İletişim Hattı +90 (286) 217 1014
Haberler

ÇTSO BAŞKANI BÜLEND ENGİN: GENÇ FİDANLAR YERİNE, BİZLER ŞEHİT OLALIM

  • 19.10.2011

 Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülend Engin, askerlerimizin şehit edilmesiyle ilgili tepkisini, Gençler öleceğine, bizim askere alınmamız daha doğru sözleriyle dile getirdi. 

 
Biga Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde, Çarşamba günü Biga Ticaret Borsasında gerçekleşen Çanakkale Oda ve Borsalar Müşterek Toplantısı'nda gündem dışı görüşmeler sırasında 24 askerin ve 5 polisin şehit, 18 askerin de yaralandığı terör olayları damgasını vurdu. 
 
ÇTSO Başkanı Bülend Engin, toplantıda yaptığı konuşmada, Nereye gitmemiz gerekiyorsa gidelim. Hepimiz bu vatanın evladıyız. Maaşa gerek yok. 15 günlük eğitimden geçeriz, verirler silahı elimize, 2.5 ay sınırda dururuz. 20 yaşındaki genç bir fidan, daha yaşayacağı uzun bir ömür varken, benim yaşımdaki insanların şehit olması bence daha makul. Bizler sivil toplum örgütüyüz. Sivil toplum örgütü olarak bize düşen görev bu dedi. 
 
Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tunçay Yaşar da; Üst üste gelen şehit haberleri bizleri derinden üzmektedir. Artan terör olayları nedeniyle Hükümetimizin daha kararlı bir duruş sergilemesi ve terörün bir an önce sona erdirilmesi için acil eylemler ortaya koymasının yararlı olacağı inancıyla Çanakkale Oda ve Borsaları olarak bir deklarasyon yayınlamamızın uygun olacağını düşünüyorum dedi. Toplantıya katılan Oda-Borsa başkan ve temsilcileri, ortak bir açıklama yapılması konusunda uzlaştılar. 
ÇTSO BAŞKANI BÜLEND ENGİN: GENÇ FİDANLAR YERİNE, BİZLER ŞEHİT OLALIM
ÇTSO BAŞKANI BÜLEND ENGİN: GENÇ FİDANLAR YERİNE, BİZLER ŞEHİT OLALIM

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç
İletişim Tercihi