İletişim Hattı +90 (286) 217 1014
Haberler

ÇANAKKALE AB BİLGİ NOKTASI

  • 09.03.2010

 Çanakkale AB Bilgi Noktası, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası ve Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu arasında 25 Şubat 2010 tarihinde imzalanan bir protokol kapsamında kurularak faaliyetlerine başladı.

 
AB Bilgi Merkezleri halkımızın AB konusundaki bilgi ihtiyacına yerel düzeyde cevap verebilme ve  Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne uyum çalışmalarına yerel  katkı sağlama anlamında çok önemli bir görevi yerine getiriyor.
 
 
NASIL KURULDU?  
 
Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu tarafından, 1995 yılında, Ticaret ve/veya Sanayi Odaları gibi ev sahibi kuruluşlar  ile ortaklık halinde Türkiye’nin değişik bölgelerindeki bilgi ihtiyacını karşılamak amacıyla  AB Bilgi Ağı oluşturuldu. 
 
AB Bilgi Ağı,  18 şehirde Adana, Antalya, Mersin, Diyarbakır, Gaziantep, Bursa, Trabzon, Samsun, Kayseri, Denizli, Antalya, İzmir, Van, Edirne, Konya, Şanlıurfa, İstanbul ve Ankara’da faaliyet gösteren Bilgi Merkezlerinden oluşan bir Bilgilendirme Ağı’dır.  
 
Bugün bilgi ağı, tüm Türkiye çapında AB konusunda bilgilenmek isteyen herkese hizmet sunmaktadır.  Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu, Türkiye çapında uyguladığı AB Bilgilendirme ve İletişim Stratejisi çerçevesinde, yerel AB Bilgi Ağını desteklemeye ve faaliyetlerine kaynak aktarmaya devam etmektedir. 
 
ÇANAKKALE AB BİLGİ NOKTASI
 
Çanakkale AB Bilgi Noktası, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası ve  Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu arasında 25 Şubat 2010 tarihinde imzalanan bir protokol kapsamında kurularak faaliyetlerine başladı. 
 
AMACI 
 
Avrupa Birliği, politikaları, genişleme süreci ve AB -Türkiye ilişkileri konularında Çanakkale ve bölge halkının ihtiyaç duyduğu bilgiyi sağlamak  Delegasyon ile işbirliği ve anlaşma içerisinde AB konularında ihtiyaç duyulan alanlarda etkinlikler ve toplantılar düzenlemek.
 
 
- AB ile ilgili olarak kamu ve özel sektör kurum ve kuruluşlarından, Sivil Toplum Örgütlerinden, eğitim kurumlarından, üniversitelerden, medyadan halkın çeşitli kesimlerinden gelen soruları yanıtlamak,
 
- Çeşitli AB veri tabanlarına erişimi sağlamak,
 
- AB bilgi kaynakları arasındaki ağın ve iletişimin genişletilmesine katkı yapmak,
 
- Nasıl ve nereden bilgi edinileceği konusunda tavsiyelerde bulunarak bir başvuru noktası olarak hizmet etmek,
 
- Uzman konuşmacıların katılımıyla, AB-Türkiye ilişkileri ve AB politikaları üzerine seminerler düzenlemek,
 
- AB yayınlarını halkın ilgili kesimlerine dağıtmak
 
- Kültürel etkinlikler düzenlemek
 
 
İletişim:
 
Burak GÜNDOĞAN – Dış Ticaret Uzmanı - AB Bilgi Noktası Sorumlusu
Tel: 0 286 217 10 14–120
Faks: 0 286 213 05 95
E-posta: burak@canakkaletso.org.tr
ÇANAKKALE AB BİLGİ NOKTASI

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç
İletişim Tercihi