İletişim Hattı +90 (286) 217 1014
Haberler

ENERJİ BAKANI TANER YILDIZ ÇTSO’ YU ZİYARET ETTİ

  • 28.05.2015
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Taner Yıldız, 20 Mayıs 2015 Çarşamba akşamı ÇTSO Kongre Fuar Merkezi’nde Çanakkale İş Dünyası, meslek kuruluşları ve STK temsilcileri ile bir araya geldi.
 
Çanakkale Valisi Sayın Ahmet Çınar, İl Jandarma Komutanı J.Kd.Albay Enver Aydın, İl Emniyet Müdürü Yılmaz Özden’in de katıldığı toplantının açılış konuşmasını yapan ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Engin, sanayimizin dünya ülkeleri ile rekabet edebilecek güçte olabilmesi, sürdürülebilir bir kalkınmanın yolu ancak bağımsız, ucuz ve kaliteli enerji üretiminden geçtiğini belirterek, ülkemizin doğalgaz sorununa TANAP projesi ile, enerji talebinin karşılanmasına ise nükleer santral projeleriyle çözümlerin yine Sayın Bakanın görev süresinde gerçekleştiğine değindi. Başkan Engin konuşmasında, yenilenebilir enerji alanında üretilen yeni politikaların ülkemizin enerjide dışa bağımlılığını azalttığını belirterek, güneş ve rüzgar gibi yenilenebilir enerji kaynağı yatırımlarında kolaylaştırıcı yönetim anlayışı ile yeni lisans alımlarının önünü açan Bakanımıza teşekkür ederek sözlerini tamamladı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Taner Yıldız, şehitler diyarı Çanakkale’de bulunmaktan ve kendisini büyük bir heyecanla karşılayan bölgenin sanayisine, üretimine, kalkınmasına ve istihdama katkıda bulunan önemli projelere imza atan Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odasının Başkanı, yönetimi ve üyeleriyle birlikte olmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu ifade etti. Bakan Yıldız konuşmasında; Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı ile gerçekleştirdiği toplantıda doğalgaz gitmeyen OSB’lerin sorunlarının ele alındığını, BOTAŞ ile doğalgaz olmayan içerisinde Biga OSB ve Çanakkale OSB’nin de olduğu 22 ilde 25 OSB’ye çok kısa bir süre içerisinde doğalgaz geleceğini söyledi. Sanayide Enerji Verimliliği üzerinde özellikle durarak bu konuya 2012 yılının ilk ayından itibaren hız verdiklerini, enerji verimliliği konusunda atağa kalkarak toplumsal bir bilinç oluşmasını sağladıklarını ifade eden Bakan Yıldız, Kanun kapsamında olan işletmelere yönelik olarak toplam proje bedeli en fazla 1 milyon TL olan ve geri ödeme süresi 5 yıldan az olan Verimlilik Arttırıcı Proje (VAP) ‘lere destek verdiklerini söyledi. Bakanlık olarak yapılan çalışmalar ve analizler sonucunda enerjinin verimli kullanılarak yılda 15 milyar TL tasarruf sağlanabileceğini tespit ettiklerini, hedeflerinin sanayicilerin enerji faturasının en az %30 azaltmak ve parasal olarak 10 yılda 65 milyar TL tasarruf etmek olduğunu vurguladı. Bakan Yıldız’ın konuşmasından sonra soru-cevap bölümüne geçildi ve kendisine yöneltilen soruları cevapladı. Bu bölümün ardından VİP odaya geçilerek plaket takdimi yapıldı.
ENERJİ BAKANI TANER YILDIZ ÇTSO’ YU ZİYARET ETTİ

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç
İletişim Tercihi