İletişim Hattı +90 (286) 217 1014
Haberler

ÇTSO UR-GE PROJESİ KAPSAMINDA STRATEJİK YÖNETİM EĞİTİMİ VERDİ

  • 29.11.2017

 Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Çanakkale ve Balıkesir’de faaliyet gösteren firmalarla yürütmekte olduğu ve Ekonomi Bakanlığı tarafından desteklenmekte olan “Hazır Paketlenmiş Gıda Sektöründe Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi” UR-GE projesi kapsamında ilk eğitim faaliyeti olan “Stratejik Yönetim" çalışmasını gerçekleştirdi.

 

ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde 28 Kasım 2017 Salı günü gerçekleştirilen, Çanakkale ve Balıkesir’den 18 firmadan toplam 32 katılımcının yer aldığı eğitimlere; Akuatek Su Ürünleri, Anadolu Etap, Atiye Laçin Gıda, Balıkesir Un, Bozcaada Velidede, Çelik Grup, Çetinkaya Peynircilik, Dizem Yapı Gıda, Fer-Çelik Ambalaj, Gelibolu Zaferler Çiftliği, İÇDAŞ Dış Ticaret, İda Bahçe Organik, Karadane Zeytincilik, Tatlan Pazarlama, Tellioğlu Yem Gıda, Tunç Müşavirlik ve Yakşi Su Ürünleri firmaları katıldı. Başkent Üniversitesi İşletme Yönetimi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ünsal Sığrı tarafından gerçekleştirilen Eğitim çalışmasında ilk olarak rekabet ve strateji mantığının pekiştirilmesi amacıyla “Rekabetçilik ve Strateji” oyunu oynanarak katılımcılar arasında sinerji oluşturuldu. Eğitimin öğleden önceki oturumlarında; Stratejik Düşünmenin Tanımı, Stratejik Düşünme Becerilerinin Geliştirilmesi, Stratejik Düşünme Önündeki Engeller ve Yapılacaklar, Stratejik Yönetimin Tanımı ve Modeli, Stratejik Yönetimde Temel Kavramlar ile uygulamalı örneklerin anlatımı yapıldı. Öğleden sonraki oturumlarda ise Stratejik Planlama, Stratejinin Uygulanması, Stratejik Kontrol, Stratejik Planlama ve Stratejik Yönetim İlişkisi, Stratejik Planların Yapılması, Stratejik Analiz ve Stratejik Yönetim Önündeki Engeller ve Dikkat edilmesi Gerekenler hakkında anlatım, iyi uygulamalarla ilgili video gösterimi ve workshop çalışmaları gerçekleştirildi. Konuyla ilgili bilgi veren Genel Sekreter Sema Sandal, kümelenme mantığıyla rekabetçiliğin arttırılmasını hedefledikleri UR-GE projesinin planladıkları şekilde yoluna devam ettiğini ve firmaların faaliyetlerin gerçekleştikçe ilgisinin arttığını belirterek, Oda olarak hedeflerinin Ülkemizin ihracat hedeflerine Çanakkale’den daha fazla katkı sumak ve gerçekleştirmekte oldukları projenin Ekonomi Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde iyi uygulama örnekleri arasında gösterilmesi olduğunu söyledi.

ÇTSO UR-GE PROJESİ KAPSAMINDA STRATEJİK YÖNETİM EĞİTİMİ VERDİ

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç
İletişim Tercihi