İletişim Hattı +90 (286) 217 1014
Haberler

KONYA TİCARET ODASI’NDAN ÇTSO’YA ZİYARET

  • 07.10.2011
Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyeleri ve Meclis Üyelerinden oluşan bir heyet 7 Ekim Cuma günü Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. ÇTSO Meclis Salonu’nda yapılan toplantıda, Konyalı işadamlarını, ÇTSO Başkan Yardımcıları Erdal Akarsu ve Kemal Karakaş karşıladılar. Toplantıda ÇTSO Meclisi Katip Üyesi Turgay Kılıç ve Yönetim Kurulu Üyeleri Ersin Kahraman ve Mehmet Tokgöz de yer aldılar.
 
Konya Ticaret Odası da Meclis Başkanı Seyit Karaca, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Şükrü Doğan ve İsmail Haydaroğlu’ndan başkanlığında yaklaşık 50 kişilik bir heyet ile ÇTSO’yu ziyaret etti.
 
Yapılan konuşmalarda ÇTSO Başkan Yardımcısı Erdal Akarsu, Çanakkale’nin önemli markalara imza atmış, tarihi özelliklere sahip bir kent olduğunu belirterek, Konya’nın Çanakkale’den büyük bir kent olduğunu sanayi ve ticaret bakımından Çanakkale’nin Konya ile kıyaslanamayacağını ifade etti. Konya’nın tarihte başkentlik de yapmış büyük bir şehir olduğunu söyleyen Akarsu, ÇTSO’nun Yat Limanı, Aynalı Çarşı Bölgesini Geliştirme, Kongre ve Sergi Binası gibi projelerle, Çanakkale’nin gelişmesine katkıda bulunmayı amaçladığını belirtti.
 
ÇTSO Başkan Yardımcılarından Kemal Karakaş ise, Çanakkale’nin Troya, Assos, İda, Gökçeada ve Bozcada gibi tarihi ve turistik değerleri, Troya ve Gelibolu gibi tarihe mal olmuş savaşlara sahip olduğunu ifade ederek, “Ayrıca, Akçansa, Çanakkale Seramik, İÇDAŞ ve Doğtaş gibi dünya çapında markalarımız var. Bunun yanı sıra Ezine peyniri, zeytinyağı ve balığımız da Çanakkale’nin önemli markalarıdır. Konya ile bizi kıyaslamayın, Çanakkale gelişmeye çalışan bir kent. Umuyorum, Konya ile ortak projeler geliştirerek, işbirliğini ve ticareti artırırız” dedi.
 
Konya Ticaret Odası Meclis Başkanı Seyit Karaca, “Çanakkale içimizin kıpır kıpır ettiği, değişik heyecanları hissettiğimiz bir şehir. Düşman için ise kâbus niteliğinde bir bölge” diye konuştu.
 
Çanakkale’nin sadece Çanakkalelilerin değil tüm Türkiye’ye ait olduğunu belirten Konya Ticaret Odası Başkan Yardımcısı İsmail Haydaroğlu, da “Gelibolu Savaşı kuru kuruya bir cengâverlik savaşı değildir. Kurtuluş Savaşı’nın provasıdır ve tarihin akışını değiştiren bir savaştır” dedi.
 
Toplantı heyette yer alan Konyalı işadamlarının kendilerini tanıtması ve iki oda yöneticilerinin karşılıklı olarak plaket ve hediye vermeleri ile sona erdi. 
 
 
KONYA TİCARET ODASI’NDAN ÇTSO’YA ZİYARET

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç
İletişim Tercihi