İletişim Hattı +90 (286) 217 1014
Haberler

ÇTSO YÖNETİM KURULU 3 NO’LU MESLEK GRUBU ÜYELERİYLE BİR ARAYA GELDİ

  • 02.11.2017

 Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, ağırlıklı olarak süt ürünleri, et ve balık gibi hayvansal ürünlerin işlenmesi ile iştigal eden üyelerden oluşan 3 no’lu Meslek Grubu temsilcileriyle bir araya geldi.

 

ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı T.Selçuk Semizoğlu, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı A. Selçuk Erdoğan, Yönetim Kurulu üyeleri Murat Aydoğdu, Mustafa Kansu, Meclis üyeleri Hasan Arabacı, Hüseyin Yıldız, Güray Özsoy, Genel Sekreter Sema Sandal ile Meslek Grubu sektör temsilcilerinin katılımlarıyla gerçekleştirilen toplantının ana gündem konuları “Ezine Gıda İhtisas OSB, Antibiyotikli Süt, Parazit Hapları, ve Peynir altı suyunun bertaraf edilmesi” oldu. Yönetim Kurulu Başkanı Semizoğlu; “Ezine Gıda İhtisas OSB ile ilgili çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Ezine Gıda İhtisas OSB 91 parselden oluşmaktadır. OSB’de 3 dönümden başlayan parseller mevcut. Parsel planları hazırlanmaya devam ediyor. Zeytin karasuyu ve peynir altı suyu tesisleri için yer ayrılması taleplerimizi Ezine Gıda İhtisas OSB Yönetim Kuruluna ilettik.” dedi. “İLAÇ FİRMALARI PARA KAZANACAK DİYE HALKIN SAĞLIĞI İLE OYNANMAMALI” Meslek Grubu temsilcileri tarafından gündeme getirilen diğer önemli bir konuda; Avrupa’da yasak olan ve hayvan sağlığında kullanılan ilaçların, ülkemizde serbestçe satılabildiği, üretici tarafından kontrolsüz ve bilinçsiz kullanılan antibiyotik ve benzer ilaçların olduğu, süte geçmeyen parazit ilaç fiyatlarının yüksel olması sebebiyle tercih edilmediği, üretici ve veterinerler için kullanılan ilaçlarda ve üretilen ürünlerde denetim mekanizmasının çalışmadığı oldu. Yönetim Kurulu Başkanı Semizoğlu; Oda olarak antibiyotik ve parazit ilaçları konusunda Tarım İl Müdürlüğü ve Tarım Bakanlığı nezdinde girişimde bulunacaklarını söyleyerek Odanın bu konularda denetim yetkisinin olmadığını belirtti.

ÇTSO YÖNETİM KURULU 3 NO’LU MESLEK GRUBU ÜYELERİYLE BİR ARAYA GELDİ

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç
İletişim Tercihi