İletişim Hattı +90 (286) 217 1014
Haberler

ÇTSO YÖNETİM KURULU 6 NO’LU MESLEK GRUBU ÜYELERİYLE BİR ARAYA GELDİ

  • 16.11.2017

 Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, ağırlıklı olarak ısı sistemleri, tekstil ve laboratuvar malzemeleri, sektörlerinde faaliyet gösteren 6 no’lu Meslek Grubu Üyeleri ile sektörde yaşanan gelişmeler ve sorunları görüşmek üzere ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde toplandı.

 

ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı T. Selçuk Semizoğlu başkanlığında gerçekleştirilen Meslek grubu toplantısında, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Gün, Yönetim Kurulu Üyeleri, Ayhan çetin ve Fikri Kutlu, Meslek Komite Başkan Yardımcısı Batuhan Eyit, Meclis ve Komite Üyesi Ersin Kahraman, Komite Üyeleri Kanber Koç ile Genel Sekreter Sema Sandal ve sektör temsilcileri tarafından laboratuvar araştırmaları, yeni imar planı ve Ticaret Sitesi konuları gündeme getirildi. “TÜRKİYE’NİN İLK AGROBİYOTEKNOLOJİ UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ’Nİ ÇANAKKALE’DE KURMAK İÇİN PROJE SUNDUK” Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından açıklanan 3. Kümelenme Destek Programı çağrısına “Agrobiyoteknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi” kurmak üzere başvuru yapıldığını ve projede Çanakkale Onsekizmart Üniversitesi, Çanakkale Teknopark ve Ezine Gıda İhtisas OSB Müdürlüğü’nün ortak olarak yer aldığını söyledi. Başkan Semizoğlu, Projenin sadece Çanakkale’nin değil Ülkemizin ilk “Agrobiyoteknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi” olarak; Bilime ve modern teknolojiye dayalı, toplumun sağlıklı beslenmesini, gereksinimlerini yeterli nicelik ve nitelikte karşılayabilen, biyolojik çeşitliliği koruyan ve toplumsal yarara dönüştürebilen, ekonomik ve ekolojik olarak sürdürülebilir, verimliliği yüksek, nitelikli insan kaynağı yetiştirebilen, artan tarım ve tarımsal, sanayinin de katkısıyla, uluslararası alanda rekabet edebilen ve yaşanabilir Çanakkale olması için çalıştıklarını belirtti. Toplantıda gündeme gelen diğer önemli biri husus ise yeni imar planının %70’nin onaylanmaması oldu. Katılımcılar yaklaşık bir buçuk seneye yakın bir zamandır imar planı onayını beklediklerini, yaşanan bu olumsuzluklardan dolayı yatırım teşvik belgesi alamadıklarını belirtti. Yönetim Kurulu Başkanı Semizoğlu, yabancılara gayrimenkul atışı ile ilgili buğum ÇASİAD, MÜSİAD, ÇİMDER ve Çanakkale Müteahhitler Birliği ile bir araya geldiklerini ve sektörün ortak talebi olan bu konuyu ortak deklarasyonla duyurduklarını belirtti. Sektör temsilcileri Odanın Ticaret Sitesi ve Ezine Gıda İhtisas OSB çalışmalarını yakından takip ettiklerini ve Odanın bu anlamda üyelerinin ticari faaliyetlerini kolaylaştırıcı lobicilik faaliyetlerinden dolayı son derece memnun olduklarını ifade etti.

ÇTSO YÖNETİM KURULU 6 NO’LU MESLEK GRUBU ÜYELERİYLE BİR ARAYA GELDİ

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç
İletişim Tercihi