI ZİYARET ETTİ

 

GÜNEY KORE’NİN ANKARA BÜYÜKELÇİSİ JAE HYUN BAE, 20.05.2011 TARİHİNDE ODAMIZI ZİYARET ETTİ

 

ÇTSO HEYETİ ANKARA’DAKİ TOBB ZİRVESİNDEYDİ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’ndan Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Engin ve Meclis Başkanı Niyazi Önen başkanlığındaki heyet 15-16 Mayıs’ta Ankara’da yapılan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği 66. Genel Kurul Toplantısına katıldı.
 

ÇANAKKALE VALİSİ GÜNGÖR AZİM TUNA VE ÇANAKKALE TİCARET VE SANAYİ ODASI YÖNETİCİLERİ DİYARBAKIR’DA 14-15 MAYIS 2011 TARİHLERİNDE ZİYARETLERDE BULUNDU

 

ÇANAKKALE VALİSİ SAYIN GÜNGÖR AZİM TUNA 11 MAYIS 2011 TARİHİNDE BAŞKANIMIZ SAYIN BÜLEND ENGİN’İ ZİYARET ETTİ

 

ODAMIZ YÖNETİM KURULU BAŞKANI SAYIN BÜLEND ENGİN 11 MAYIS 2011 TARİHİNDE EZİNE’DE ODAMIZ ÜYESİ İŞYERLERİNİ ZİYARET ETTİ

 

ODAMIZ YÖNETİM KURULU BAŞKANI SN. BÜLEND ENGİN 10 MAYIS 2011 TARİHİNDE YAPILAN BASIN TOPLANTISINDA YENİ PROJELERİ ANLATTI
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Engin ve Yönetim Kurulu Üyesi Mert Mildon, Odanın projeleri ve hedefleri konusunda bir basın toplantısı düzenledi.
 

ETKİLİ İLETİŞİM-MÜŞTERİ İLİŞKİLERİ VE SATIŞ BECERİLERİ SEMİNERİ 04 MAYIS 2011 TARİHİNDE ODAMIZDA YAPILDI.

 

ÇAGİAD YÖNETİMİ 04 MAYIS 2011 TARİHİNDE ODAMIZ YÖNETİM KURULU BAŞKANI SAYIN BÜLEND ENGİNİ MAKAMINDA ZİYARET ETTİLER
ÇAGİAD Başkanı Sayın Hikmet SEZEN ve ÇAGİAD üyeleri Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Bülend ENGİN’i ziyaret etti.
 

SİGORTA KONUSUNDAKİ DEĞİŞİKLİKLER VE YAŞANILAN SORUNLAR İLE İLGİLİ 30 NİSAN 2011 TARİHİNDE ODAMIZDA BİR BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

 

29 NİSAN 2011 TARİHİNDE NİSAN AYI MECLİS TOPLANTIMIZ ODAMIZDA YAPILDI
Odamızda yapılan toplantımızın konuğu Anadolu Jet İcrasından Sorumlu THY Bölgesel Uçuşlar Başkanı Sayın Sami ALAN’dı.
 

REACH SVHC BİLDİRİMİ

 

KALİNİNGRAD VALİSİYLE GÖRÜŞME

 

ODAMIZ YÖNETİM KURULU BAŞKANI SAYIN BÜLEND ENGİN VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ 22 NİSAN 2011 TARİHİNDE ÇARŞI ZİYARETLERİNDE BULUNDULAR

 

ODAMIZ PERSONELİ YAKLAŞIK İKİ AY SÜREN İNGİLİZCE DİL EĞİTİMİNİ TAMAMLADI
Eğitimi tamamlayan Odamız personeli 20 Nisan 2011 tarihinde düzenlenen törenle sertifikalarını aldılar.
 

ODAMIZ VE MUĞLA TİCARET VE SANAYİ ODASI ARASINDA 16 NİSAN 2011 TARİHİNDE DOSTLUK MAÇI YAPILDI.
16 Nisan 2011 Cumartesi günü Odamız Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri Muğla Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Ziyarette Odamız tarafından kurulan Veteran Futbol Takımı ile Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Veteran Futbol Takımı arasında dostluk maçı yapıldı.
 

İL KADIN GİRİŞİMCİLER KURULUNDAN SEMİNER
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası koordinatörlüğünde çalışmalarını yürüten İl Kadın Girişimciler Kurulumuz tarafından “ETKİLİ İLETİŞİM-MÜŞTERİ İLİŞKİLERİ VE SATIŞ BECERİLERİ SEMİNERİ” konulu bir seminer düzenlenecektir.
 

BM 4.EAGÜ KONFERANSI SPONSORLUĞU
İstanbulda 9-13 Mayıs 2011 tarihlerinde düzenlenecek olan Birleşmiş Milletler 4. En Az Gelişmiş Ülkeler Konferansı sponsorluk duyurusu.
 

3. AR-GE PROJE PAZARI ETKİNLİĞİ

 

FUARA KATILIM

 

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ TARIM VE DOĞAL KAYNAKLAR BAKANI SAYIN ZORLU TÖRE 01 NİSAN 2011 TARİHİNDE ODAMIZI ZİYARET ETTİ.

 

01 NOLU MADENCİLİK VE TAŞOCAKLIĞI MESLEK GRUBUNA DUYURU
Gruba ait Meclis Üyeliklerinde oluşan boşalmalar için seçim yapılacaktır.
 

SİGORTA EKSPERLERİNİN DİKKATİNE
5684 Sayılı Sigortacılık Kanununun 22 nci maddesinin çerçevesinde İçişleri Bakanlığının uygun görüşü alınarak Hazine Müsteşarlığınca Maddi Hasarlı Kaza Tespit Tutanağı hazırlanmıştır.
 

SİGORTA HAKKINDA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
30 Nisan 2011 Cumartesi günü Saat 14.00 de Odamızda sigorta konusundaki değişiklikler ve yaşanılan sorunlar ile ilgili bir bilgilendirme toplantısı yapılacaktır.
 

ÇANAKKALE VERİMLİLİĞİ ARTIRMA PROJESİ KAPANIŞ TÖRENİ
23 Aralık 2009 tarihinde Çanakkale Valiliği, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası ve Milli Prodüktivite Merkezi arasında imzalanan protokolle başlayan Çanakkale Verimliliği Artırma Projesi başarı ile tamamlanmıştır.
 

MART AYI MECLİS TOPLANTIMIZ 29 MART 2011 TARİHİNDE ODAMIZDA YAPILDI

 

ODAMIZ MECLİS BAŞKANI, YÖNETİM KURULU BAŞKAN VE ÜYELERİ TARAFINDAN ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ ZİYARET EDİLDİ

 

ODAMIZ YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞINA BÜLEND ENGİN SEÇİLDİ
İlhami TEZCANIN istifası nedeniyle boşalan Odamız Yönetim Kurulu Başkanlığına 23 Mart 2011 tarihinde Sayın Bülend ENGİN seçildi
 

SİGORTA ACENTELERİNİN DİKKATİNE
Prim tutarlarının bildirilmesine gerek kalmamıştır.
 

BELÇİKA YA TÜRK İŞADAMLARI HEYETİ ZİYARETİ

 

DIŞ TİCARET VERİ SİSTEMİ
Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB)’nden alınan 16.03.2011 tarihli ve 0412/6746 sayılı yazıda, ihracat ve ithalat denetimleri ile piyasadaki pamuk denetimlerinin elektronik ortamda yerine getirilmesini sağlayacak yeni bir sistemin hayata geçirilmesi çalışmalarının devam etmekte olduğu bildirilmektedir.
 

ÖZBEKİSTAN YABANCI YATIRIM ÖNGÖRÜLEN YATIRIM PROJELERİ 2011

 

TARIM HİBE PROGRAMI

 

TORBA YASA II. BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
Torba Yasa II. Bilgilendirme Toplantısı 25.03.2011 Cuma günü Kolin Otel Megaron Konferans Salonunda gerçekleştirilecektir.
 

LİBYADAN İŞÇİLERİN GERİ GETİRİLMESİ

 

MACARİSTAN İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞUNUN PORTEKİZ VİZESİ İTA ETMESİ

 

ODAMIZ TARAFINDAN DÜZENLENEN TORBA YASA İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI 11 MART 2011 TARİHİNDE YAPILDI.
Borçların yeniden yapılandırılması olmak üzere daha bir çok konuda önemli düzenlemeler içeren ve “ Torba Yasa” olarak adlandırılan 6111 sayılı 'Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ve Diğer Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun' ile ilgili bilgilendirme toplantısı 11 Mart 2011 Cuma günü saat 14.00’de Çanakkale Ticaret Borsası Toplantı Salonunda yapıldı.
 

REACH TÜZÜĞÜ-İzne Tabi Maddeler Listesine (EK XIV) Eklenen Maddeler Hakkında

 

REACH Aylık Bülten

 

11 MART 2011 "TORBA YASA" BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
Bildiğiniz gibi; başta borçların yeniden yapılandırılması olmak üzere daha bir çok konuda önemli düzenlemeler içeren ve Torba Yasa olarak adlandırılan 6111 sayılı 'Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ve Diğer Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun'onaylanarak 25 Şubat 2011 tarihli Resmi Gazetede yayınlanmıştır.
 

32. İSTANBUL JEWELRY SHOW
17 - 21 Mart 2011 tarihleri arasında CNR EXPO Fuar Merkezi Yeşilköy-İstanbul da düzenlenecek olan 32. İstanbul Jewelry Show 20 Mart 2011 Pazar günü ziyaret edilecektir.
 

DERİN DENİZ DEŞARJI PROJELERİ

 

BAZI ALACAKLARIN YENİDEN YAPILANDIRILMASI İLE SOSYAL SİGORTALAR VE GENEL SAĞLIK SİGORTASI KANUNU VE DİĞER BAZI KANUN VE KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMELERDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASI HAKKINDA KANUN

 

ŞUBAT AYI MECLİS TOPLANTIMIZ 23 ŞUBAT 2011 TARİHİNDE ODAMIZDA YAPILDI
23 Şubat 2011 tarihinde yapılan Meclis Toplantımızın konuğu Çanakkale Defterdarı Sayın Sacide ŞAKAR’dı.
 

MACARİSTAN VATANDAŞLARINA 90 GÜN İKAMET SÜRELİ BANDROL VİZESİNİN İTASI

 

POLONYA VATANDAŞLARINA 90 GÜN İKAMET SÜRELİ BANDROL VİZESİNİN İTASI

 

SUBCON 2011 FUARI

 

25. CACCI KONFERANSI SPONSORLUK
25nci CACCI Konferansı Spronsorluk ücretleri ve sponsor olan firmaların tanıtım imkanları ve programlarını veriyoruz.
 

19. DÜNYA İSG KONGRESİ

 

17 ŞUBAT 2011 TARİHİNDE YENİ MADEN KANUNU VE UYGULAMA YÖNETMELİKLERİ HAKKINDA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI ODAMIZDA YAPILDI

 

UNICERA 23. ULUSLARARASI SERAMİK BANYO MUTFAK FUARI
UNICERA 23. Uluslararası Seramik Banyo Mutfak Fuarı 06 Mart 2011 Pazar günü ziyaret edilecektir.
 

25.CACCI KONFERANSI DAVETİ
Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah GÜL ün hitap ederek onurlandıracağı, 25. Asya Pasifik Ticaret ve Sanayi Odaları Konfederasyonu (CACCI) Konferansı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin ev sahipliğinde ve CACCI işbirliğinde, 6-8 Mart 2011de, İstanbulda Çırağan Sarayında düzenlenecektir.
 

"EXPO GATEWAY TO MİDDLE EAST" KOMŞU ÜLKELER ULUSLARARASI TİCARET VE SANAYİ ÜRÜNLERİ FUARI

 

BTYK 22. TOPLANTISI KARARLARI

 

RUSYA NIN DÜNYA GIDA SİSTEMİNDE GELECEKTEKİ ROLÜ KONULU KONFERANS

 

X. ULUSAL TESİSAT MÜHENDİSLİĞİ KONGRESİ VE TESKON+SODEX FUARI

 

EXIMBANK TÜRK LİRASI KREDİ FAİZ ORANLARI HK.

 

ÇANAKKALEDE İSTİHDAM GELİŞTİRME YÖNELİMLİ KADIN GİRİŞİMCİLİK PROJELERİ YARIŞMASININ SONUÇLARI 01 ŞUBAT 2011 TARİHİNDE ODAMIZDA AÇIKLANDI
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Organizasyonu ile gerçekleşen Çanakkalede İstihdam Geliştirme Yönelimli Kadın Girişimcilik Projeleri Yarışmasının sonuçları Odamızda açıklandı
 

ULUDAĞ TEKSTİL İHRACATÇILARI BİRLİĞİ TEKSTİL VE KONFEKSİYON SEKTÖRÜNDE III. ULUSLARARASI AR-GE PROJE PAZARI 10-11 ŞUBAT 2011 TARİHLERİNDE BURSA MERİNOS ATATÜRK KONGRE KÜLTÜR MERKEZİNDE YAPILACAKTIR

 

GÜNEY MARMARA KALKINMA AJANSI MALİ DESTEK PROGRAMI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
Güney Marmara Kalkınma Ajansı tarafından hazırlanan İktisadi Kalkınma Mali Destek Programını kamuoyuna duyurmak amacıyla 04 Şubat 2011 Cuma günü saat 14.00 de Odamızda bir toplantı düzenlenecektir.
 

27.10.2010 TARİH VE 27742 SAYILI ATIKSU ALTYAPI VE EVSEL KATI ATIK BERTARAF TESİSLERİ TARİFELERİNİN BELİRLENMESİNDE UYULACAK USÜL VE ESASLARA İLİŞKİN YÖNETMELİK YAYINLANMIŞTIR

 

15. DOĞU AKDENİZ ULUSLARARASI TURİZM VE SEYAHAT (EMİTT) FUARI ZİYARETİ
Odamız 10–13 Şubat 2011 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi Büyükçekmece’de düzenlenecek olan 15. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat (EMITT) Fuarı’na 12 Şubat 2011 Cumartesi günü gezi düzenlemiştir.
 

YUNANİSTAN-SELANİK DE DÜZENLENEN DETROP, BIOLOGICA VE OENOS FUARLARI
11-14 Mart tarihleri arasında Uluslararası Selanik Fuarı alanında gerçekleşecek 21nci Gıda ve İçecek Fuarı DETROP, 4üncü Biyo Ürünler Fuarı BIOLOGICA ve 3üncü şarap fuarı OENOS hakkında
 

ÖDÜLLÜ PROJE YARIŞMASI
Çanakkale Kadın Girişimciler Kurulu İstihdam Geliştirme Yönelimli Kadın Girişimcilik Projeleri Yarışması Sonuçları Açıklanıyor
 

ODAMIZ OCAK AYI MECLİS TOPLANTISI 26 OCAK 2011 TARİHİNDE YAPILDI
Meclis toplantımızın açılış konuşmasını yapan Meclis Başkan Yardımcısı Sayın Remzi GULA, toplantı gündemini okuyarak sözü Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erdal AKARSU’ya verdi
 

TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ’NE 2008 YILINDA BAŞVURAN ODAMIZ, GEREKLİ KRİTERLERİ YERİNE GETİREREK AKREDİTASYON BELGESİ ALMAYA HAK KAZANDI
Odamızı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin istediği kalite, verimlilik ve etkinliğe ulaştıran Akreditasyon Belgesi 20.01.2011 tarihinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde düzenlenen törenle takdim edildi.
 

ODAMIZ VE İGEME İŞBİRLİĞİNDE 19 OCAK 2011 TARİHİNDE ODAMIZDA BULGARİSTAN, YUNANİSTAN VE DİĞER ÜLKE MASASI” KONUSUNDA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

 

GÜNEY MARMARA KALKINMA AJANSI İKTİSADİ KALKINMA MALİ DESTEK PROGRAMI
Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA), bölgenin kalkınma sürecinin hızlandırılması ve bölge için kritik öneme sahip faaliyetlerin hayata geçirilmesi amacıyla başvuru rehberlerinde belirlenmiş alanlarda ve uygunluk kriterleri doğrultusunda bölge aktörlerine mali destek sağlayacaktır.
 

19 OCAK 2011 - BULGARİSTAN, YUNANİSTAN VE DİĞER BALKANLAR ÜLKE MASALARI TANITIMI VE PAZARA GİRİŞ SEMİNERİ

 

MECLİS TOPLANTIMIZ 22 ARALIK 2010 TARİHİNDE ODAMIZDA YAPILDI

 

ODAMIZ ÜYELERİ TARAFINDAN 22 ARALIK 2010 ÇARŞAMBA GÜNÜ ODAMIZDA KAN BAĞIŞI YAPILDI

 

ODAMIZ VE ÇASGEM İŞ BİRLİĞİ İLE 21 ARALIK 2010 SALI GÜNÜ ODAMIZDA EĞİTİM SEMİNERİ DÜZENLENDİ

 

ODAMIZ VE VAKIFBANK ARASINDA 21 ARALIK 2010 SALI GÜNÜ ÜYELERİMİZE YÖNELİK PROTOKOL ODAMIZDA İMZALANDI

 

İMOB 2011

 

PAZARA GİRİŞ FAALİYETLERİ HAKKINDA

 

BULGARİSTAN VIAEXPO

 

TARIM SEKTÖRÜ REHBERİ

 

CIFF 2011 ÇİN ULUSLARARASI MOBİLYA FUARI

 

TRAVEL TURKEY İZMİR
TURİZM SEKTÖRÜNÜN NABZI, BU YIL DA TRAVEL TURKEY İZMİR DE ATACAK
 

9.SANAYİ KONGRESİ VE İNOVASYON SERGİSİ
İstanbul Sanayi Odası tarafından, 07 – 08 Aralık 2010 tarihlerinde "9. Sanayi Kongresi ve İnovasyon Sergisi" düzenleneceği bildirilmiştir.
 

KASIM AYI MECLİS TOPLANTIMIZ 24 KASIM 2010 ÇARŞAMBA GÜNÜ ODAMIZDA YAPILDI.
Bu ayki Meclis Konuğumuz Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdemir’di.
 

SMACK DOWN İSİMLİ OYUN KARTLARI
ÜYELERİMİZE DUYURULUR
 

GAZİANTEP İŞ GEZİSİ 05-06 KASIM TARİHLERİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Meclis Üyelerimizden oluşan 32 kişilik bir heyetle Gaziantep’e iş gezisi düzenlendi. Gaziantep sanayi ve ekonomisi hakkında bilgi edinmek ve Odalar arası işbirliğini arttırmak amacıyla bir takım ziyaretler yapıldı.
 

CLEANTECH FORUM / İSVİÇRE

 

DEİK / DÜNYA TÜRK İŞ KONSEYİ (DTİK) İLETİŞİM PLATFORMU ÜYELİĞİ

 

TR-22 BALIKESİR-ÇANAKKALE PARİS SIAL 2010’DA TANITILDI.

 

ÇED VE ÇED İZLEME EĞİTİMİ

 

REEL SEKTÖR BULUŞMALARI ÇANAKKALE
Odamız ve Türkiye Finans Katılım Bankası işbirliğinde “REEL SEKTÖR BULUŞMALARI ÇANAKKALE” toplantısı 06 Ekim 2010 tarihinde Kolin Otel’de yapıldı.
 

EXİMBANK KREDİLERİ HAKKINDA

 

AB GIDA STANDARTLARI VE GIDA GÜVENLİĞİ SEMİNERİ

 

ÇANAKKALE İLİ ODA VE BORSALARI MÜŞTEREK TOPLANTISI ODAMIZ BÜNYESİNDE 29 EYLÜL 2010 ÇARŞAMBA GÜNÜ YAPILDI

 

EYLÜL AYI MECLİS TOPLANTISI 29 EYLÜL 2010 TARİHİNDE ODAMIZDA YAPILDI

 

ODAMIZ ORTAK KOMİTE TOPLANTISI 29 EYLÜL 2010 TARİHİNDE AKOL OTELDE YAPILDI.
Odamız tarafından 29 Eylül 2010 tarihinde yapılan Ortak Komite toplantısında 80 yaşını dolduran üyelerimize plaket verildi.
 

AĞAÇ İŞLEME MAKİNASI ve INTERMOB 2010 FUARLARI
AĞAÇ İŞLEME MAKİNASI ve INTERMOB 2010 Fuarları 17 Ekim 2010 Pazar günü ziyaret edilecektir.
 

GIDA 2010 ve IPACK 2010 FUARLARI
Üyelerimiz CNREXPO istanbulda düzenlenen GIDA 2010 ve IPACK 2010 Fuarlarını ziyaret ettiler.
 

SANAYİDE ENERJİ VERİMLİİĞİ PROJE YARIŞMASI

 

MİLLİ PRODÜKTİVİTE MERKEZİ ÇANAKKALE VERİMLİLİĞİ ARTIRMA PROJESİ
Milli Prodüktivite Merkezi Çanakkale Verimliliği Artırma Projesi kapsamında düzenlenen genel katılıma açık eğitim programımızın son dönemi 14.09.2010 tarihinde başlıyor.
 

ANKARA SANAYİ FUARI (ANSAF’10)

03.09.2010
 

TOBB un Pakistan Sel Felaketi Kampanyası
TOBB un Pakistan Sel Felaketi Kampanyası çerçevesinde, Birliğimizce açtırılan banka hesabına yapılan bağışların gelir ve kurumlar vergisi mükellefleri tarafından vergi matrahlarının tespitinde indirim konusu yapılabilmesi mümkün bulunmaktadır.
 

PAKİSTAN SEL FELAKETİ BAĞIŞ YAPANLAR LİSTESİ

 

TÜRKİYE İŞ KURUMU ÇANAKKALE İL MÜDÜRLÜĞÜ "GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ"

 

DOST ÜLKE PAKİSTANA YARDIM ÇAĞRISI
TOBB, yaşadığı sel felaketinin yaralarını sarmaya çalışan Pakistana yardım elini uzattı.
 

TATEF 2010, 13. ULUSLARARASI METAL İŞLEME VE TEKNOLOJİLERİ FUARI

 

25. ULUSLARARASI PROMOTÜRK FUARI

 

WINTER 2011 FANCY FOOD & CONFECTION SHOW GIDA FUARI

 

13. ARAP İŞ DÜNYASI FORUMU

 

YUNANİSTANIN HUSUSİ PASAPORT HAMİLİ VATANDAŞLARIMIZA VİZE MUAFİYETİ

 

YÜKSEK DÜZEYDE VERGİ VERENLER İLE İHRACAT YAPAN ÜYELERİMİZ VERGİ ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

 

G-20 KOBİ FİNANSMANI YARIŞMASI

 

REACH TÜZÜĞÜ
REACH Tüzüğü (Kimyasalların Kaydı, Değerlendirilmesi, İzni ve Kısıtlanması)
 

IMM 2011 KÖLN ULUSLARARASI MOBİLYA VE MUTFAK DEKORASYON FUARI

 

SIAL 2010 PARIS
Çanakkale İli Odaları ve Borsaları ile Balıkesir İli Odaları ve Borsaları işbirliğinde 17-21 Ekim 2010 tarihleri arasında Fransa’nın Paris şehrinde gerçekleştirilecek SIAL 2010 Uluslararası Gıda Fuarında bölgemiz 60 m²’lik bir stand ile temsil edilecektir.
 

ODAMIZ HAZİRAN AYI MECLİS TOPLANTISI 23 HAZİRAN 2010 TARİHİNDE YAPILDI
Meclis toplantımıza Kayseri Sanayi Odası ve TOBB Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı Sayın Mustafa BOYDAK katıldı.
 

BANGLADEŞ, HİNDİSTAN VE PAKİSTAN VATANDAŞLARINA SINIRDA VİZE VERİLMESİ

 

İŞKUR HASTA VE YAŞLI BAKIM ELEMANI
Türkiye İş Kurumu Çanakkale İl Müdürlüğü Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı Kursu devam ekmektedir.
 

2010 REKABET MEKTUBU

 

KOSGEB DESTEK PROJESİNİN ANALİZİ PROJESİ
KOSGEB Destek Projesinin Analizi Projesi on-line anket uygulaması.
 

DEİK İL TEMSİLCİLİĞİ
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyetlerine devam eden İhracatı Geliştirme Etüd Merkezi (İGEME) ve Avrupa Birliği Bilgi Noktası İl Temsilciliklerinin yanı sıra, Odamız Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) tarafından tanınan tüm yetki ve sorumlulukları ile birlikte DEİK Temsilcisi olmuştur.
 

TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ 65.GENEL KURULU 22.05.2010 CUMARTESİ GÜNÜ TOBB ETÜ’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

 

HİBE VE TEŞVİK BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
Odamız ve Trakya ABİGEM işbirliğinde 09 Haziran 2010 günü Hibe ve Teşvik Bilgilendirme Toplantısı yapılacaktır.
 

DIŞ TİCARET EĞİTİM PROGRAMI BAŞARI İLE TAMAMLANDI
12-13 Mayıs 2010 tarihlerinde İGEME (İhracatı Geliştirme Etüd Merkezi) ve Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde düzenlenen “Dış Ticaret Eğitim Programı” 60 kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
 

KADIN ÜYELERİMİZİN DİKKATİNE
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası koordinatörlüğünde çalışmalarına yürüten İl Kadın Girişimciler Kurulumuz tarafından, 14 Mayıs 2010 Cuma günü saat 15.00’de Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Süleyman Demirel Konferans Salonunda “Önder Kadın” konulu bir konferans düzenlenecektir.
12.05.2010
 

TÜRK EXIMBANKTAN İHRACATA DÖNÜK ÜRETİM FİNANSMAN KREDİSİNE İLİŞKİN DUYURU

10.05.2010
 

MPM ÇANAKKALE VERİMLİLİĞİ ARTIRMA PROJESİ ÜCRETSİZ EĞİTİM PROGRAMI DEVAM EDİYOR
01 Haziran 2010 Verimlilik Ölçme ve Değerlendirme Eğitimi (MPM Uzmanları Fatma GÜNTÜRKÜN - Nazlı Saylam BÖLÜKBAŞ) -(Genel Katılıma Açık 09:30-12:30 / 13:30-16:30)
 

TOBB VE HALKBANK, KOBİLER İÇİN DESTEK KREDİSİ PROTOKOLÜ İMZALANDI.
KOBİlerin ucuz maliyetli finansman imkanlarına ulaşımını kolaylaştırmak amacıyla TOBB ile Halkbank arasında işbirliği destek kredisi protokolü 16.04.2010 tarihinde imzalandı.
 

İGEME İHRACAT GÜNLÜĞÜ (BLOG)
İhracatçı firmalarımız ile karşılıklı etkileşimi güçlendirmeyi amaçlayan "İGEME İhracat Günlüğü", http://blog.igeme.gov.tr/ adresi üzerinden yayına başlamıştır.
 

İGEME DIŞ TİCARET EĞİTİM PROGRAMI
Odamız ve İGEME (İhracatı Geliştirme Etüd Merkezi) işbirliği ile üyelerimizin dış ticarette ilişkin mevzuattan ve ilgili temel konulardaki güncel gelişmelerden haberdar olması ve bilgi edinilmesi amacıyla 12-13 Mayıs 2010 tarihlerinde "Dış Ticaret Eğitim Programı" düzenlenecektir.
 

ÇANAKKALE VALİLİĞİ VE ODAMIZ TARAFINDAN HAZIRLATILAN ÇANAKKALE İLİ REKABET ANALİZİ RAPORU ÖNERİLER ÖZETİ RAPORU 03 NİSAN 2010 TARİHİNDE AÇIKLANDI.

 

ÇANAKKALE KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU, ÇOMÜ REKTÖRÜ PROF.DR. SAYIN ALİ AKDEMİR?İ MAKAMINDA ZİYARET EDEREK KARŞILIKLI GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİNDE BULUNDU

 

DEPREMZEDELER İÇİN YARDIM KAMPANYASI BAŞLATILDI

 

57. ŞAM ULUSLARARASI FUARI

 

MART AYI MECLİS TOPLANTIMIZ 17 MART 2010 TARİHİNDE ODAMIZDA YAPILDI
Odamız Mart ayı toplantısına konuk olarak Çanakkale Defterdarı Sayın Sacide ŞAKAR katıldı.
 

17 MART 2010 TARİHİNDE ODAMIZ MECLİS BAŞKANI SAYIN NİYAZİ ÖNEN VE YÖNETİM KURULU BAŞKANI SAYIN İLHAMİ TEZCAN İÇDAŞ İLE İLGİLİ GELİŞMELERİ DEĞERLENDİRMEK ÜZERE BİR BASIN TOPLANTISI YAPTILAR
Odamız Meclis Başkanı Sayın Niyazi ÖNEN, “2008 yılı toplam satış cirosu 3, 8 milyar TL, ihracatı 1, 6 milyar dolar, 10 bin kişiye istihdam sağlanıyor. 1 yıl da ödenen vergi 247 milyon TL bu rakamlarla Türkiye ekonomisinin ihracat sıralamasında 8. özel firmalar sıralamasında 7. firma geneldeki Türkiye sıralamasında 8. firma.
 

TOBB ÇANAKKALE İL KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU, DİYARBAKIR İL KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU TARAFINDAN DÜZENLENEN “KADIN EMEĞİ ETKİNLİĞİ” PROGRAMINA KATILDI
6-7 Mart 2010 tarihlerinde Diyarbakır’da düzenlenen etkinlik büyük ilgi gördü. TOBB Başkanı Sayın M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU’nun da katıldığı etkinlikte Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine bağlı İl Kadın Girişimciler Kurulları stant açtılar.
 

EXPO GATEWAY TO MİDDLE EAST
5.IRAK VE KOMŞU ÜLKELER ULUSLARARASI TİCARET VE SANAYİ ÜRÜNLERİ FUARI
 

İGEME İL TEMSİLCİLİĞİ
25.02.2010 tarihinde İGEME (İhracatı Geliştirme Etüd Merkezi) ile karşılıklı imzalanan protokol ile Odamız bünyesinde İGEME İl Temsilciliği kurulmuştur.
09.03.2010
 

ÇANAKKALE AB BİLGİ NOKTASI
Çanakkale AB Bilgi Noktası, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası ve Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu arasında 25 Şubat 2010 tarihinde imzalanan bir protokol kapsamında kurularak faaliyetlerine başladı.
09.03.2010
 

UKRANYA / KIRIM – YALTA TURU
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası 19 Nolu Meslek Grubunun talebi üzerine 06-09 Mayıs 2010 tarihleri arasında Ukrayna, Kırım, Yalta ve Çanakkale Kardeş şehri Khere’ye gezi düzenlenmesine karar verilmiştir.
08.03.2010
 

4. ZÜCCACİYE EV EŞYALARI VE ÇEYİZ FUARI İDEAL HOME 2010 GEZİ PROGRAMI

08.03.2010
 

ODAMIZ 4 NOLU HAYVANSAL ÜRETİM VE SÜT ÜRÜNLERİ MESLEK GRUBU İLE 5 NO’LU BİTKİSEL YAĞ İMALATI, TOPTAN VE PERAKENDE TİCARETİ MESLEK GRUBUNDAKİ ÜYELERİMİZE YÖNELİK 03 MART 2010 ÇARŞAMBA GÜNÜ TRUVA OTELİ’NDE TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRDİK
Toplantımıza Odamız Yönetim Kurulu Başkanı İlhami TEZCAN, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Odamız 4 ve 5 nolu Meslek Grubu Üyelerimiz katıldı
 

01 MART 2010 PAZARTESİ GÜNÜ ÇANAKKALE SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI (SMMMO) BAŞKANI HAKKI ALACAOĞLU VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ ODAMIZI ZİYARET ETTİ.
Gelen misafirleri Odamız Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Sayın Raif AKTUR, Sayın Yücel AKA ve Meclis Üyemiz Mehmet DOĞAN karşıladı
 

24 ŞUBAT 2010 ÇARŞAMBA GÜNÜ ÇANAKKALE İL KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU BAŞKAN VE ÜYELERİ İL DEFTERDARI SACİDE ŞAKAR’I MAKAMINDA ZİYARET EDEREK ÇALIŞMA VE PROJELRİ HAKKINDA BİLGİ VERDİLER. VERGİ HAFTASINI DA KUTLAYAN KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU
ardından Vali Yardımcısı Canan Hançer BAŞTÜRK’ü makamında ziyaret ettiler. Burada da Kurul çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulunarak ortak projeler üretileceği belirtildi.
 

ODAMIZ ŞUBAT AYI MECLİS TOPLANTISI 23 ŞUBAT 2010 SALI GÜNÜ ODAMIZDA YAPILDI
Odamız Şubat ayı Meclis toplantısının açılış konuşmasını Odamız Meclis Başkan Yardımcısı Mehmet Emin ŞEVİK, Vergi haftası nedeniyle Çanakkale Defterdarı Sacide ŞAKAR’ı başarılarından dolayı tebrik etti. Küresel krizin geride bırakıldığını düşündüğünü dile getirdi
 

ÇANAKKALE DEFTERDARI SAYIN SACİDE ŞAKAR VE DAİRE MÜDÜRLERİ 23 ŞUBAT 2010 SALI GÜNÜ ODAMIZI ZİYARET ETTİ.
Çanakkale Defterdarı Sayın Sacide ŞAKAR ve Daire Müdürleri, 21’ncisi kutlanan Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında Odamızı ziyaret ettiler.
 

KARABÜK TİCARET VE SANAYİ ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI, MECLİS BAŞKANI VE ÜYELERİ 22 ŞUBAT 2010 TARİHİNDE ODAMIZI ZİYARET ETTİ.
Odamızı Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ziya ÜNSAL, Yönetim Kurulu Başkanı Pehlivan BAYLAN, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Uğur BOSTANCIOĞLU, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Osman SÜRMEN, Meclis Üyesi Erkan ERHAL ve Genel Sekreter Cem BİÇEN ziyaret etti
 

ODAMIZ TARAFINDAN 18-21 ŞUBAT 2010 TARİHLERİ ARASINDA BEYLİKDÜZÜ/İSTANBUL TÜYAP’TA DÜZENLEN 3.İSTANBUL MÜCEVHER, ALTIN, GÜMÜŞ, TAKI, SAAT, KUYUMCULUK MAKİNE VE MALZEMELERİ FUARINA (GOLD İSTNABUL 2010) 21 ŞUBAT 2010 PAZAR GÜNÜ GEZİ DÜZENLEMİŞTİR
Türk Mücevher sektörünün farklı alanlarında faaliyet gösteren firmaların; yüksek üretim güçlerini ve tasarım becerilerini yansıtan koleksiyonları ile vitrine çıkacakları, sektörün imkan ve kabiliyetleri ile dünya pazarında hak ettiği noktaya ulaşmasında Gold İstanbul Fuarları önemli bir pazarlama platformu oluşturmaktadır
 

VERİMLİLİĞİ ARTTIRMA PROJESİ
Milli Prodüktivite Merkezi ile Odamız arasında 23.12.2009 tarihinde Verimliliği Artırma Projesi Protokolü imzalanmıştır.
 

ÇANAKKALE SANAYİCİLERİ VE İŞ ADAMLARI DERNEĞİ (ÇASİAD) YÖNETİM KURULU ÜYELERİ 17 ŞUBAT 2010 TARİHİNDE ODAMIZ YÖNETİM KURULUNU ZİYARET ETTİ
ÇASİAD Başkanı Hüseyin YALMAN ziyaret sırasında yaptığı açıklamasında kurumsallaşma yolunda Mehmetçik Bulvarı üzerinde yapılacak olan yeni binanın önemli olduğunu ifade etti. Yalman, “işadamları olarak kent ekonomisine yapılan katkının yanında kentin sosyal hayatına da katkı sağlamanın önemli olduğu görüşündeyiz” dedi.
 

ÇANAKKALE GİRİŞİMCİ İŞADAMLARI VE SANAYİCİLERİ DERNEĞİ (ÇAGİAD) YÖNETİM KURULU ÜYELERİ 17 ŞUBAT 2010 TARİHİNDE ODAMIZ YÖNETİM KURULUNU ZİYARET ETTİ
Yeni Yönetim Kurulu Üyelerini tanıtan ÇAGİAD Başkanı Hikmet SEZEN, iş dünyasında yeni modeller oluşturarak, istihdamı geliştirmek istediklerini belirtti. Çanakkale’de genel olarak küçük ölçekli işletmelerin bulunduğuna değinen Sezen, “İmalatçıyı sanayiciye dönüştürebilir miyiz, bunu tartışacağız. Çanakkale’yi küçük ölçekten çıkarıp, büyük işletmelerin fazlalaşmasını sağlamalıyız” dedi
 

THY SATIŞ VE TRAFİK ŞEFİ SELİM SAMUR, SATIŞ ARTIRMA UZMANI OZAN BOZTUNA İLE PAZARLAMA VE SATIŞ DANIŞMANLIĞI ÇANAKKALE UZMANI AKİF DEMİR ODAMIZ YÖNETİM KURULUNU 17 ŞUBAT 2010 TARİHİNDE ODAMIZ YÖNETİMİNİ ZİYARET ETTİ.
Odamız Yönetim Kurulu Başkanı İlhami TEZCAN, THY’nin Atlas jet’le yarım kalan bir süreci devam ettirdiğini belirterek, uçak seferlerinin her gün olması durumunda havayolu kullanımının da artacağını söyledi
 

T.C. BAŞBAKANLIK DEVLET PLANLAMA TEŞKİLATI MÜSTEŞARLIĞI BİLGİ TOPLUMU DAİRESİ BAŞKANLIĞI?NIN 08.02.2010 tarih ve 487 sayılı AVRUPA BİRLİĞİ’NİN ICT PSP PROGRAMI HK. YAZISI

 

ODAMIZ TARAFINDAN 16 ŞUBAT 2010 TARİHİNDE ODAMIZDA MERKEZ, LAPSEKİ VE ECEABAT’TAKİ ÜYELERİMİZE YÖNELİK TARIM İLE İLGİLİ SORUNLAR VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ HAKKINDA TOPLANTI DÜZENLENDİ
Odamızda yapılan toplantıya Çanakkale Tarım İl Müdür Yardımcısı Mustafa NAZLIM, Çanakkale Ziraat Odası Başkanı İlhan ULUS, Eceabat Belediye Başkanı Kemal DOKUZ, Lapseki Belediye Başkanı Gani Mehmet EKİM, Lapseki İlçe Tarım Müdür Vekili Galip YILMAZ, Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Kaya ÜZEN, Odamız Yönetim Kurulu Başkanı İlhami TEZCAN, Odamız Meclis Üyeleri ve üyelerimiz katıldı
 

16 ŞUBAT 2010 SALI GÜNÜ ECEABAT BELEDİYE BAŞKANI SAYIN KEMAL DOKUZ ODAMIZ YÖNETİM KURULU BAŞKANI SAYIN İLHAMİ TEZCAN’I MAKAMINDA ZİYARET ETTİ.
Eceabat Belediye Başkanı Sayın Kemal DOKUZ’u Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Sayın İlhami TEZCAN, Odamız Meclis Üyesi Sayın Tamer BALÇIK ve Odamız Genel Sekreteri Sayın Abdurrahim TEMİZ karşıladı.
 

FUARLARA KATILIM HAKKINDA
T.C. SANAYİ VE TİCARET BAKANLIĞI’NCA, 2010 yılı içerisinde yurtiçinde açılacak olan ulusal ve uluslar arası fuarlara iştirak edilecektir.
17.02.2010
 

14. DOĞU AKDENİZ ULUSLARARASI TURİZM VE SEYAHAT (EMITT) FUARI’NA 13 ŞUBAT 2010 CUMARTESİ GÜNÜ ODAMIZ TARAFINDAN BİR GEZİ DÜZENLEMİŞTİR.
Turizmin ekonomiyi canlandırmada üstlendiği lokomotif rolünü bilen yerli ve yabancı tüm turizm firmalarının buluştuğu Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarına (EMITT) Akdeniz, Ortadoğu, Güneydoğu Avrupa ve Asya’yı da içine alan her bölgeden firmalar katılıyor
 

ODAMIZ YÖNETİM KURULU BAŞKANI SAYIN İLHAMİ TEZCAN, MECLİS BAŞKANI SAYIN NİYAZİ ÖNEN, YÖNETİM KURULU ÜYELERİ, MECLİS BAŞKANLIK DİVANI VE MECLİS ŞEREF ÜYEMİZ SAYIN İBRAHİM BODUR,
Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Ömer Dinçer’in de katıldığı ve çalışma hayatının sorunlarının dile getirildiği 11 Şubat 2010 tarihinde İstanbul Ticaret Odası Meclis Toplantısına katıldı
 

İNGİLTERE YE YÖNELİK TİCARET HEYETİ OLUŞTURULACAKTIR
16 - 18 MART 2010 tarihleri arasında, Dış Ticaret Müsteşarlığı koordinasyonu, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Organizasyonuyla, İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri (İTKİB) Genel Sekreterliği tarafından;"İngiltere Ticaret Heyeti Programı" düzenlenecektir.
05.02.2010
 

SIAL 2010 THE GLOBAL FOOD MARKETPLACE
Fransa’nın Paris şehrinde iki yılda bir düzenlenen SIAL Uluslararası Gıda ve İçecek Fuarı Türkiye milli iştirak organizasyonu 1980’li yıllardan itibaren İstanbul Ticaret Odası tarafından gerçekleştirilmektedir.
29.01.2010
 

AVRUPA KOBİ HAFTASI - GİRİŞİMCİLİK VİDEO ÖDÜLÜ
Avrupa Komisyonu’nun Türkiye dahil olmak üzere 37 ülkede KOBİ’lere yönelik eş zamanlı faaliyetleri bir şemsiye altında toplamayı hedeflediği 2.Avrupa KOBİ Haftası 25 Mayıs- 1Haziran 2010 tarihlerinde gerçekleştirilecektir.
 

"BİR FİKRİN Mİ VAR?" YARIŞMASI
Genç ve başarılı girişimcileri teşvik edip şirketlerini kurmada yardımcı olmak amacıyla, bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek olan “Birfikrinmivar” yarışmasının ana sponsorluğunu Birliğimiz üstlenmiştir.
 

BELEDİYE GELİRLERİ KANUNU GENEL TEBLİĞİ

 

ROMANYA VATANDAŞLARINA YÖNELİK VİZE MUAFİYETİ

 

2010 YILININ İLK MECLİS TOPLANTISI 20 OCAK 2010 TARİHİNDE ODAMIZDA YAPILDI.
Odamız Meclis toplantısında açılış konuşmasını yapan Odamız Meclis Başkan Yardımcısı Sayın Remzi GULA, küresel ekonomik krizi değerlendirdi.
 

TARIM SEKTÖRÜNDEKİ SORUNLARI GÖRÜŞMEK, ÇÖZÜM ÖNERİLERİNİ TARTIŞMAK ÜZERE
EZİNE, BAYRAMİÇ VE AYVACIK’TAKİ ÜYELERİMİZE YÖNELİK 19 OCAK 2010 SALI GÜNÜ SAAT 14.00’DE BAYRAMİÇ ESNAF VE SANATKARLAR KREDİ VE KEFALET KOOPERATİF TOPLANTI SALONUNDA BİR TOPLANTI YAPTIK.
 

MERMER OTOMOTİV CHERY OTOMOBİL
DİSTÜRÜBÜTÖRÜ OLARAK İLİMİZDE BAYİLİK AÇMAK İÇİN GİRİŞİMLERDE BULUNMAKTADIRLAR.
 

T.C. ULAŞTIRMA BAKANLIĞI KARA ULAŞTIRMASI GENEL MÜDÜRLÜĞÜNÜN K BELGELERİ İLE İLGİLİ GENELGE

 

SİGORTA PRİM BORCU TAKİBİ
1479 VE 2926 SAYILI KANUNLARA GÖRE TESCİLİ YAPILAN SİGORTALILARDAN 30.04.2008 TARİHİ İTİBARİYLE 5 YILI AŞAN SÜREYE İLİŞKİN PRİM BORCU OLANLARDAN HİÇ PRİM ÖDEMESİ BULNMAYANLARIN
 

01.01.2010 TARİHİNDEN İTİBAREN KAMYONETLER İÇİN DE DENETİMLER BAŞLAYACAKTIR
TAŞIT KARTI ALINMADAN TRAFİĞE ÇIKILMAMASI GEREKMEKTEDİR
 

ARALIK AYI MECLİS TOPLANTIMIZ 23 ARALIK 2009 TARİHİNDE YAPILDI
23 Aralık 2009 tarihinde yapılan Meclis toplantımıza Çanakkale Valisi Sayın Abdülkadir ATALIK, Çanakkale Milletvekili Sayın Müjdat KUŞKU, Belediye Başkanı Sayın Ülgür GÖKHAN, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Ali AKDEMİR, Çanakkale Çanakkale Defterdarı Sayın Sacide ŞAKAR, çok sayıda Daire Müdürleri, Milli Prodüktivite Merkezi Yetkilileri ve Meclis Üyelerimiz katıldı
 

ODAMIZ TARAFINDAN 22 ARALIK 2009 TARİHİNDE ÇAN’DA ÇAN VE YENİCE’DEKİ ÜYELERİMİZE YÖNELİK TARIM İLE İLGİLİ SORUNLAR VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ HAKKINDA TOPLANTI DÜZENLENDİ.
Toplantımıza Çanakkale Tarım İl Müdürü, Çanakkale Ziraat Odası Başkanı, Çan ve Yenice Belediye Başkanları ve Kaymakamları, İlçe Tarım Müdürleri, İlçe Ziraat Odaları Başkanları, Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Sayın İlhami TEZCAN, Genel Sekreter Abdurrahim TEMİZ, Meclis Üyelerimiz ve 06 Nolu Tek Yıllık Bitkisel Ürünlerin Yetiştiriciliği ve Toptan Satışı ile Öğütülmüş Tahıl Ürünleri, Fırın ve Unlu Mamuller İmalatı Meslek Grubu Komite Başkanı ve Üyeleri katıldı.
 

17.ULUSLARARASI GIDA ÜRÜNLERI VE TEKNOLOJILERI GIDA 2009 FUARI’NI 05 ARALIK 2009 CUMARTESİ GÜNÜ ODAMIZ ÜYELERİ ZİYARET ETTİLER.
02–05 ARALIK 2009 TARİHLERİ ARASINDA CNREXPO İSTANBUL’DA DÜZENLENEN 17.ULUSLARARASI GIDA ÜRÜNLERI VE TEKNOLOJILERI GIDA 2009 FUARI‘NI 05 ARALIK 2009 CUMARTESİ GÜNÜ ODAMIZ ÜYELERİ ZİYARET ETTİ.
 

İŞGÜCÜ PİYASASI BİLGİLERİ ANKETİ HAKKINDA DUYURU

 

YTL DEN TL YE GEÇİŞ HAKKINDA DUYURU

 

ODAMIZ YÖNETİM KURULU İLE MECLİS BAŞKANLIK DİVANI OLARAK 04 KASIM 2009 ÇARŞAMBA GÜNÜ YAPILAN PROGRAM ÇERÇEVESİNDE , İSTANBUL’DA ÇEŞİTLİ GÖRÜŞME, ZİYARET VE TOPLANTILAR GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİR
İlk olarak İSO’nun 500 Büyük Sanayi Kuruluşunda listeye giren Dardanel A.Ş. ziyaret edilerek haftalık olağan Yönetim Kurulu toplantımız burada yapılmıştır. Daha sonra Firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Önen faaliyetler ve yeni projeleri hakkında bilgi vermiştir.
 

KASIM AYI MECLİS TOPLANTISI VE ORTAK KOMİTE TOPLANTISI 21 KASIM 2009 CUMARTESİ GÜNÜ YAPILDI
Kasım ayı olağan Meclis toplantısını yöneten Meclis Başkan Yardımcısı Sayın Remzi GULA rekabet analizi sonuçlarının Ocak ayında ortaya çıkacağını belirterek, Çanakkale’nin hangi yöne gideceğinin netleşeceğini ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın kurulmasının da yatırımlar ve yeni projeler bakımından önemli bir gelişme olduğunu vurguladı
 

İSTANBUL SANAYİ ODASI SEKİZİNCİ SANAYİ KONGRESİ

24.11.2009
 

“TARIM VE GIDA” KONULU ORTAK AKIL TOPLANTISI 21 KASIM 2009 CUMARTESİ GÜNÜ ODAMIZDA YAPILDI
Odamız tarafından tarım ve gıda sektöründeki üyelerimize yönelik düzenlenen Tarım ve Gıda konulu ortak akıl toplantısını Dünya Gazetesi yazarlarından Sayın Rüştü BOZKURT ve Osman AROLAT yönetti
 

20 KASIM 2009 CUMA GÜNÜ “KALKAN BALIĞI YETİŞTİRİCİLİĞİNDE ÇANAKKALE’NİN ÖZEL YERİ” KONULU PANEL ODAMIZDA YAPILDI
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı, Akdeniz Su Ürünleri Araştırma Üretim ve Eğitim Enstitüsü ve Odamız işbirliğinde “Kalkan Balığı Yetiştiriciliğinde Çanakkale’nin Özel Yeri” konulu panel Odamızda yapıldı.
 

TOBB GENÇ GİRŞİMCİLER KURULU BAŞKANI SAYIN ALİ SABANCI 20 KASIM 2009 CUMA GÜNÜ ODAMIZI ZİYARET ETTİ
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde gerçekleştirilen “Girişimcilik, İstihdam ve Kariyer” paneline katılmak üzere Çanakkale’ye gelen TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Sayın Ali SABANCI Odamızı ziyaret etti.
 

GÜNEY MARMARA KALKINMA AJANSI’NIN İKİNCİ TOPLANTISI KURUL ÜYELERİNİN KATILIMIYLA 19 KASIM 2009 PERŞEMBE GÜNÜ ODAMIZ TOPLANTI SALONU’NDA YAPILDI
Toplantıya ev sahipliği yapmaktan dolayı mutluluk duyduğunu belirten Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Sayın İlhami TEZCAN, Kalkınma Kurulu Başkanı ve DEİK İcra Kurulu Başkanı Sayın Rona YIRCALI’ya plaket takdim etti
 

İSTANBUL SANAYİ ODASI TARAFINDAN BELİRLENEN İLK 500’E GİREN ÜYELERİMİZİ ZİYARET PTOGRAMI KAPSAMINDA 18 KASIM 2009 TARİHİNDE AKÇANSA ZİYARET EDİLDİ
Ülke genelinde ilk 500 firma içerisinde yer alan Akçansa’ya teşekkür ziyareti yaptıklarını dile getiren Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Sayın İlhami TEZCAN, “Akçansa bölge ve Çanakkale için çok önemli bir kuruluştur. Akçansa artık bir markadır. Bu marka Çanakkale’nin değerini de arttırmaktadır” dedi.
 

ÇANAKKALE İLİ ODA VE BORSALARI ORTAK TOPLANTISI 27 EKİM 2009 TARİHİNDE GELİBOLU TİCARET VE SANAYİ ODASI’NDA YAPILDI
ÇANAKKALE İLİ ODA VE BORSALARININ YÖNETİM KURULU BAŞKANLARI VE MECLİS BAŞKANLARININ KATLIMIYLA GELİBOLU TİCARET VE SANAYİ ODASI’NDA YAPILDI
 

EKİM AYI MECLİS TOPLANTIMIZ 27 EKİM 2009 TARİHİNDE YAPILDI
ODAMIZ MECLİS TOPLANTISI 27 EKİM 2009 TARİHİNDE MAVİ SU KANAL MARKET ADINA SAYIN SAADA DELEN’İN KATILIMIYLA ODAMIZDA YAPILDI.
 

ODAMIZ EYLÜL AYI MECLİS TOPLANTISI 25 EYLÜL 2009 TARİHİNDE YAPILDI
25 Eylül 2009 tarihinde Odamızda yapılan Meclis Toplantımıza Çanakkale İl Emniyet Müdürü Sayın Ali Ekber BEKTAŞ katıldı
 

HALKBANKASI YETKİLİLERİ TARAFINDAN 23 EYLÜL 2009 TARİHİNDE “EVİNE YENİLE TÜRKİYE” KAMPANYASI ÇERÇEVESİNDE ODAMIZDA BASIN AÇIKLAMASI YAPILDI
Halk Bankası’ndan inşaat sektörüne nefes aldıracak “Evini Yenile Türkiye” sloganlı yeni kredi kampanyası Odamızda yapılan basın açıklaması ile tanıtıldı. Halk Bankası Çanakkale Şube Müdürü Sayın Şahin ESKARA ve Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Sayın İlhami TEZCAN projenin detayları hakkında bilgi verdi.
 

KOSGEB KREDİLERİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
Odamız, Çanakkale Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile KOSGEB ( Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı) Balıkesir İşletme Geliştirme Merkez Müdürlüğü işbirliğinde KOSGEB Destekleri ve Kredileri konusunda bilgi vermek amacıyla bir toplantı düzenlenmiştir.
 

KOBİLERE YENİ DESTEK PAKETİ
KOSGEB’den gelen bir yazıda, KOBİ’lerimizin finansal sıkıntılarını en aza indirmek için “Yeni Kredi Destek Paketi” ‘nin başlatılmış olduğu bildirilmiştir.
 

ODAMIZ MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
Odamız aylık olağan Meclis Toplantısına, Çanakkale Milletvekilleri Sayın Mehmet DANİŞ Sayın Ahmet KÜÇÜK ve Sayın Müjdat KUŞKU katıldı.
 

BAZI VARLIKLARIN MİLLİ EKONOMİYE KAZANDIRILMASI HAKKINDA KANUNA İLİŞKİN GENEL TEBLİĞ

27.08.2009
 

TÜRK EXİMBANK TARAFINDAN KULLANDIRILMAKTA OLAN SEVK ÖNCESİ REESKONT KREDİSİ VE KISA VADELİ İHRACAT ALACAKLARI İSKONTO PROGRAMININ 10.08.2009 TARİHİNDEN İTİBAREN KULLANDIRILACAK DÖVİZ KREDİSİ FAİZ ORANLARI

 

5811 SAYILI BAZI VARLIKLARIN MİLLİ EKONOMİYE KAZANDIRILMASI HAKKINDA KANUNA İLİŞKİN GENEL TEBLİĞ
5811 SAYILI BAZI VARLIKLARIN MİLLİ EKONOMİYE KAZANDIRILMASI HAKKINDA KANUNA İLİŞKİN GENEL TEBLİĞ 12.08.2009 TARİH VE 27317 SAYI RESMİ GAZETEDE NEŞREDİLEREK YÜRÜLÜĞE GİRMİŞTİR.
12.08.2009
 

ODAMIZ İLE ŞEKERBANK ARASINDA EKOKREDİ PROTOKOLÜ 11 AĞUSTOS 2009 TARİHİNDE ODAMIZDA İMZALANDI
Ekokredinin bireysel bölümünde, ilk 4 aya kadar ödemesiz ve 3 ay taksitli olmak üzere, pencere ve çatı yalıtımı mantolama (duvar ısı yalıtımı), güneş enerjisi, doğal gaza geçiş ve elektrikli ev aletleri, aydınlatma sistemleri kredileri kullandırılıyor.
 

YATIRIMLARDA DEVLET YARDIMLARI HAKKINDA KARARIN UYGULANMASINA İLİŞKİN TEBLİĞ

 

05 Ağustos 2009 Tarihinde Basın Toplantısı Yapıldı
Odamız Yönetim Kurulu Üyeleri basın mensupları ile bir araya gelerek, Odamızın ilk altı aylık faaliyetlerini değerlendirdi
 

Temmuz Ayı Meclis Toplantımız 29 Temmuz 2009 Tarihinde Yapıldı
Odamız Temmuz ayı Meclis Toplantısına katılan Vali Yardımcısı Sayın Ali PARTAL İlimizin katılacağı Uluslararası İzmir Fuarı hakkında Meclis Üyelerimize bilgi verdi
 

22 Temmuz 2009 Tarihinde Odamız Yönetim Kurulu Toplantısını İÇDAŞ’ta Yaptı
Odamız haftalık olağan Yönetim Kurulu toplantısını İlimizin ve Ülkemizin önemli kuruluşlarından biri olan İçdaş’ta yaptı.
 

Odamız Yönetim Kurulu Üyeleri 22 Temmuz 2009 tarihinde Çanakkale İl Emniyet Müdürü Sayın Ali Ekber BEKTAŞ’ı Makamında Ziyaret Etti.
Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Sayın İlhami TEZCAN başta olmak üzere diğer Yönetim Kurulu Üyelerimiz Çanakkale Emniyet Müdürü’ne yeni atanan Sayın Ali Ekber BEKTAŞ’a tebrik ziyaretinde bulundular.
 

MEHMET PEHLİVAN MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİNDEN DUYURU

29.07.2009
 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı?ndan İşletmelere Sahte İş Müfettişi Uyarısı

 

Odamız Meslek Komiteleri Ortak Toplantısı ve aylık Olağan Meclis Toplantımız 24 Haziran 2009 tarihinde yapıldı.
Toplantımıza Meslek Komitesi üyelerimiz, Yönetim Kurulumuz ve Meclis Üyelerimiz ile hizmet içi eğitim seminerlerine katılan üyeler katıldı.
 

KRİZ VARSA ÇARE DE VAR
22 Mayıs 2009 tarihinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından başlatılan “Türkiye’nin Yüzü Gülsün Diye, Kriz Varsa Çare De Var” isimli kampanyaya Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası ve Çanakkale Ticaret Borsası olarak destek verdik.
 

BOZCAADA İLÇE TOPLANTISI YAPILDI
Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Sayın İlhami TEZCAN, Meclis Başkanı Sayın Niyazi ÖNEN, Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve Komite Başkanlarımızın katılımlarıyla 09 Haziran 2009 tarihinde Bozcaada’da ilçe toplantısı yaptık.
 

BAŞARILI KOBİ YARIŞMASI
İSTANBUL TİCARET ODASI TARAFINDAN DÜZENLENEN 5. BAŞARILI KOBİ YARIŞMASI ÖN BAŞVURULARI BAŞLADI.
 

MECLİS TOPLANTIMIZ 27 MAYIS 2009 TARİHİNDE YAPILDI
Odamız Meclis toplantısı açılış konuşmasını yapan Meclis Başkan Yardımcısı Sayın Remzi GULA, toplantı gündemi hakkında Meclis üyelerine bilgi verdi.
 

VİNOLİVE ŞARAP- ZEYTİN VE ZEYTİNYAĞI FUARI’NA KATILDIK.

 

Uluslar arası Yapı 2009 İstanbul Fuarı’na, Odamızın organizasyonu ile ilgili sektörlerdeki üyelerimiz 10 Mayıs 2009 Pazar günü üç otobüs olarak katıldık.

12.05.2009
 

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ile ortaklaşa düzenlediğimiz eğitim seminerlerinin 3.’sü Ezine’de düzenlendi.

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği 64. Genel Kurulu 02 Mayıs 2009 Cumartesi Günü TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesinde Yapıldı.

 

ODAMIZ NİSAN AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
Odamız Meclis Başkanı Sayın Niyazi ÖNEN yaptığı açılış konuşmasında özel sektörün içinde bulunduğu durum ve beklentilerinden söz etti.
29.04.2009
 

ESTONYA VE SLOVENYA VİZESİ HAKKINDA DUYURU
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden odamıza gelen yazıda belirtildiği üzere İstanbul’daki Macaristan Başkonsolosluğu bünyesinde , 7 Nisan 2009 tarihinde , Estonya ve Slovenya için de vize verecek ortak bir vize merkezinin açıldığı ve söz konusu vize merkezinin anılan tarihten itibaren faaliyete başladığı belirtilmiştir.
28.04.2009
 

ARAP ÜLKELERİNE YAPILAN İHRACATLARDA İSTENEN EUR-1 EUR.MED BELGELERİ

28.04.2009
 

KDV ORANLARINDA İNDİRİM

28.04.2009
 

Odamızda Çanakkale Ortak Oda-Borsa Toplantısı Yapıldı.
Toplantıya Çanakkale, Gelibolu ve Biga Oda-Borsa yöneticileri katıldı.
25.04.2009
 

Odamız ile Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin işbirliği ile başlatılan eğitim seminerlerinin 1.si Çan’da 2. si Çanakkale Ticaret Borsasında gerçekleştirildi.
Seminerde konuşan ÇOMÜ Biga İkdisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kazım Kirtiş, tezgahtarların iyi satış yapabilmesi için kendisini müşteri yerine koyarak empati yapması gerektiğini belirtti.
25.04.2009
 

SİGORTA ACENTELERİNE DUYURULUR
SİGORTA ACENTELERİ TEKNİK PERSONEL ZORUNLU EĞİTİMİ
13.04.2009
 

EĞİTİM SEMİNERLERİ
Günümüz zor koşullarında ticaret hayatını sürdürmeye çalışan üyelerimizin işyerlerinde kalite ve verimliliğin artırılması, mevcut işgücünün yüksek performansa ulaşmasına katkı sağlamak amacıyla, Odamız ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi işbirliğinde eğitim seminerleri düzenlenmiştir.
10.04.2009
 

ODAMIZ İLE HALKBANKASI ARASINDA KREDİ ANLAŞMASI
Üyelerimizin uygun koşullarda kredi kullanımına destek olmak amacıyla Odamız ile Halkbank arasında 31.03.2009 Salı günü "Destek Kredisi Protokolü" imzalanmıştır.
 

SİGORTA ACENTELERİNE DUYURULUR

07.04.2009
 

AİDAT BORÇLARINDA GECİKME ZAMMI AFFI

03.03.2009
 

ODAMIZ SEÇİMLERİ 08.02.2009 TARİHİNDE YAPILDI

 

ŞİRKETLERİN SERMAYELERİNİ YENİ ASGARİ MİKTARLARA YÜKSELTME SÜRESİNİN UZATILMASINA İLİŞKİN TEBLİĞ
ANONİM VE LİMİTED ŞİRKETLERİN SERMAYELERİNİ YENİ ASGARİ MİKTARLARA YÜKSELTME SÜRELERİNİN UZATILMASINA İLİŞKİN TEBLİĞDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR TEBLİĞ
05.01.2009
 

TOBB BAŞKANI SAYIN M. RİFAT HİSARCIKLIOĞLU ODAMIZI ZİYARET ETTİ.
26-27 Ekim 2008 tarihlerinde Gelibolu-Çanakkale programı kapsamında Odamızı ziyaret eden TOBB Başkanı Sayın M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU, Odamız Meclis Üyeleri ile birlikte kısa bir görüşme yaptı.
 

ODAMIZ İLE TÜRKİYE HALKBANKASI ARASINDA ODA ÜYELERİNE DESTEK PROTOKOLÜ
PROTOKOL KAPSAMINDA ODAMIZ ÜYELERİNE DAHA DÜŞÜK FAİZLE KREDİ KULLANIM İMKANI SAĞLANDI
25.06.2008
 

KARAYOLU TAŞIMA YÖNETMELİĞİNDE 21.02.2008 TARİHLİ RESMİ GAZETE’DE YAYIMLANARAK YÜRÜRLÜĞE GİREN DEĞİŞİKLİKLERLE UYGULAMAYA KONULAN HUSUSLAR HAKKINDA AÇIKLAMA

28.02.2008
 

BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI KÜMELENME DESTEK PROGRAMI

TÜM HABERLER

     
 

ÇANAKKALE TiCARET VE SANAYİ ODASI
ÇANAKKALE / TÜRKİYE
Telefon: +90 (286) 217 10 14
Fax: +90 (286) 213 05 95