İletişim Hattı +90 (286) 217 1014
Haberler

İL TANITIM VE GELİŞTİRME KURULU TOPLANTISI DÜZENLENDİ

  • 22.06.2022
  • canakkaletso
Çanakkale’nin ulusal ve uluslararası alanda daha etkin tanıtımını sağlamak, tanıtıma yönelik sürdürülen iletişim süreçlerini güçlendirmek ve yürütülen faaliyetlerde koordinasyon sağlamak amacıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü ve Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı bünyesinde oluşturulan “İl Tanıtım ve Geliştirme Programı (İTGP)” kapsamında Çanakkale Valiliği başkanlığında oluşturulan “İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulu” toplantısı düzenlendi.
Kolin Hotelde gerçekleştirilen toplantıya; Vali İlhami Aktaş, Vali Yardımcısı- İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdullah Köklü, Genel Sekreter Sema Sandal, Turizm Operasyon ve Geliştirme Ajansı Genel Müdür Yardımcısı Elif Balcı Füsünoğlu, Ayvacık Kaymakamı İlker Eker, İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Yılmaz, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkan Yardımcısı Zülküf Memiş, Troya Müzesi Müdürü Rıdvan Gölcük, Destinasyon Müdürü Yasin Topçu, Destinasyon Koordinatörü Sena Elif Gözgü, Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzem, turizm sektörünün temsilcileri ile İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulu üyeleri katıldı.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Yılmaz’ın açılış konuşması ile başlayan toplantıda Turizm Operasyon ve Geliştirme Ajansı Genel Müdür Yardımcısı Elif Balcı Füsunoğlu tarafından Çanakkale’nin kısa, orta ve uzun vadeli tanıtım hedefleri, aksiyon planları için ihtiyaç duyulacak eğitim planlaması, il tanıtım ve geliştirme programının genel amacı ve paydaşlarıyla ilgili konular hakkında katılımcılar bilgilendirdi.

Açılış konuşmalarının ardından; InSEA2023 Dünya Kongresi Düzenleme Kurulu Eş Başkanı Doç. Dr. Enver Yolcu tarafından Uluslarası Sanat Yoluyla Eğitim Dünya Kongresi (InSEA) tarafından Cumhuriyetimizin 100. Kuruluş yıl dönümünde “Fault Lines-Fay Hatları” temasıyla Çanakkale’de 38’incisi düzenlenecek kongre hakkında;
Kentsel Strateji Şirketi Kurucusu Faruk Göksu tarafından “Çanakkale Tanıtım ve Geliştirme Stratejisi” hakkında katılımcılar bilgilendirildi.

Toplantıda; Çanakkale’nin turizm ürünleri ve unsurlarının tanıtımı için gerekli “Kent Stratejisi “hakkında teknik çalışma yapılması ile kurul gündeminde yer alan diğer konular istişare edildi.

Turizmin geliştirilmesi için yapılan çalışmaların çok kıymetli olduğunu ve Çanakkale turizminin her açıdan geliştirilmesi için hep birlikte gayret gösterdiklerini ifade eden Vali İlhami Aktaş, Çanakkale’nin ulusal ve uluslararası alanlarda tanıtılmasında emeği geçen İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulu üyelerine teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.
Toplantı katılımcıların karşılıklı olarak görüş alışverişinde bulunmalarının ardından sonra erdi.
İL TANITIM VE GELİŞTİRME KURULU TOPLANTISI DÜZENLENDİ
İL TANITIM VE GELİŞTİRME KURULU TOPLANTISI DÜZENLENDİ
İL TANITIM VE GELİŞTİRME KURULU TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç
İletişim Tercihi