İletişim Hattı +90 (286) 217 1014
Haberler

ÇTSO MECLİS ÜYELERİ TRUVA (TROİA) ÖREN YERİNİ ZİYARET ETTİ

  • 30.11.2017

 Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeleri, “2018 Troia Yılı” kapsamında gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili bilgi almak üzere Truva (Troia) Ören Yeri’ni ziyaret etti

 

Çanakkale Tevfikiye Köyü’nde bulunan Truva Ören Yeri’ne yapılan ziyarette, ÇTSO Meclis Başkan Yardımcısı Turgay Kılıç, Yönetim Kurulu Başkanı T. Selçuk Semizoğlu, Başkan Yardımcısı İbrahim Gün, Yönetim Kurulu Üyeleri Ayhan Çetin, Murat Aydoğdu, Meclis Üyeleri Ahmet Çelik, Ahmet Uslu, Can Algönül, Hüsnü Agah Ayhan, İ. Armağan Aydeğer, Kemal Pazarbaşı, Nihat Parlak, Şahin Topçu, Şerif Mutlu, Genel Sekreter Sema Sandal ile Troia Ören Yeri Kazı Başkanı Prof. Dr. Rüstem Arslan hazır bulundu. 2018 Yılı, Troia’nın UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesine girişinin yirminci yıldönümü olması nedeniyle Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası tarafından başlatılan lobicilik faaliyetleri sonucunda, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığımız tarafından 2018 yılı “Troia Yılı” olarak ilan edilmiş ve Çanakkale Valiliğimiz himayelerinde çalışmalara başlanmış idi. ÇTSO Meclis Üyeleri Truva Ören Yeri’ne yapılan ziyarette; Troia Müzesi’nin açılışı ve Truva Ören Yeri’nde gerçekleştirilecek alt ve üst yapı çalışmalarıyla, bölgemiz turizmine büyük katkı sağlayan Troia’nın uluslararası alanda daha fazla katma değer yaratması hedeflenen proje ile ilgili yetkililerden bilgi aldı.

ÇTSO MECLİS ÜYELERİ TRUVA (TROİA) ÖREN YERİNİ ZİYARET ETTİ

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç
İletişim Tercihi