İletişim Hattı +90 (286) 217 1014
Haberler

ÇTSO YÖNETİM KURULU 21 NO’LU MESLEK GRUBU ÜYELERİYLE BİR ARAYA GELDİ

  • 23.11.2017

 Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, ağırlıklı olarak ağaç ve orman ürünlerinin işlenmesi ve mobilya sektörlerinde faaliyet gösteren 21 no’lu Meslek Grubu Üyeleri ile sektörde yaşanan gelişmeler ve sorunları görüşmek üzere ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde toplandı.

 

ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı T. Selçuk Semizoğlu başkanlığında gerçekleştirilen Meslek Grubu toplantısında, Yönetim Kurulu Üyesi Murat Aydoğdu, Meslek Komite Başkanı Hüseyin Şen, Başkan Yardımcısı Ahmet Oytun, Komite Üyesi Metin Değirmenci ile Genel Sekreter Sema Sandal ve sektör temsilcileri hazır bulundu. “ÜYELERİMİZİN TİCARİ FAALİYETİNİ VE REKABET GÜÇLERİNİ ARTTIRICI, KURUMSAL KAPASİTELERİNİ GELİŞTİRİCİ HER TÜRLÜ PROJEYE VARIZ” ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, toplantının açılış konuşmasında, Oda olarak üyelerin ticari faaliyetlerini geliştirmek ve rekabet güçlerini arttırmak için yeni projeler ürettiklerini söyleyerek Meslek Grubu temsilcilerine; Ekonomi Bakanlığı tarafından uygulanan “Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi” programı hakkında bilgi verileceğini ifade etti. “KÜMELENME İLE BİRLİKTEN GÜÇ DOĞAR MANTIĞINI HER SEKTÖRÜMÜZE UYGULAMAYI HEDEFLİYORUZ” Başkan Semizoğlu, bölgenin öncelikli sektörlerini desteklemek amacıyla, Ekonomi Bakanlığı tarafından “Kümelenme Mantığı” ile yürütülmekte olan “Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi (UR-GE)” programını, Hazır Paketlenmiş Gıda Sektöründe uygulamaya başladıklarını, bunun Güney Marmara Bölgesinde bir ilk olduğunu, bir sonraki UR-GE projesini, “Ağaç ve Orman Ürünleri ile Mobilya Sektöründe” gerçekleştirmek istediklerini ifade etti. Meslek Grubu toplantısında ÇTSO Proje Uzmanı Gökhan Doğru tarafından katılım sağlayan sektör temsilcilerine Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi (UR-GE) programının işleyişi hakkında sunum yapılarak, firmaların projeye katılım sağladıkları takdirde elde edecekleri fayda ve kazançlar hakkında bilgi verildi.

ÇTSO YÖNETİM KURULU 21 NO’LU MESLEK GRUBU ÜYELERİYLE BİR ARAYA GELDİ

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç
İletişim Tercihi