İletişim Hattı +90 (286) 217 1014
Haberler

TOBB BALKAN KADIN GİRİŞİMCİLERİNİ İSTANBUL’DA BULUŞTURDU

  • 11.10.2011

 Balkan ülkeleri arasında ticari ve ekonomik işbirliğini geliştirmek, üye Oda/Birlikler arasında bilgi alışverişini temin etmek ve çeşitli sektörlerde somut işbirliği imkânları yaratmak amacıyla kar amacı gütmeyen, hükümetler ve siyaset dışı bir kuruluş olarak 1994 yılında kurulan Balkan Odaları Birliği’nin (ABC) kurucu üyesi olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, 2008 yılı Dönem Başkanlığı döneminde, 27 Kasım 2008 tarihinde İstanbul’da düzenlenen ABC Genel Kurulu’nda, Balkan Odalar Birliği bünyesinde bir “Kadın Girişimciler Konseyi” kurulmasını teklif etmiş ve öneri oybirliğiyle kabul edilmiştir. 24 Mart 2010 tarihinde Saraybosna’da düzenlenen ABC Genel Kurulu’nda ise, kurulması öngörülen konseyin “Çalışma Usul ve Esasları” yine oybirliğiyle kabul edilmiştir.

 
Bu kapsamda, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin girişimleri öncülüğünde oluşturulan Balkan Odalar Birliği Kadın Girişimciler Konseyi’nin (ABC WEC) ilk toplantısı, Arnavutluk, Bosna - Hersek, Bulgaristan, Karadağ, Makedonya, Romanya, Sırbistan ve Yunanistan’da faaliyet gösteren kadın girişimcilerin katılımıyla, TOBB’un evsahipliğinde, 30 Eylül-1 Ekim 2011 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşti. Marmara Bölgesi’ndeki illerin TOBB Kadın Girişimciler Kurulu üyelerinin de katıldığı toplantıya, T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sn. Fatma Şahin’in yanı sıra, TOBB Başkanı ve Eurochambres Başkan Yardımcısı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, ABC Başkanı ve Bulgaristan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tsvetan Simeonov ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı ve HEY Tekstil CEO’su Aynur Bektaş da katılarak açılış konuşması yaptılar.
 
Toplantı kapsamında, ABC üye ülkelerindeki kadın girişimcilerin potansiyelinin geliştirilmesi; kadın girişimcilerin ulusal ve uluslararası ekonomiye katkılarının artırılması; bölge içi ticaretin geliştirilmesi ve kadın girişimcilere, iş dünyasında edindikleri bilgi ve deneyimler ile karşılaştıkları sorunları paylaşabilecekleri bir ortam sağlanması hedeflendi.
TOBB BALKAN KADIN GİRİŞİMCİLERİNİ İSTANBUL’DA BULUŞTURDU

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç
İletişim Tercihi